Jump to content
em

Hackerul care a spart Daily Telegraph și Le Monde vorbește în exclusivitate

Recommended Posts

EXCLUSIV CARIERE: Hackerul care a spart Daily Telegraph ?i Le Monde vorbe?te în exclusivitate despre semnarea ACTA, Tinkode ?i declara?ia pre?edintelui B?sescu.

Unul dintre cei mai renumi?i hackeri din România, cunoscut în lumea virtual? sub pseudonimul de Pax, a acceptat s? ne împ?rt??easc? câteva dintre secretele acestei lumi. Reporterii Cariere au discutat cu hackerul ?i despre motivele care l-au determinat s? ajute la spargerea a doua dintre cele mai prestigioase publica?ii din lume (Daily Telegraph ?i Le Monde), despre Tinkode – hackerul român, arestat recent, care a a spart serverele Armatei SUA, NASA ?i Pentagonului, dar ?i despre declara?ia pre?edintelui B?sescu referitoare la necesitatea utiliz?rii hackerilor în mod pozitiv. În plus, am mai vorbit ?i despre semnarea ACTA de c?tre România ?i care sunt adev?ra?ii beneficiari ai acestui tratat.

Cite?te mai mult aici.

Link to comment
Share on other sites

aud prima data de "pax" la scurt timp dupa "explozia media TinKode". Pax ne spune, cu alte cuvinte, urmatoarele: "terminati cu tinkode, eu sunt total superior lui, tipul ala e arogant, are gadiri puerile, uitati eu ce palmares am, Spre mine indreptati-va privirea". poate doar mi se pare...sau nu.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
aud prima data de "pax" la scurt timp dupa "explozia media TinKode". Pax ne spune, cu alte cuvinte, urmatoarele: "terminati cu tinkode, eu sunt total superior lui, tipul ala e arogant, are gadiri puerile, uitati eu ce palmares am, Spre mine indreptati-va privirea". poate doar mi se pare...sau nu.

Asa e pax. Si apropo, cei care mai primiti mesaje de la id-ul tinkode, sa stiti ca este pax pe el.

Edited by Dragos
Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne cacam pe noi....Cel mai mare hacker sau cum vreti voi sa il numiti e ala care tace si face si apoi iar tace, nu se sparge in basini ca fac si drec si dau interviuri la televizor, ziar si alte rahaturi.

Asta e dorinta de faima si cu siguranta o sa ajungeti dupa gratii in scurt timp.

iti place sau nu: TK a dat dovada de curaj. a simtit ca are un atu, un as in maneca, si as a considerat el sa il joace. Mediatizarea cazului a adus in prim-plan ideea de a fi "hacker" in adevaratul sens al cuvantului. sunt total de acord in ceea ce spui legat de confidentialitate. dar e bun si un "dus rece" cateodata. sunt ferm convins ca TK nu o sa faca nici o zi de puscarie, decat daca o sa fie vorba de un "exemplu dat generatiei tinere". uita-te la cazurile precedente de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

Articolul e panarama... Iar palavrageala multa in legatura cu diferentele intre IT-isti.

Cine plm e "PAX" asta bre? Eu unul nu am auzit niciodata de el.

:-j

Asta-i problema cu voi astia..mai noi pe forum.. va bagati in seama de-aiurea.

Uita-te si tu la restul reply-urilor.. nu observi ca unii parca l-ar cunoaste?

Sunt multe lucruri in instoria RST-ului pe care multi dintre membrii forumului nu le cunosc, asa ca mai bine sa stam cuminti in spatele monitoarelor.

So, de-acu' sa ma astept sa mai aud de-un "hacker" pe la ProTV ? ;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...