Jump to content
Patrunjel

Mensa?

Recommended Posts

Asa, n-o sa stau sa explic fiindca sunt pula la explicat, da un sarci pe google rezolva treaba :)

Practic e o organizatie care se ocupa cu adunarea oamenilor cu IQ mai mare de 131 (daca nu ma insel), adica 2% din populatia planetei. Au sediu si in Romania, si cam atat, care vrea mai multe sa caute pe google.

Chestie pizdoasa e ca am gasit un test : Mensa - Provtest

Face-ti-l si voi, si spuneti cat ati scos :) (112 :) sunt superior intelectual la 72% din populatia planetei :-> )

A, da, si nu cred ca trebuia sa mai anunt, da o fac oricum, care minte la scor sau da testu de mai multe ori sa-i suga pula lu bunicu (ala viu :) )

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

Care vrea, sa specifice si varsta. Eu stiam ca la testele astea se ia in functie de varsta, adica de exemplu 100 pentru un om intreg la cap e putin, da pentru un pusti de 4 ani e destul de mult (cred), da pe aia de la mensa ii intereseaza cei mai inteligeni oameni, nu cei mai inteligenti oameni comparativ cu alti oameni de varsta lor :)) In fine, eu am 16 :)

^85% din populatia planetei ti-e inferioara intelectual :-> (inclusiv eu :)) )

Link to comment
Share on other sites

@UnUser, daca te refereai la postul meu, nu e o mandrie, era doar o chestie spusa aiurea, insa testul a fost dat cat se poate de corect. In fine sa vedem si rezultatele celorlalti, daca vor sa ne impartaseasca rezultatele.

@Patrunjel, nu stiam ce varsta are cmin :), daca are doar 16 si stie sa faca atatea chestii cu python hehe, cand o ajunge pe la 20-30 de ani o sa fie as :)

Link to comment
Share on other sites

Voi ati reusit toti sa terminati in timpul ala?ca eu am raspuns numai la 17 intrebari ca nu am mai avut timp si am obtinut 93 IQ:(

Ps:Mai incerc inca odata mai repede

LE:A doua oara cand am reusit sa il completez tot mi-a iesit 112(banuiesc ca este bine le 16 ani).

Edited by Paul4games
Link to comment
Share on other sites

Eu am 14 ani. Adica eu sunt mai prost, sau ce ?

Ai baut otet? De ce esti asa acru? :))

Da-mi un quote unde am zis eu ca esti mai prost. Pe site-u lor scrie ca e preferabil sa faci testul daca ai peste 16 ani, deci sub 16 ani nu ai creierul destul de dezvoltat, si, cred, rezultatele sunt irelevante.

Link to comment
Share on other sites

In opinia mea, acel test nu iti masoara inteligenta. Tot ce face e sa-ti masoare capacitatea de a recunoaste tipare, dar nu cred ca aceasta capacitate se poate confunda cu inteligenta.

S-a basit mireasa.

Ia zi-ne matale, psihologule, cum ne putem masura inteligenta (nativ, excluzand orice alt fel de alt mod de a ne informa in timp)?

Orice alt fel de alt mod...tocmai am vazut... de la concentrare vine :))

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

@Patrunjel cand intri la liceu vine psihologul/a scoli si da niste teste fiecarui elev pentru a afla ce fel de inteligenta are,pentru ca cica sunt mai multe tipuri de inteligenta si pentru a iti spune cam ce fel de profil ti se potriveste....

E al doilea an de cand trec (aproape) zilnic pe la scoala, si niciodata n-am facut asa ceva :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...