Jump to content
Patrunjel

Mensa?

Recommended Posts

Cum? Ai 85.000 de lire? :-O oxford?!

Da, as fi vrut eu banii cash.Atata trebuia sa pun jos ca fac scoala de aviatie la oxford.Testul luat mi-a garantat bursa.

@demonzone, patternul e A.ce vezi in partea dreapta e suma punctelor | suma patratelor primelor 2 figuri

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Ala | i-am dat de cap acum(sunt mai odihnit si observ mai usor) dar mai este ala cu cheite,am 2 raspunsuri si nu stiu pe care sa il aleg dintre ele(ori cheia orizontal ori vertical,aia cu dungi).Si mai este un test ciudat rau si nu stiu cum plm sa il descriu,ala de seamana cu niste tevi alea sau cv de genul.

Ps:Acum am gatat testul in 7 minute,am dat in timpul acela si un reply aici si am obtinut 119,se vede diferenta cand esti relaxat/odihnit.....

Link to comment
Share on other sites

Si eu a doua oara am facut +126... Doar prima data se pune :P

La ala cu cheitele era ala orientat in sus, cel putin dupa logica mea :) Uita-te la tipar, si incearca sa le vezi ca si cum ar fi doar niste chestii orientate cumva (fara detalii) sa-ti faci un tipar si sa alegi, de ex, jumate din variante. Dupa aia te legi de alt detaliu (gen liniile paralele cu solul) si tot asa, iti imaginezi ca nu-s decat liniile alea, si observi alt tipar, si asa alegi varianta finala :)

Oricum, uita-te la orientarea cheilor dinainte (ca idee, raspunsu' e cheia orientata in sus, cel putin dupa logica / memoria mea )

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...