Jump to content
l34k

Intalnirile FIZICE intre membrii forumului

Recommended Posts

NU TOTI vor fi chemati la intalniri, si chiar daca vor fi chemat e neinteresant, pentru ca majoritatea sunt white.

in rest e doar mult offtopic. DefCon va zice ceva? Oameni care lucreaza in securitate ce fac? Stau doar la PC si umbla ca boschetarii de la un wireless publica la altul prin alte orase?

Incetati.

Link to comment
Share on other sites

NU TOTI vor fi chemati la intalniri, si chiar daca vor fi chemat e neinteresant, pentru ca majoritatea sunt white.

in rest e doar mult offtopic. DefCon va zice ceva? Oameni care lucreaza in securitate ce fac? Stau doar la PC si umbla ca boschetarii de la un wireless publica la altul prin alte orase?

Incetati.

Chiar ma gandeam la faza cu Sabu si Defcon, dupa care cum a circulat poza aia pe tot netu

Link to comment
Share on other sites

daca e sa te fileze cineva, te fileaza oricum, nu e o regula, sa te fileze doar in grupuri, iti pot asculta telefoanele, sa ceara date de la firma de la care ai internet... si sa zicem ca vor sa te urmareasca, de unde stiu ei care grup de persoane este un grup de hecari de pe RST? majoritatea baietilor si fetelor umbla in grupuri, deci...

Link to comment
Share on other sites

expl0iter : Adevarat nu m-am inselat cand am zis ca ai o parere prea buna despre tine, oricat de praf as fi eu..daca as incepe sa te jignesc si eu acum ar insemna sa imi bat capu' cu un copil care cand numai poate jigneste. O viata frumoasa sa ai si sa iti dea D-zeu sanatate si multa minte sa treci peste impasurile de genu' :)

Link to comment
Share on other sites

Baieti strict parerea mea: cei care nu au ajuns sa se maturizeze suficient simt mereu nevoia sa se afirme. Cei care tac, asculta si trec la fapte se desfasoara fara tam-tam.... Faceti voi legatura intre ce am zis si acest topic.

Iar pentru cei care se intreaba ce face sau cum te fileaza politia cand faci "hacking".....ei nu isi fac treaba decat daca li se cere "de sus". Cei care dovedesc ca sunt cu adevarat buni, sunt preluati de marile companii, state, puteri etc....(nu pot pierde ocazii de genul asta;) )

Edited by sicilianul
Link to comment
Share on other sites

E un topic inutil in care oamenii isi dau cu parerea in mod inutil despre lucruri inutile pe care oricum putin le inteleg desi in mod paradoxal, sunt simple.

Nu sta nimeni cu urechea pe un perete in spatele caruia sunt niste oameni care beau bere si vorbesc.

90% din celelalte lucruri sunt doar niste chestii spuse in plus de oameni care nu au contact cu viata reala.

Ar fi ok sa se inchida.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Interesanta discutie si multe puncte de vedere.

Eu unul cred ca daca era sa fie careva ridicat de aici era de mult. De cand e activ RST-ul, de cand se discuta de XSS si grabbere, baze de date s.a.m.d.? Chiar suntem asa naivi sa credem ca daca cineva (autoritati de la noi sau de afara) a dorit sa afle cine e x si cine e y nu poate. Ganditi-va pe cate servere a fost hostat forumul de-a lungul anilor. Daca comunitatea era de interes a lasat destule urme sa duca la fiecare din noi. Amintitiva de intalnirile RST cu kwe, neme, pax si asa mai departe. Problema anonimitatii este relativa si chiar puerila. Fiecare a lasat urme care duc la el.

Cat despre intalniri intre membri, nu pot fi decat constructive: 1. ne imbatam toti si radem unul de altul; 2.stabilim o relatie de prietenie; 3.punem bazele unei cooperari offline sau in afara comunitatii; 4.ne cunoastem surorile si ne inrudim; 5.socializam si offline.

