Jump to content
tur334vl

Atentie : TEAPA

Recommended Posts

sa nu cumparati de la client-arena.net nimic , este un jegos care va tine sus 2 3 zile dupa care inchide ip si nu mai returneaza nici bani pe mine ma ars de 34.62$ plata prin liberty si plus imi a dat si ignore !

Conversatie mess:

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:02:13 PM) : <ding>

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:02:19 PM) : salut am de la tine un server de counter</font>

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:02:22 PM) : dar nu imi mai merge</font>

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:02:24 PM) : de ce ?</font>

Admin Client-Arena.Net(10/18/2011 9:02:41 PM) : am o problema la gamepanel

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:02:45 PM) : Smartys compiled templates directory is not writable! F:\xampp\htdocs/includes/cache/</font>

Admin Client-Arena.Net(10/18/2011 9:02:55 PM) : fac un update

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:02:59 PM) : ok astept </font>

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:03:13 PM) : dar vezi ca ai folderul cache/ read only</font>

dirkrikoriegel(10/18/2011 9:03:19 PM) : si nu cred ca o sa iti mearga </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 1:34:32 AM) : ma dar cu sv ala ce are de nu merge </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 1:34:33 AM) : ?</font>

Admin Client-Arena.Net(10/19/2011 1:34:47 AM) : maine e up

Admin Client-Arena.Net(10/19/2011 1:34:57 AM) : am reinsatal windowsu

dirkrikoriegel(10/19/2011 1:35:16 AM) : aha</font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:22:24 PM) : <ding>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:22:26 PM) : asta e contul meu de LR : U7453348 imi astept bani 34.62$ inapoi </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:22:26 PM) : asta e contul meu de LR : U7453348 imi astept bani 34.62 $ inapoi </font>

Admin Client-Arena.Net(10/19/2011 7:22:46 PM) : si cine nu te lasa sa astp?

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:00 PM) : vreau sa imi cumpar din alta parte</font>

Admin Client-Arena.Net(10/19/2011 7:23:12 PM) : si cine nu te lasa sa astp?

Admin Client-Arena.Net(10/19/2011 7:23:18 PM) : sau sa cumperi

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:34 PM) : frate am cumparat de la tine </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:40 PM) : si nu am apucat sa il folosesc </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:42 PM) : ca iti ai inchis </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:47 PM) : hostu sau ce ai facut</font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:50 PM) : nu stiu </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:23:57 PM) : si eu akuma imi vreau bani inapoi </font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:24:18 PM) : ca vreau sa imi cumpar de la alta firma de hosting</font>

Admin Client-Arena.Net(10/19/2011 7:24:27 PM) : brb

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:34:16 PM) : ai revenit</font>

dirkrikoriegel(10/19/2011 7:34:17 PM) : ?</font>

si am primit ignore:(

PRINT LR:

untitled.PNG

Print Mess:

mess.PNG

Link to comment
Share on other sites

Nu a fost nici o tzeapa..pacat ca nu va aratat si partea cu "va bag pwla in gura" iam spus destul de clar daca nuti convine in primele 3 zile cere banii inapoi nu dupa 7 zile.

PS: factura a fost trimisa la adresa lui acasa in data de 19/10/2011 de aici din italia.

Evaziuni sunteti voi cu toti:)

LEAVE ME ALONE ALL

Link to comment
Share on other sites

Cand totul e legal cu factura si toate cele nu oti face pe ochi frumosi sa-ti restituie careva banii cand ai trecut termenul de restituire adica 3 zile deci dupa 7 nici atat nu-i vezi zic eu

faza e ca el imi a dat direct ignore pe mess cand ii am zis de bani si inca ceva acuma ca sa nu mai pot ajunge la factura a bagat siteul in "constructie" nu e problema de bani ca pana la urma vin si se duc , sa nu mii mai dea inapoi dar macar sa stiti sa nu cumparati de la el ;)

isi a pus whcms sus din nou si uitati si factura ;)

factura.PNG

Edited by tur334vl
Link to comment
Share on other sites

Va luati si voi hosting de la fantom-arena =)) dupa nume iti dai seama ca ii firma serioasa. BTW ma pish pe mata Ghiaorule.. asa off road, sa nu fie nimic oficial. Futute-n gura de afacerist, numa sa furi stii, daca erai serios ajungeai pe o cale pasnica la o intelegere, nu faci faze de genul asta. Nu e primu care zice ca esti de cacat si nici ultimul, oricum mi-am dat seama ca esti claxonar de la inceput, dupa ce ca esti si prost mai si faci reclama.

Link to comment
Share on other sites

cea ce va aratat acest incult:) nu e factura:) factura nu vine online niciodata incultule.vine acasa

Nu mai comentez nimic.

PS: Copii inculti fara familii.

:)) aha cultule unde esti .. aici te ai gasit sa postezi daca esti tu cult? se vede .. iar astia care sunteti "ZEI" aici pe forum , in loc sa fiti critici ati putea si voi sa lasati basinile si arfele astea de 2 bani , si nu mai faceti voi pe atot stiutori .. ok?

Link to comment
Share on other sites

Nu a fost nici o tzeapa..pacat ca nu va aratat si partea cu "va bag pwla in gura" iam spus destul de clar daca nuti convine in primele 3 zile cere banii inapoi nu dupa 7 zile.

PS: factura a fost trimisa la adresa lui acasa in data de 19/10/2011 de aici din italia.

Evaziuni sunteti voi cu toti:)

LEAVE ME ALONE ALL

pai si daca nu a fost nici o teapa...de ce se plange baiatu ? el a dat bani pe ceva ce nu poate folosii... tu cum justifici asta ?

cu ce ne convingi pe noi sa mai luam de la tine ?

