Jump to content
bubu2005

Afla cum poti extrage AUR din TELEFOANE MOBILE VECHI

Recommended Posts

http://i.gyazo.com/21e1a75ab6aaec17202ccd1c2c5d24a3.png tu ai un ESC mai special :). Haipa

LE: Daca erai baiat si chiar voiai sa ne arati ceva interesant puneai direct link-ul de pe youtube. Si pun pariu ca link-ul il gasesc la primul search de pe google, dar la cum a fost facut postul pot sa-mi dau seama ca e ceva mai neinteresant decat site-ul tau :)

Edited by Cril
Link to comment
Share on other sites

@Gecko

Si a meritat timpul sa dai inspect element sa vezi video-ul? Cred ca stia ~toata lumea sa faca asta. Am vrut sa scot in evidenta faptul ca a venit aici sa mai stranga 2 share-uri si 3 like-uri pentru site-ul lui fara vreo munca deosebita :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e complexa deloc. Partea care nu ti-o arata este faptul ca acele materiale se vand in cantitati mari (minim un sac=10kg), iar investitia este mult prea mare pentru 2-3 amarate de telefoane.

Am facut prostia in liceu si am cumparat materialele, am avut peste 50 de microprocesoare, si cateva sute de grame de pini auriti de la tot felul de placi. Rezultatul a fost ca am scos 1.5 grame de Aur. La sfarsit am tras linie si am calculat daca am iesit in profit. Mi-a dat cu "-".

Dar daca placi cu pini auriti in prostie, de ordinul zecilor de kilograme, si nervi sa ii smulgi, cred ca ti-ai scoate banii + 1 bere pe deasupra. ;)

Metoda asta este practicata de firmele de reciclare, dar acolo vorbim deja de tone de material.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Nu stiu de ce aruncati cu pietre din cauza ca nu este profitabila afacerea. Toata chestia asta este foarte interesanta ca si procedeu chimic si in acelasi timp pentru cultura voastra este bine de stiut si acest lucru.

Sunt persoane care practica aceasta activitate numai ca aia cumpara placi de baza telefoane componente PC la cantitati angro, cu sacii la preturi de nimic.

Edited by danyweb09
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...