Jump to content
gmail

L' Arginina

Recommended Posts

A mai folosit cineva ?

Vreau sa mai cresc un pic am doar 1.74 m si sunt cam slab nustiu de ce parca ma alimentez bine ..

Va mai doriti careva sa cresteti in inaltime poate ati facut exercitii sau mai stiu eu astept pareri ..

Am 21 de ani am facut un control si medicul mi a zis ca inca nu mi s au incheiat oasele si mai am sanse de crestere dar nu stiu cum sai dau un boost as dori macar 5 cm pina la 25 de ani

282dco1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cica 80 % arginina se gaseste in sperma poate sa fie si de la laba sau sex in exces am avut parte de ambele

Poate sa fie si asta o cauza nu exclud

Am bara kiar in camera ma trag de ea m am gandit sa mi leg ceva de picioare niste greutati sa ma traga in jos cu o forta mai mare

Pai cat vrei frate sa cresti. Ai 1,74. E suficient.

Eu am 1,72 si daca iti bag o scurta in perspectiva te mut de la locul faptei =))))

Mergi la baschet, tenis ... chestii de genul.

Arginina nu e pentru crestere in inaltime

Baschetul si tenisul trebuiau facute de mic eu am deja 21 nu cred sa mai ajute

De ce vrea usa cresc in inaltime stiti si voi bine de ce , media imi fute mintile si nu pot sa mi scot asta din cap ca sunt mic

Edited by Usr6
2x post
Link to comment
Share on other sites

Inotul te dezvolta , si baschetul.Pana la 24 de ani cresti.Dupaia stopezi.Arginina e un supliment , pentru muschi .Nu crede ca daca iei vei creste , cresterea se dezvolta doar pe cale naturala.Baga sala , fara prostii , poti sa iei aminoaccizi , arginina , proteine de la Biotech Nutrition , sunt foarte bune sau de la Universal , Weider . Acestea sunt mai slow , daca vrei hard , incearca proteinele de la Muscletech , sunt hardcore. SI nu te baga la Animal Pump , Stak , Mstak , si ce tine de "hormoni naturali" , ca iti vei distruge organismu. Sa ai si o alimentatie bazata pe proteine , zic aici peste , ca daca bagi zilnic ceafa de porc , risti sa faci cancer , .. , sau poti incerca pui , de preferat sa fie de casa . Mancarea de casa , este foarte benefica , daca ai rude la tara , incearca sa ti procuri de acolo alimente : cartofi , ceapa , oua , carne pui/porc , peste dute la pescari . Nu depasi 2500 calorii , daca nu faci sport , si nu depasi 3500 calorii daca faci sport. Fa antrenamente Din 2 in 2 zile , sa aibe timp sa se odihneasca organismul , si consuma zilnic 2.5 L apa , e benefica pentru eliminarea agentilor toxici din organism. Poti bea zilnic 1-2 cani cu ceai verde , bun pentru eliminarea agentilor toxici. Incearca rodia , care e foarte buna , mananca zilnic miere pe stomacul gol 1/2 lingurite , ajuta mult la flora intestinala , consuma o rodie pe zi , si fructe multe . Dute la piata , evita fructele din Kaufland etc.. Stiu ca toate sunt injectate bla bla .. dar daca nu ai ce face poti cumpara si de acolo. Fa-ti un regim mai calumea , renunta la tigari , sau daca fumezi maxim 3 tigari pe zi, nu se impaca cu sportul , de beutura , ai liber , doar la un chef , sau la club , dar daca vrei sa ai 6 pack , nu ai voie sa bei deloc , trebuie sa fii clean . Cam atat , sper sa ai succes . BAFTA!

Link to comment
Share on other sites

deci ,pt ca sunt marinimos iti voi explica :

toate studiile medicale care confirma ca suplimentarea dietei cu arginina CRESTE secretia de GH ( hormon de crestere ) sunt pe doze ff mari , o cutie din aia de ai pus tu poza iti ajunge 5 zile maxim daca e sa te iei dupa studiile medicale si asa DIFERENTA nu este atat de mare incat sa te ajute sesizabil in cresterea in inaltime la varsta asta.

poti sa papi arginina ca nebunu , tot ce se va intampla este :

- creste volumul spermei

- vascularizare mai buna ( depinde ce bodyfat ai , este mai vizibila sau nu in functie de nivelu de bf )

- posibil disconfort gastric

cam astea 3 chestii se intampla in general, bineinteles fiecare corp difera.

daca iti doresti foarte tare sa cresti cu ajutor, singura varianta este sa iti cumperi hormon de crestere , care crede`ma este prea scump , te duce la 20 mil / luna minim , si din farmacii, restul care vand pe net/etc sunt fakeuri 1000%.

altfel nu poti urma decat calea traditionala

inot/baschet

compound lifts: indreptari/geno grele.

pup

Link to comment
Share on other sites

spaimamuntilor: compound lifts: indreptari/geno grele. pup

TOTUL TINE DE GENA AICI DOAMNE... DACA AI PARINTI MICI DE INALTIME NU TE ASTEPTA SA FII SPAIMA MUNTILOR.. [exemplu//] Sunt putine cazuri din care au iesit ditamai oameni , din parinti cu inaltimi mici si medii. Arginina este un aminoaccid impotriva stresului si a disfunctiilor care apar cu timpul din cauza stresului , adica cand nu ti se scoala sa iti zic pe romaneste.

daca iti doresti foarte tare sa cresti cu ajutor, singura varianta este sa iti cumperi hormon de crestere , care crede`ma este prea scump , te duce la 20 mil / luna minim , si din farmacii, restul care vand pe net/etc sunt fakeuri 1000%.