Link to comment
Share on other sites

Vine nu vine factura asta ramane si la decizia clientului Ca nu a cerut el e problema lui zic eu Dar eu spre exemplu am reseller de la client-arena.net si nu am luat nici o tzeapa cum zice autorul postului Cand au fost probleme am vorbit pe mess cu ghiaor civilizat si sa rezolvat ce daca a picat un site sau mai stiu eu ce dal dreaqu de site isi revine nu moare nimeni daca e picat se intampla la firme mari de hosting sau la firme care au site pe serverul lor de ce nu s-ar intampla si la client-arena.net ? Trebuie sa ai rabdare ca se rezolva... Daca cumva ai vorbit pe mess si ai inceput sa injuri din primele randuri cred si eu ca ti-o fi dat ignore si banii nu cred ca se arunca la nici macar 50 de euro sa te fure nu crezi ? Parerea mea. Va salut.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce nu il banati odata?

Nu e prima oara cand se plange lumea de el, eu m-am luat cu el de vreo 3 ori pe messenger la cat de tampit e.

Nu are nici o treaba fomistu, doar sa faca bani si in rest i se rupe.

Plus de asta semnele sunt toate acolo ca nici [nu e/nu vrea] sa fie profesionist.

Ce tot atata? Parerea mea ban si sa tepuiasca alte forumuri nu comunitatea de aici.

In fine

ontopic: banii nu tii mai vezi, impaca-te cu gandul :) iar daca restu de pe aici se iau si de tine o fac pentru ca a fost prostia ta ca ti-ai pierdut banu, deci o meriti. In loc sa comentezi si sa te iei de lume ca de ce sar si pe tine mai bine taci si mergi cu capu sus incontinuare, din greseli inveti in viata, spor.

Link to comment
Share on other sites

cea ce va aratat acest incult:) nu e factura:) factura nu vine online niciodata incultule.vine acasa

Nu mai comentez nimic.

PS: Copii inculti fara familii.

Coaie mai mult pierzi clienti cu o atitudine de genul asta.

Da-i omului banii inapoi.

Link to comment
Share on other sites

Problema este ca tipul asta de la client-arena care frecventeaza RST, Ghiaor asta sau cum ii zice, este si proprietarul site-ului si a id-ului de mess.

Din pacate el nu are cunostinte vaste de limba romana si lasa de dorit gramatica sa. Nu stie unde se pune cratima si unde nu se pune. Nu stie sa articuleze cuvantul, rateaza "i-uri" din cuvinte si asa mai departe.

Doar din limbajul sau de balta va puteti da seama de ce profesionalism da dovada tipul.

http://imageshack.us/photo/my-images/534/56106141.png/

Link to comment
Share on other sites

pai si daca nu a fost nici o teapa...de ce se plange baiatu ? el a dat bani pe ceva ce nu poate folosii... tu cum justifici asta ?

cu ce ne convingi pe noi sa mai luam de la tine ?

eu nu fac reclama . eu incerc sa va explic ca ii am platiti pentru un cs hosting 3 luni si dupa 3 max 4 zile omu a cinhis tot sa pretins la 42$ ce sa mai ceri in aceasta tara:(

Link to comment
Share on other sites

Firm? cu suport pe messenger la id-ul : client.arena sau damadraqudesimpatyk.

Dac? vrei ieftin prime?ti ieftineli.

@tur334vl vorbe?te cu un moderator ?i explic? situa?ia. Dac? nu

faza e ca nu vedeti ca si administratori fac pe "ZEI" in loc sa ia atitudine fata de el nu am ce sa mai cer aici .. oricum eu ii doresc de toti banii aia sa isi cumpere LUMANARI pt el. nu mai zic mai departe ca am vazut ca are un copil si nu am treaba cu copilul sau cu restul familiei . eu am treaba decat cu el . MERSI PT TEAPA ;)

Link to comment
Share on other sites

ma frate nu tin neaparat sa imi iau bani inapoi dar macar sa aiba bunu simt sa imi scoata ignorul si sa imi zica in fata ca nu imi da bani . ca pana la urma asta e .. stiu ca in viata din greseli inveti dar pana la urma cat o sa ii mearga cu tepele care le da? cati clienti o sa mai cumpere de la el ? pana la urma eu "muncesc" pentru bani aia ca nu ii primesc degeaba de la nimeni daca ii primeam degeaba mai ziceam dar nah .. in fine asta e eu mam impacat cu gandul ca bani nu o sa ii mai vad dar ce sa facem in viata trebuie sa fim si optimisti ..

Link to comment
Share on other sites

ma frate nu tin neaparat sa imi iau bani inapoi dar macar sa aiba bunu simt sa imi scoata ignorul si sa imi zica in fata ca nu imi da bani . ca pana la urma asta e .. stiu ca in viata din greseli inveti dar pana la urma cat o sa ii mearga cu tepele care le da? cati clienti o sa mai cumpere de la el ? pana la urma eu "muncesc" pentru bani aia ca nu ii primesc degeaba de la nimeni daca ii primeam degeaba mai ziceam dar nah .. in fine asta e eu mam impacat cu gandul ca bani nu o sa ii mai vad dar ce sa facem in viata trebuie sa fim si optimisti ..

nasol... bunu simt asta multa lume nu stie ce inseamna. ca sa zica verde in fatza ce si cum. prefera sa se ascunda dupa perdea sau sa te refuze cu o minciuna. persoanele cu coloana vertebrala si caracter sunt fff rare. ca sa nu mai zic ca aproape imposibil de gasit. obisnuiestete cu gandu si nu-ti mai irosi timpu important ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...