Jump to content
osyk

About life & Citate Proprii

Recommended Posts

Salut tuturor.Imi place foarte mult, ca uneori, sa imi exercit meseria de "psiholog".

Astazi stateam de povesti cu o prietena foarte buna si discutam despre viata, comentam citate.

Comentand multe citate, m-am gandit sa fiu creativ si sa incerc sa imi arat "talentul", cat si sa postez un topic pe RST.

Nu cred ca este rau acest topic, deoarece putem veni cu inventiile proprii (citate & texte) cat si cu probleme pe care nu stiti cum sa le abordati sau doriti un sfat, iar eu cat si alti membrii ai acestui forum va pot sfatui in unele privinte.

Orice problema pe care o aveti, puteti s-o postati cu un "Reply" sau prin PM.

Citate la care m-am gandit:

* De multe ori oamenii nu stiu cum sa accepte o gresala si cum sa treaca peste ea, nu stiu ce vor sa faca:

"Punem un picior inainte si unul inapoi.Nu suntem siguri de ceea ce vrem sa facem."

* Si citatul urmator reprezinta omul in sine, persoana care trebuie sa priveasca lucrurile obiectiv:

"Nu castigi, daca nu pierzi."

* Din pacate, majoritatea oamenilor se uita numai si numai la exterior, nu vad mai departe de aparente:

"Exteriorul lasa de amintit, Interiorul lasa de dorit"

Si dedicatie pentru cei care se numesc " emo ":

"Bucuria curge prin propriile vene.Nu le intepa."

Sper sa va placa aceste citate si sa veniti si voi cu creatiile proprii, cat si cu problemele voastre pe care doriti sa le discutati.

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor.Imi place foarte mult, ca uneori, sa imi exercit meseria de "psiholog".

Astazi stateam de povesti cu o prietena foarte buna si discutam despre viata, comentam citate.

Comentand multe citate, m-am gandit sa fiu creativ si sa incerc sa imi arat "talentul", cat si sa postez un topic pe RST.

Nu cred ca este rau acest topic, deoarece putem veni cu inventiile proprii (citate & texte) cat si cu probleme pe care nu stiti cum sa le abordati sau doriti un sfat, iar eu cat si alti membrii ai acestui forum va pot sfatui in unele privinte.

Orice problema pe care o aveti, puteti s-o postati cu un "Reply" sau prin PM.

Citate la care m-am gandit:

* De multe ori oamenii nu stiu cum sa accepte o gresala si cum sa treaca peste ea, nu stiu ce vor sa faca:

"Punem un picior inainte si unul inapoi.Nu suntem siguri de ceea ce vrem sa facem."

* Si citatul urmator reprezinta omul in sine, persoana care trebuie sa priveasca lucrurile obiectiv:

"Nu castigi, daca nu pierzi."

* Din pacate, majoritatea oamenilor se uita numai si numai la exterior, nu vad mai departe de aparente:

"Exteriorul lasa de amintit, Interiorul lasa de dorit"

Si dedicatie pentru cei care se numesc " emo ":

"Bucuria curge prin propriile vene.Nu le intepa."

Sper sa va placa aceste citate si sa veniti si voi cu creatiile proprii, cat si cu problemele voastre pe care doriti sa le discutati.

Sunt bune citatele, voi reveni si eu cu creatii proprii.

Link to comment
Share on other sites

Nu poti aprecia ceva pana nu-i cunosti opusul.

Adica, luand in sens general, nu poti recunoaste binele pana nu descoperi raul.

Asta generalizare la chestii de genu':

Nu poti aprecia frumosul, pana nu descoperi uratul.

Imposibil reprezinta incapacitatea de a percepe ceva ca fiind posibil.

aka. nothing's impossible :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...