Tu stii ala ce i hormon de crestere boss ? denumit si GH , STH SI HGH? Este un fel de steroid , iti creste doar masa musculara , ai efecte vizibile in primele 2-4 luni de sala , apoi dupa un timp ce te ai lasat , s a dezorganizat tot organismu.. E compus chimic , si credema ca nu vrei sa ti pice parul sau sa iti moara p*** , cred ca mai ai nevoie . Si se foloseste pentru masa musculara , densa , pentru exercitii cu repetari putine si greutati mari , concetrate , pentru cresterea volumului si masei musculare , si nu sunt 20 milioane sunt pana in 5-maxim-10. Si nu mai vorbi cand nu stii ceva , nu te mai baga in seama , vorbesti asa la caterinca , omu ala poate intelege altceva si poate chiar faci ce ii zici tu , te rog . Am facut culturism , si am testat , in afara de steroizi si hormoni de crestere cam tot , ce e de calitate , si nu incepeti sa ziceti ca am luat prafuri , ca daca nu stiti mai bine silent , va rog . Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Mersi baeti , am un stil de viata sanatos as zice doar ca stau la pc cate 7 8 ore/zi ca aici imi castig banul in rest -alerg , nu fumez nu beau poate o data n luna putina bere , maninc exact ceia ce ati enumerat voi mai sus totul de casa am uitat sa zic eu sunt din Moldova aici inca mai gasesti oameni care vind totul de casa si numai de la ei cumpar , am sa mi iau un abonament la inot sper sa ma ajute o sa stau intins de bara si o sa fac exercitii gen streetching o sa revin cu o poza cand ating + 5 cm

Sper sa mi mearga ..

Link to comment
Share on other sites

Totul tine de gena , poti face intinderi sau cum zii zici tu , da nu te astepta sa ai rezultate foarte ok.Sincer , marimea nu conteaza , ce ai in cap si ce stii sa faci sa faci bani , poti sa fii tu 2.05 m , daca esti inalt ca gardu si .... , poti sa stai pe 10 milioane sau poti sa fii boss , programator sau altceva ,, pe 1000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Mersi baeti , am un stil de viata sanatos as zice doar ca stau la pc cate 7 8 ore/zi ca aici imi castig banul in rest -alerg , nu fumez nu beau poate o data n luna putina bere , maninc exact ceia ce ati enumerat voi mai sus totul de casa am uitat sa zic eu sunt din Moldova aici inca mai gasesti oameni care vind totul de casa si numai de la ei cumpar , am sa mi iau un abonament la inot sper sa ma ajute o sa stau intins de bara si o sa fac exercitii gen streetching o sa revin cu o poza cand ating + 5 cm

Sper sa mi mearga ..

Daca respecti ce ti s-a zis aici, ai sanse reale sa iti atingi obiectivul. Nu uita, NU te forta!

Link to comment
Share on other sites

ahahaha ce lemn esti sleed ahahahaha

ahahaha mi`e si jena sa corectez cate ineptii ai zis

On topic: bravo gmail ,tine`o tot asa pt overall health , dar oricate eforturi faci natural sa nu iti pui asteptari gen 5cm+ ,

realist vorbind 2 cm e maximum pe care il poti tinti, utopic chiar. poti sa te documentezi singur probabil tot ce tine de a creste secretia de GH in mod natural , vei afla cu ajutorul google treptat : diete low-carb , fara carb inainte de culcare , etc si ce anume exercitii stimuleaza maxim releaseul de GH in corp, in speta COMPOUND LIFTS . daca ai determinarea sa faci cat mai mult din chestiile astea ai sanse sa mai cresti ceva, dar repet , sa nu iti pui asteptari spectaculoase.

Edited by spaimanuntilor
Link to comment
Share on other sites

ahahaha ce lemn esti sleed ahahahaha

ahahaha mi`e si jena sa corectez cate ineptii ai zis

On topic: bravo gmail ,tine`o tot asa pt overall health , dar oricate eforturi faci natural sa nu iti pui asteptari gen 5cm+ ,

realist vorbind 2 cm e maximum pe care il poti tinti, utopic chiar. poti sa te documentezi singur probabil tot ce tine de a creste secretia de GH in mod natural , vei afla cu ajutorul google treptat : diete low-carb , fara carb inainte de culcare , etc si ce anume exercitii stimuleaza maxim releaseul de GH in corp, in speta COMPOUND LIFTS . daca ai determinarea sa faci cat mai mult din chestiile astea ai sanse sa mai cresti ceva, dar repet , sa nu iti pui asteptari spectaculoase.

Eu vreau 5+ minim cel mult 10 cm vreau sa cresc dar am precizat pina la 25 27 ani

Daca nu cresc macar 5 cm nici nu ma apuc cu 2 cm nu fac nimic mai bine imi las parul mai mare de cat sa ma intind cred ca mi am gasit leacul - body tractor

2wdaux5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu vreau 5+ minim cel mult 10 cm vreau sa cresc dar am precizat pina la 25 27 ani

Daca nu cresc macar 5 cm nici nu ma apuc cu 2 cm nu fac nimic mai bine imi las parul mai mare de cat sa ma intind cred ca mi am gasit leacul - body tractor

2wdaux5.jpg

Nu te tortura aiurea daca intr-adevar nu ai sanse sa cresti in inaltime. Repet, ATENTIE LA COLOANA!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...