Jump to content
Guest expl0iter

[Tutorial] Sa nu iti mai schimbe lumea statusul pe Yahoo

Recommended Posts

Guest expl0iter

Am observat ca e la moda schimbarea statusurilor.

Am vazut la multi statusuri de genu`: "Ma cac, fac laba, AlexBoss e sh3ful m3u, T3 iub35c Miha3la" etc.

Dupa ce a aparut si site-ul ala de rahat, s-a raspandit metoda de a schimba statusuri.

In fine... Uitati o metoda de a scapa de acesti copii care nu au ce face seara dupa ce vin de la scoala sau de la gradinita:

1] ctrl+shift+p

2] Ignore list

3] Bifati: Ignore anyone who is not in my Yahoo!Contacts.

4] Dati pe OK si e totul rezolvat

PgHXP.png

jc5Ec.png

zBLNc.png

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter
si de exemplu daca eu te am in lista? si dau direct de pe ID'ul meu? :P

Pai asa ti se va schimba statusul, dar ii poti da ignore cand vezi ca iti trimite cacaturile alea de scripturi... Nu schimba statusul silent ci vezi cine ti-l schimba

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter

Foloseste Pidgin.

Eu folosesc pidgin si te avertiezeaza ca cineva vrea sa iti trimita un fisier. Daca il deschizi, iti schimba statusul.. daca nu il deschizi, nu ti-l schimba

Link to comment
Share on other sites

Foloseste Pidgin.

Eu folosesc pidgin si te avertiezeaza ca cineva vrea sa iti trimita un fisier. Daca il deschizi, iti schimba statusul.. daca nu il deschizi, nu ti-l schimba

poti sa-i dai si accept la acel fisier, nu se intampla nimic. pidgin nu-i yahoo.

// va plangeti de lumea care face offtopic si voi deschideti thread-uri cu tutorial despre cum sa te stergi la cur.

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter
poti sa-i dai si accept la acel fisier, nu se intampla nimic. pidgin nu-i yahoo.

// va plangeti de lumea care face offtopic si voi deschideti thread-uri cu tutorial despre cum sa te stergi la cur.

Eu macar fac ceva benefic... Un tutorial pe care puteai sa-l faci si tu (cu toate ca mai ai ani buni pana sa faci poza pentru buletin ;) )

Link to comment
Share on other sites

black demon - crisalixx - expl0iter - ramai si tu la un nume ? si pentru CINE sa fac tutorial ? pentru toti ratatii care nu stiu sa bifeze un un cacat in yahoo ? pentru cei care nu stiu sa traduca un cacat de text ? trebuie sa fii ori prea cretin ori ratat de-a dreptul sa nu stii sa intri in preferinte. ce pula mea, lumea foloseste yahoo de ieri ? daca vrei sa fii vazut ca un om destept, fa ceva demn de unul, nu te lasa la mintea handicapatilor. ce-ai sa mai faci ? tutorial despre cum sa aprinzi un bat de chibrit cu bricheta ? si de ce cacat te spargi in figuri cu xss-urile alea ? ia un site mare si verifica-l singur din index pana-n acp, si dupa simte-te hecar. invata sa faci bypass unde se poate la filtrele din php. nytro, fa-ti pomana si da-mi warn si la post-ul asta, macar sa schimb contul. unora nu le place numele, asta e.

Link to comment
Share on other sites

Gecko foarte bine zici :)

Trilian este cel mai bun ,

Si mie au incercat sa-mi schimbe statusul ,iar eu folosesc trilian.Cand au incercat sa mi-l schimbe a aparut daca vreau sa primesc un fisier de 4kb ,si eu am dat deny.

Si asta a fost tot :) Sfatul meu ,folositi Trilian + de asta nu mananca multe resurse ,iar daca ai lista de yahoo mai mare nu trb sa astepti 100 de ani ca la yahoo,ci se incarca imediat :D

Link to comment
Share on other sites

Se abuza maxim pe chestia asta, mi se pare cea mai mare prostie facuta vreodata, dupa chestia cu detectorul de invisible.

Am in lista numai statusuri de tot felul, atat fete cat si baieti. Toti copii care nau ce face cu viata lor intra pe acea pagina si se " distreaza " .

Yahoo trebuie sa ia masuri neaparat pe problema asta.

Link to comment
Share on other sites

nu ai cum ca nu iti arata cne t-il schimba , in oricecaz asta inca nu e o solutie sa bifezi acolo la ignore anyone deoarece am aflat ca iti baga keyloggerul in pc:)

Ma bucur ca stii sa scrii romaneste.

Din cauza site-ului ymland.com, toti copii prosti, handicapati au reusit sa schimbe statusu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...