Link to comment
Share on other sites

Salut.. ma bag si eu putin in seama.. nu stiu cat de bine fac, insa prin 2006 am avut cea mai mare pedeapsa daca in tara pt : "falsificarea instrumentelor de plata electronice, punerea lor in circulatie, detinere de echipament in vederea falsificarii intrumentelor electronice de plata si ... atentie : constituirea de grup organizat in vederea savarsirii de infraciuni " . Intradevar pe vremea aia, faceam multe prostii, dar ca sa raspund la postul accessta.. in speta, unul dintre baieti, care a scapat ce`i drept in 8 luni, se intalnise odata, o singura data cu mine, pt o discutie face to face. Nimeni nu stia de el, insa eu fiind filat, a intrat si el in hora. Chiar nu avea mari treburi omul cu ce faceam eu atunci..

Ca un mic sfat.. cat de cat pertinent, evitati pe cat se poate aceste intalniri. EU chiar nu le vad rostul.

Best wishes !

Ca o mica completare, asta nu inseamna ca toti de aici suntem niste infractori, care traim din chestii nelegale

Edited by alinu
Completare
Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandesc in primul rand la mine, normal. Si ma intreb: "Ce am facut eu rau sa vrea garda sa ma ia?", si nu imi trece absolut nimic prin cap. Deci nu am niciun stres si la fel sunt si 96% (sa zicem) dintre cei de aici. Apoi, daca ma gandesc putin, imi dau seama ca din posturile mele reies multe lucruri: numele si prenumele, liceul la care am fost, facultatea la care sunt si altele.

Pe un forum de "trading", unde se faceau tranzactii de milioane de dolari (carduri si alte lucruri nasoale) cica se infiltrase un agent FBI, activase mult timp si chiar ajunsese administrator ceva si dintr-o data au saltat o mare parte dintre ei. Dar acolo era vorba de bani, nu de conturi filelist date pe 1 euro credit cum se face aici.

Ce-i drept vazusem intr-o zi un IP de STS pe aici, dar sunt si ei oameni, practic tot ca noi, care poate mai gasesc cine stie ce informatii utile aici, nu prea cred ca "spioneaza" pe cineva pentru ca, sa fim seriosi, chiar nu au pe cine (v-am ranit orgoliile de hackeri nu?).

Link to comment
Share on other sites

Nytro .. nu te contrazic in nimic. Insa, ce vreau sa subliniez, este ca de multe ori anturajul, conteaza foarte mult. Nu ai idee ce am vazut inauntru.. adica oameni nevinovati, manevre facute de garda, etc. Ideea de baza ramane insa, tot sa fim precauti in tot ceea ce facem...una din acuzatii, de care am scapat ce`i drepat a fost : accesarea neautorizata a unui server de internet. Te doare mintea ....

Link to comment
Share on other sites

Salut.. ma bag si eu putin in seama.. nu stiu cat de bine fac, insa prin 2006 am avut cea mai mare pedeapsa daca in tara pt : "falsificarea instrumentelor de plata electronice, punerea lor in circulatie, detinere de echipament in vederea falsificarii intrumentelor electronice de plata si ... atentie : constituirea de grup organizat in vederea savarsirii de infraciuni " . Intradevar pe vremea aia, faceam multe prostii, dar ca sa raspund la postul accessta.. in speta, unul dintre baieti, care a scapat ce`i drept in 8 luni, se intalnise odata, o singura data cu mine, pt o discutie face to face. Nimeni nu stia de el, insa eu fiind filat, a intrat si el in hora. Chiar nu avea mari treburi omul cu ce faceam eu atunci..

Ca un mic sfat.. cat de cat pertinent, evitati pe cat se poate aceste intalniri. EU chiar nu le vad rostul.

Best wishes !

Ca o mica completare, asta nu inseamna ca toti de aici suntem niste infractori, care traim din chestii nelegale

Nytro .. nu te contrazic in nimic. Insa, ce vreau sa subliniez, este ca de multe ori anturajul, conteaza foarte mult. Nu ai idee ce am vazut inauntru.. adica oameni nevinovati, manevre facute de garda, etc. Ideea de baza ramane insa, tot sa fim precauti in tot ceea ce facem...una din acuzatii, de care am scapat ce`i drepat a fost : accesarea neautorizata a unui server de internet. Te doare mintea ....

Postul tau e priceless, multam.

Cred ca multi ar trebui sa invatam din experienta ta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...