Jump to content
StoNe-

Sfat achizitionare telefon

Recommended Posts

Salut.

Vreau sa imi cumpar un nou telefon si am nevoie de sfatul vostru, avand in vedere ca nu sunt prea avansat in domeniul asta. In principiu as dori unul de la Samsung, ce sa aiba by default Android 4.x, care sa se miste destul de decent.

Dispun de un buget de 1300 de lei.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa iei un Galaxy S4, mai astepti sa mai scada dar pe mine ma ajuta foarte mult, mi-am pus si Android 4.3 pe el si merge foarte bine. Daca vrei ceva acum ia un S3 ca au multi prieteni de ai mei doar ca trebuie sa stai mai atent ca daca ti-a scapat pe jos e gata.

Link to comment
Share on other sites

@1337: Scuze, dar am cateva motive pentru care vreau unul nou. (nu e vorba de incredere, sau altele)

Momentan cel mai rentabil este ce a postat silvian0, Telefoane samsung preturi Samsung i9300 Galaxy S3 16GB White/Black

Nici la prima "coliziune" sa crape nu as vrea.

Mai astept pareri.

Multumesc celor ce au postat!

Edited by StoNe-
Link to comment
Share on other sites

Inca nu ma pot decide intre Nexus 4 si S3. Am vazut ca la Nexus nu exista slot pentru microSD, dar ma gandeam ca e pentru alt tip de card. In principiu vreau sa-l folosesc cand nu am pc-ul langa mine si sa ma apuc si de apps developing pentru Android. Jocurile raman pe un plan mai indepartat, dar nu zic nu.

Link to comment
Share on other sites

Google (LG) Nexus 4 clar

allview => fereste-te de ele , niste chinezarii ..

Am si eu si multi prieteni telefoane si tablete Allview si nu e nici-o problema. Da, sunt chinezarii, asamblate in Romania, si ce? E o firma romaneasca, produsele sunt mai ieftine ca cele din afara.

Link to comment
Share on other sites

Google (LG) Nexus 4 clar

allview => fereste-te de ele , niste chinezarii ..

99 % din produsele de genul sunt fabricate in china. Placi de baza, procesoare, componente, telefoane, laptopuri. Inclusiv produsele Apple.

Una e sa dai 2500 / lunar la un angajat si alta e sa dai 200 de dolari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...