Jump to content
Shadow86

Oameni fara suflet care ar trebui impuscati.....

Recommended Posts

Trebuie educati de mici ca s nu ajunga infractori cand sunt mari :))

Fara suparare da un pic de violenta nu strica la un copilas :)) sa stie de frica..

Copilul ala ajunge criminal/infractor/pedofil/drogat(ce-i mai rau posibil). Aia nu e un pic de violenta, si ala nu cred ca are 2 ani inca :). Si eu sunt de parere ca mai trebuie batuti uneori, dar asta e prea mic sa intelega ceva din bataia asta :)

Link to comment
Share on other sites

Eu vad acolo un om (nu conteaza varsta) care lupta pentru viata lui.

Mai vad acolo o persoana care incearca sa corecteze un comportament (nu conteaza ce fel de comportament) sau care aplica o pedeapsa, nu neaparat pentru ce a facut cel pedepsit ci, (la fel de) probabil pentru ce va urma sa faca.

Mai vad acolo mai multe persoane care privesc, care imortalizeaza evenimentul, chiar! Probabil mai sunt si alte persoane care, daca nu neaparat vad, cel putin aud sau pur si simplu stiu ce se intampla acolo.

In afara de supravietuitor si "punisher" nimeni nu face nimic.

Ce este in acest filmulet mi se pare ceva normal. Se intampla tot timpul in jurul meu, de cand ma stiu. In fiecare zi.

Cateodata mi se intampla chiat mie.

Cateodata eu sunt punisher, cateodata sunt punished si nimeni nu se baga, nimeni nu comenteaza, nimeni nu spune cine ar trebui impuscat.

Pentru ca nu apare pe facebook, nu exista?

Pentru ca nu apare la stiri, nu exista?

Pentru ca nu apare in ziare, nu exista?

Suntem intoxicati!

Link to comment
Share on other sites

Se intampla lucruri mai rele care daca nu sunt sharuite pe facebook sunt ignorate.

Si chiar daca ti-as da dreptate n-ar conta, m-as consuma fara niciun rost.

Ce s-a intamplat in mintea ta: ai vazut videoclipul pe facebook, te-ai consumat asupra faptului si singurul mod in care sa-ti reumplii rezervele de butoiase emotionale ar fi sa ni-l bagi pe gat in speranta ca feedback-ul nostru cum ca iti intelegem trairile ti le-ar umple si te-ar face sa te simti mai bine.

Videoclipul e tragic doar pentru ca copilul nu are (inca) nimic pentru care sa-l uram el e pur din punct de vedere al mentalitatii insa are genele si va creste in imprejurarea parintilor . Si dupa principiul maimuta vede maimuta face asa va face si el cand va fi mai mare asa ca daca nu-l urati acum o sa-l urati cand va invata totul de la societatea in care traieste.

Morala povestii : va doare inima cand vedeti un foaie cum este trasa la imprimanta dar va doare pula de imprimanta.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bai oricat de mult credeti ca rezolvati voi cu impuscatul/omoratul/etc nu-i ajutati cu absolut NIMIC; Credeti-ma , pe aia' ii doare fix in pix de legile (pff) care ar trebuii sa se aplice la astfel de lucruri;

Oamenii aia au alta viziune despre viata, familie, bani, etc; Poate noi ( ma refer la oamenii mai normali ) nu o sa intelegem niciodata de ce ei reactioneaza asa;

Nu discut acum despre Asia fiindca filmuletul acela e facut acum foarte mult timp, legile s-au mai schimbat ( tineti minte de legea cu 1 copil pe familie, nu mai este asa ), dar in principiu acolo este comunism si nu poti sa te impui din afara lui ( ma refer la tarile civilizate, vreti sa nu mai aveti materie prima pentru hardware?);

Dar revenind oamenii aia din islam sunt altfel educati, nu poti sa invinovatesti pe cineva in totalitate pentru ceea ce face cand el doar asta stie ( daca ma intelegeti unde bat );

Link to comment
Share on other sites

Aia e bataie ma? Cateva perne in cap si cateva palme :)) A scapat usor.

Faceti dracu ceva util, lasati astfel de probleme in seama celor care chiar pot face ceva in privinta lor.

Asta e natura omului, atata stie atata face. Nu puteti sa faceti absolut nimic in privinta asta. Daca acea femeie v-a fi arestata sau ceva, mai sunt destui dobitoci in lume ca sa isi rupa copii in bataie.

Link to comment
Share on other sites

Se intampla lucruri mai rele care daca nu sunt sharuite pe facebook sunt ignorate.

Si chiar daca ti-as da dreptate n-ar conta, m-as consuma fara niciun rost.

Ce s-a intamplat in mintea ta: ai vazut videoclipul pe facebook, te-ai consumat asupra faptului si singurul mod in care sa-ti reumplii rezervele de butoiase emotionale ar fi sa ni-l bagi pe gat in speranta ca feedback-ul nostru cum ca iti intelegem trairile ti le-ar umple si te-ar face sa te simti mai bine.

Videoclipul e tragic doar pentru ca copilul nu are (inca) nimic pentru care sa-l uram el e pur din punct de vedere al mentalitatii insa are genele si va creste in imprejurarea parintilor . Si dupa principiul maimuta vede maimuta face asa va face si el cand va fi mai mare asa ca daca nu-l urati acum o sa-l urati cand va invata totul de la societatea in care traieste.

Morala povestii : va doare inima cand vedeti un foaie cum este trasa la imprimanta dar va doare pula de imprimanta.

I fucking love You B-)

Cel mai bun raspuns...

Link to comment
Share on other sites

@Matt aici e rubrica discutii non-it. Abtine-te te rog.

O fi non-it... Dar punem si noi niste shemale la meteaz? Ar fi bune niste "alea" related macar it... totusi. Ce ma doare pe mine ca o spurcaciune de mexican (muiere in acest caz) isi rupe copilul (al ei sau nu) in bataie? In curtea noastra (acilea in Romania) sunt destule bube despre care putem vorbi si schimba. Bagam subiecte lacrimogeno-etc dar ne doare in cur cand iesim pe strada... unde, ca intotdeauna, nu luam nici o atitudine.

Zic si io...

Link to comment
Share on other sites

O fi non-it... Dar punem si noi niste shemale la meteaz? Ar fi bune niste "alea" related macar it... totusi. Ce ma doare pe mine ca o spurcaciune de mexican (muiere in acest caz) isi rupe copilul (al ei sau nu) in bataie? In curtea noastra (acilea in Romania) sunt destule bube despre care putem vorbi si schimba. Bagam subiecte lacrimogeno-etc dar ne doare in cur cand iesim pe strada... unde, ca intotdeauna, nu luam nici o atitudine.

Zic si io...

Este rubrica subiecte non-it? Este.

Este precizat undeva in regulament ce ai voie sa postezi si ce nu la rubrica asta? Nu este.

Stii tu daca cel care a postat nu ia atitudine? Nu stii.

Stii tu ca una din cele peste 500 de persoane care au citit postul asta nu a fost influentata de clip si ca deciziile viitoare nu ii vor fi influentate din cauza asta? Nu ai de unde sa stii.

Au fost postate in acest topic linkuri interesante din care se poate invata ceva util? Au fost.

Deci lamureste-ma, unde e problema?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...