Jump to content
totti93

Ma retrag!

Recommended Posts

Salutare tuturor!

Acesta va fi ultimul meu post pe RST, deoarece ma voi retrage din aceasta comunitate...

Au trecut 3 ani de la inregistrarea mea pe acest forum (2 ani de activitate), si pot sa spun ca am acumulat foarte multe cunostinte. Pot sa spun ca am contribuit la unele lucruri, am ajutat membrii, am facut schimb de cunostinte. Am inteles ce inseamna termenul "hacker", mi-am cladit cunostintele despre securitate, respectiv programare.

Dupa acest post, activitatea mea pe acest forum va lua sfarsit. Motivele pentru care am hotarat sa fac acest lucru sunt:

- Presiunea timpului

- RST s-a schimbat radical in ultimul an

Imi aduc aminte in 2008, eram fascinat de tot ce se intampla pe acest forum, dar acum diferenta e foarte mare dintre prezent si trecut. Activitatea mea va continua pe un plan White-Hat, si axandu-ma mai mult pe programare.

In final, multumesc RST-ului pentru ca ma facut sa fiu ceea ce sunt acum!

Pun pariu ca aceasta retragere ii va durea in pula pe unii membrii, nu am fost un cine stie ce pe acest forum...

Bafta tuturor! Poate ne mai auzim!

P.S.: Acesta a fost prima mea injuratura...

Link to comment
Share on other sites

Ce pula mea, e trend acuma sa se retraga lumea de pe rst?

Si chiar daca ar fi, de ce trebuie sa ne anunti ca pleci? Te tin minte pe RST doar dupa avatar, n-ai facut nimic exceptional ca sa-si sacrifice mamele tinere pruncii pe altarul tau, ce pula mea ne anunti ca pleci?

Nu zic sa plecece lumea, cei care au plecat in perioada asta (inclusiv tu) mi s-au parut membri utili si activi si bravo lor pentru asta, dar ce-ar fi sa o lasam mai moale cu narcisismu? Nustiu cati plang acuma si isi dau cu mausu in cap ca o plecat totti si ei n-au apucat sa-i zica la revedere intr-un topic creeat de EL, pentru EL, in care EL spune ca pleaca.

Totusi, bafta in continuare :)

(Si incetati sa mai faceti topicuri de adio, ce pula mea? Eu zic sa plangem. Cine e cu mine? )

Lumea se plange ca se duce rst-u, adminii se plang ca e cam asa, da n-au timp ca s-au facut si ei baieti mari, si au par la subsioara si nu mai au timp, si chiar daca inteleg situatia, nu inteleg de ce nu se paseaza din responsabilitati... Sunt cativa baieti aici care le au cu una si cu alta, de ce nu-i bagati la innaintare? Asa toata lumea isi plange de mila, toata lumea asteapta ca altii sa faca ceva si nimeni nu face nimic. Nu vreau s-o dau in discutii politico-patriotice de cacat (fiindca ma doare in pula de ambele), dar cam de-aia e si tara asa cum e.

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

Ai spuso de parca rst ar fi un fel de job , un fel de club unde nu avem voie sa lipsim , un fel de scoala ..ati prins ideea...CUm poti spune ca te retragi daca nu ai fost niciodata?Suntem pe un simplu forum ce plm..daca eram intr-o sala mare unde facema off-topic si discutam despre hacking , mi se parea ok sa zici ca te retragi , ca nu mai poti veni, ca te muti in desert si ca nu poti intra pe rst sau ca ti-a zis doctoru ca ai cancer si in 2 luni te cureti..dar aici , un loc unde nu ai avut contact cu nimeni sa spui ca te retragi .. rst devine un fel de retea de socializare/matrimoniale...

Link to comment
Share on other sites

Bravo ma, dar cand altii "se retrageau" nu erati atat de vehementi relativ la acest concept. Aici ma refer doar la cei care il critica pe totti, dar acum cateva luni/saptamani scriau scrisori de adio/amor/dor/durere pe forum cand se retrageau alti membri. A se intelege totusi ca NU sunt de acord cu retragerile facute publice chiar daca este vorba de un membru al staffului.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Ai fost un membru ok totti. Te respect pentru contributia ta si pentru crearea programelului tau pentru Conquiztador. Dar nu e necesar sa faci un asemenea topic sa anunti lumea.

Nu stafful e de vina pentru cum a ajuns forumul, ci voi, pentru gradul vostru de contributie - spam.

Link to comment
Share on other sites

Nu adminii sunt de vina pentru forum, nu noi facem forumul sa fie ce e, userii il fac, noi doar intretinem un nivel de ordine si ajutam pe unde si cat putem.

Nu e forumul de cacat, marea majoritate a userilor sunt.

Eu as da ban fara mila la toti ratatii

E umpic de contradictie, daca ca admin ai parerea asta si totusi nu o aplici inseamna ca undeva in staff-ul asta sunt niste bisericute si va ciondaniti intre voi.

