Jump to content
Nytro

Categorie Giveaways (sau un alt nume)

Cream o noua categorie "Giveaways" sau "Free stuff"?  

74 members have voted

  1. 1. Cream o noua categorie "Giveaways" sau "Free stuff"?



Recommended Posts

Salut,

Am vazut ca la Offtopic si mai ales in categoria Suff Tools sunt oferite gratuit diverse lucruri: conturi steam, VPN-uri, proxy-uri, licente si multe alte lucruri.

Eu consider ca rolul categoriei Stuff tools este pentru gruparea programelor care nu se incadreaza in celelalte categorii: Programe Hack sau Programe securitate. Spre exemplu, programe de scris DVD-uri, convertit fisiere media sau oricare altele.

De aceea propun o noua categorie pentru astfel de lucruri care se posteaza momentan la Stuff Tools. Primul nume care imi vine in minte e "Giveaways", dar putem alege un alt nume: "Free stuff" sau mai stiu eu ce.

Votati daca sunteti de acord cu aceasta idee, iar daca sunteti, spuneti-va si parerea in legatura cu numele categoriei.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi doua categorii:

1. Lucruri gratuite: wordlist-uri, proxy-uri etc, lucruri "free"

2. Lucruri premium: conturi Steam, licente originale etc, lucruri "premium"

Astfel, am putea face o categorie "Free stuff" care sa contina lucrurile utile si o sugbategorie "Premium staff" la care sa aiba acces doar userii cu peste 100 de posturi.

Pareri?

Link to comment
Share on other sites

Ar fi doua categorii:

1. Lucruri gratuite: wordlist-uri, proxy-uri etc, lucruri "free"

2. Lucruri premium: conturi Steam, licente originale etc, lucruri "premium"

Astfel, am putea face o categorie "Free stuff" care sa contina lucrurile utile si o sugbategorie "Premium staff" la care sa aiba acces doar userii cu peste 100 de posturi.

Pareri?

Iar la "Free stuff" sa vada toata lumea? Chiar si ' Guest '?

Link to comment
Share on other sites

Ar fi doua categorii:

1. Lucruri gratuite: wordlist-uri, proxy-uri etc, lucruri "free"

2. Lucruri premium: conturi Steam, licente originale etc, lucruri "premium"

Astfel, am putea face o categorie "Free stuff" care sa contina lucrurile utile si o sugbategorie "Premium staff" la care sa aiba acces doar userii cu peste 100 de posturi.

Pareri?

Cum as vedea eu lucrurile

1. Lucruri gratuite: wordlist-uri, proxy-uri etc, lucruri "free" - minim 100 posturi

2. Lucruri premium: conturi Steam, licente originale etc, lucruri "premium" - minim 100 posturi si 1 rep power

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord. Ar trebui oarecum evaluata si calitatea posturilor; un user care are majoritatea posturilor in sectiunile de cereri, off-topic sau cosul de gunoi nu trebuie sa aiba aceleasi drepturi cu unul care are un numar asemanator de posturi insa in sectiunile de RST Power, Challenge sau Tutoriale(in sensul ca acesta a scris cateva care au fost primite pozitiv de catre comunitate).

Link to comment
Share on other sites

Ar fi super o categorie numita giveaways.

Nytro am vazut cum ai vrea sa grupezi categoriile....insa fa cumva sa fie generala..sau si una generala...de ce?

Exemplu : Sunt pasionat de seo, si am acces la cateva chestii...a-si putea de exemplu sa dau (giveway) 100 de backlinkuri in retele sociale sau site-uri cu pr 3 +, nustiu in ce categorie s-ar incadra, ma refer la cele propuse de tine acum.

Si propunerea baietilor in legatura cu un anumit numar de posturi este perfecta, cred ca 50 este ok.

Numai Bine.

Link to comment
Share on other sites

Numele Free stuff mi se pare ok, este suficient de general.

In legatura cu cerintele pentru a primi ceva evident ca ar trebui sa existe, 50-100 de posturi sa zicem si daca considerati ca exista si lucruri "premium" atunci eventual 1 punct de reputatie, dar s-ar putea sa fie o cerinta cam mare pentru conturi de steam de exemplu, cel care le da o sa ramana cu ele daca le da la "premium". Nu stiu ce s-ar incadra la categoria asta privilegiata.

De oferit poate ca ar trebui sa poata oferi oricine, ma intreb totusi daca or sa se ofere si prostii, nu cred ca sta nimeni sa verifice ce mizerii de malware ar putea fi date pe post de "giveaway", dar banuiesc ca aici este grija celui care receptioneaza aplicatia/contul/licenta etc. Ar trebui deci pus un fel de disclaimer gen "comunitatea si administratorii nu sunt resposabili daca descarci un .jpg.exe".

Link to comment
Share on other sites

Da e o idee buna,rezultatele polului vorbesc de la sine.Categoria vizibila doar celor cu 10-50 de posturi ramane la alegerea staff-ului cate mai exact,in felul asta mai populam forumul cu oameni(pomanagii) noi,dar poate din 10 distrusi 1 are si ceva in cap.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi doua categorii:

1. Lucruri gratuite: wordlist-uri, proxy-uri etc, lucruri "free"

2. Lucruri premium: conturi Steam, licente originale etc, lucruri "premium"

Astfel, am putea face o categorie "Free stuff" care sa contina lucrurile utile si o sugbategorie "Premium staff" la care sa aiba acces doar userii cu peste 100 de posturi.

Pareri?

Mai mult de 100. 400-500 postari, o sa sara-n aer fun stuff + bine ai venit aici te poti prezenta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...