Nu stiu..nu am informatia ca e asa, dar daca e sa citesc postul tau asta trag concluzia in mod logic nu?

Tu si mai stiu eu cine ai parerea asta iar ceilalti ramasi nu au parerea asta, deci pot deduce ca tie nu iti convine nivelul userilor si consideri ca trebuie curatenie si o atitudine serioasa si sanatoasa pe cand ceilalti din staff care raman si nu au acceasi parere le place de situatia actuala si de userii aceia care intreaba de .txt in .php, gresesc in deductie? Eu asta vad din postul tau, sper sa ma insel ^_^

ontopic: Mie unu imi pare rau de orice membru mai serios umpic care pleaca de pe un forum, fie forumul RST sau oricare altu.

E destul de simplu chiar...indiferent ca a fost nu stiu ce god ca membru sau nu atata timp cat a ajutat 5-10 membri in timpul sau aici a facut ceva.

Si pleaca unu ca el, mai pleaca altu ca el...altu mai mare...unu mai mic si uite unde se ajunge :P...la useri de care amintea ahead mai sus..in fine..cine's eu sa imi dau cu parerea :)))

pentru ca deciziile se iau de catre toti membrii stafului , si o asemenea decizie ar decima grav traficul forumului.

@ Totti : Bafta in continuare

Deci e bine sa permiti prostia cat timp merge traficu nu? asta inseamna in final totul? :)))

Nu ma luati drept gica contra sau ca am ceva cu RST, dar ma intreb..daca e asa atunci unde ne indreptam toti ? =) spre un forum unde doar traficul ne intereseaza si calitatea nu? Pai daca e asa probabil nu sunt singurul care e de parere ca ar trebui inchis tot acuma sa nu mai investeasca toti timp aproape degeaba :)) repet, daca ar fi asa cum spui tu si traficul ar fi cel mai important

Link to comment
Share on other sites

E umpic de contradictie, daca ca admin ai parerea asta si totusi nu o aplici inseamna ca undeva in staff-ul asta sunt niste bisericute si va ciondaniti intre voi.

Nu stiu..nu am informatia ca e asa, dar daca e sa citesc postul tau asta trag concluzia in mod logic nu?

Nu ne contrazicem, nu sunt bisericute, fiecare raspunde de propriile actiuni - ma referi la administratori.

Nu stau sa rascolesc in tot forumul sa dau ban`uri in stanga si in dreapta.

Daca cineva atrage atentia in repetate randuri atunci nu pot sa ma abtin, cum nici ei nu pot!

Tu si mai stiu eu cine ai parerea asta iar ceilalti ramasi nu au parerea asta, deci pot deduce ca tie nu iti convine nivelul userilor si consideri ca trebuie curatenie si o atitudine serioasa si sanatoasa pe cand ceilalti din staff care raman si nu au acceasi parere le place de situatia actuala si de userii aceia care intreaba de .txt in .php, gresesc in deductie? Eu asta vad din postul tau, sper sa ma insel ^_^

Nu am zis nici o secunda ca trebuie sa stam cu mainile la spate cand citim pe RST, dar ca admin, principalul meu scop e sa am grija ca nivelul de inteligenta al forumului sa creasca, nu sa cada.

Despre cei care nu stiu sa denumeasca din .txt in .php sincer nu stiu cum au reusit sa gaseasca butonul register. Acei useri trebuie mai intai sa toceasca google nopti si zile cum au facut-o multi care sunt aici, sa invete, nu sa ia mura-n gura.

ontopic: Mie unu imi pare rau de orice membru mai serios umpic care pleaca de pe un forum, fie forumul RST sau oricare altu.

E destul de simplu chiar...indiferent ca a fost nu stiu ce god ca membru sau nu atata timp cat a ajutat 5-10 membri in timpul sau aici a facut ceva.

Si pleaca unu ca el, mai pleaca altu ca el...altu mai mare...unu mai mic si uite unde se ajunge :P...la useri de care amintea ahead mai sus..in fine..cine's eu sa imi dau cu parerea :)))

Nu numai tu ai pareri de rau pentru membrii de valoare care pleaca!

Asta nu inseamna ca trebuie sa deschidem threaduri si sa ne plangem. Mi se pare pizdareala.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu inseamna ca trebuie sa deschidem threaduri si sa ne plangem. Mi se pare pizdareala.

Dap, e pizdareala.

Dar si faptu ca in loc sa se rezolve problema, ca e o problema din cate se pare, oamenii aleg sa deschida topicuri in care sa anunte ca se retrag sau in care fac pizdareala cum spui tu.

Pentru mine unu asta e un steag rosu ce arata si mai tare ca e o problema pe aici pe undeva :P Acuma..e treaba voastra ce faceti vizavi de asta.

Spor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...