Jump to content
Nytro

Poll RST - Alegeri

Votez pe:  

183 members have voted

  1. 1. Votez pe:

    • VICTOR PONTA
      11
    • KLAUS IOHANNIS
      68
    • MONICA MACOVEI
      35
    • CORNELIU VADIM TUDOR
      17
    • CĂLIN POPESCU TĂRICEANU
      4
    • ELENA UDREA
      1
    • DAN DIACONESCU
      8
    • TEODOR MELEŞCANU
      1
    • KELEMEN HUNOR
      2
    • NU MERG LA VOT!
      37


Recommended Posts

Deocamdata sunt sondaje facute la iesirea de la urne, e loz in plic.

+ din cate am citit ( poate stiti si voi mai multe ) sunt foarte multi straini care nu au putut sa voteze, stau in strada si cer prelungirea intervalului de votare. ( prea putine sectii sau nu au fost destule buletine de vot ).

// edit

Bataie de joc.

Link to comment
Share on other sites

Daca iese Ponta,jur ca emigrez in Uk definitiv si o sa fac un video langa King Cross sau undeva sa ma aresteze repede pisandu-ma pe o poza cu domnul Ponta. O sa auziti de mine la stirile de la ora 5 :))

In Londra niste prieteni au stat 2 ore sa voteze,in ploaia aia spurcata mocaneasca si aia nu se grabeau deloc,e o futere totala tipic romaneasca .

In Torino matusa mea a stat o ora apoi a cedat psihic si a plecat acasa.

Via Londra poza facuta de prietenul meu.

4ftlko.jpg

Via Torino, video primit de matusa mea dupa ce a plecat acasa la cateva ore.

Cei care sunt "afara" si nu au votat cititi asta

E trist...

NOI IN LOC SA NE BUCURAM CA EXISTA NETUL SI LUCRURILE POT DEVENI VIRALE STAM CA PIZDELE LA TV SI COMENTAM. DE AIA NU SE VA SCHIMBA NIMIC IN TARA ASTA.

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Acum ban celor care au ales in poll Ponta? :))

Povestea cu ban-ul a fost o gluma neinspirata de-a mea, nu s-a discutat nimic similar la Area51. Totusi, eu vad rezulultatele care se prefigureaza ca pe o infrangere pentru Ponta. Electoratul lui e foarte limitat, s-au dus toti sa voteze de dimineata, dar la ultimele ore nu l-a votat nimeni. Ii va fi foarte greu sa ia cu 10 procente mai mult in turul 2. In afara de cei care l-au votat deja, lumea pur si simplu nu-l inghite.

Totusi, incercati sa nu va mai jigniti intre voi pe baza votarilor. Fiecare are preferinta lui si e absolut normal sa fie asa. In seara asta oamenii se injura, maine dimineata cumparam paine unii de la altii. Indiferent de cauza, cu ura si divizare sociala nu vom ajunge nicaieri.

Link to comment
Share on other sites

Pentru astia care faceti laba in loc sa mergeti la vot... sa va duceti dracu. Dar ce mai conteaza... hai sa cantam "trezeste-te romane, din somnul cel de moarte".

Daca ati urmarit stirile (DACAAAA) ati fi vazut ca s-a votat in locu vostru. S-a trezit lumea trecuta deja pe liste ca au votat :)))

Dar lasa, stai ma acasa, la ce pula mea sa te ridici din pat? stai ma acolo!

Link to comment
Share on other sites

Psd avea un om care era taticul furaciunilor , stia cum sa fure si sa nu fie prins de nimeni , avea influente foarte mari in teritoriu . Acest om se numea Hrebenciuc .

Dat fiind faptul ca Hrebenciuc a fost arestat exact inaintea alegerilor , Psd nu a mai stiut cum sa fure asa ca au aplicat cea mai simpla metoda : au inchis consulatele , n-au tiparit formulare suficiente , au incetinit procesul de vot in strainatate stiind ca cei plecati in strainatate nu voteaza cu Ponta nici picati cu ceara .

Link to comment
Share on other sites

Probleme semnalizate la alegeri:

- lipsa formularelor pentru declaratii (mai ales Bucuresti) - Guvernul (Muie Ponta)

- lipsa buletinelor de vot din strainatete - Guvernul (Muie Ponta)

- la o sectie au disparut subit 400 de buletine de vot - PSD (Muie Ponta)

- au fost reclamate autocare cu muncitori veniti sa voteze - PSD (Muie Ponta)

- s-au primit mesaje care indemnau lumea sa voteze cu - PSD (Muie Ponta)

- s-au impartit flyere prin care ziceau ca maresc pensiile - PSD (Muie Ponta)

Si probabil multe altele. Asadar, dragi labagii, daca nu iesiti la vot, astia or sa va conduca.

Nota: Cred ca avem SEO pe keyword-urile "muie ponta" :))

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, din ce am auzit de pe la oameni de prin sectiile de votare, nu prea conteaza cu cine votezi. Daca nu votezi cu cine trebuie, iti anuleaza votul, daca ai vot anulat ti-l inlocuiesc cu al cui trebuie, iar daca nu votezi, iti folosesc numele .... so e cam inutil oricum. Nu stiu ce altceva s-ar putea face in afara unei noi revolutii si schimbati si bagati in puscarie 99% din parlamentarii existenti in camera deputatilor, in parlament, in consiliile locale + toti consilierii.

Link to comment
Share on other sites

pasarea pe limba ei piere. ponta parca a fost ieri pe etnobotanice. uitati-va la el cum "pluteste". indiferent cine iese de la anul o sa fim mai saraci, o sa mancam mai prost, o sa imbatranim mai urat.

daca se curata ACL de tradatori, se continua mobilizarea pe social media pentru Klaus, o sa avem situatia din 2004. ora 21 sa fie 50 %, 50 %...

Link to comment
Share on other sites

Unul din cele mai bune articole/analize pe care le-am citit despre ce s-a intamplat in primul tur O campanie pervers?, distructiv?, cu doi câ?tig?tori ?i 20 de milioane de deruta?i | Biziday .

Spuneti ca prostimea l-a votat pe Ponta? Conform articolului de mai sus doar 33.5% dintre votanti aveau studii inferioare.

Credeti ca pensionarii l-au votat pe Ponta ? Doar 44% dintre pensionari s-au prezentat la vot,in timp ce doar 51% dintre tineri au iesit la vot (18-34 ani).

Parerea mea e ca Ponta va castiga deoarece romanii indiferent de varsta/studii admira prostia.

Daca si dupa turul 2 situatia pe judete sta la fel,cei din Transilvania ar trebuie sa iasa in strada si sa ceara autonomie fata de restul Romaniei.

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

Sincer NU cred c? to?i care comenta?i aici v-a?i trezit ?i a-?i mers la vot nu cumva s? pierde?i din timpul vostru pre?ios de a sta în fa?a TV-ului ?i a asculta la ?tiri ?i a critica în fa?a televizorului, ?i a nu uita în nici un moment s? mai trag? cu ochiul pe REDTube s? mai fut? câte o lab?, b? fra?ilor eu v? zic un singur lucru dac? nici m?car nu v? implica?i s? pune?i un câcat de vot într-o am?rât? de cutie nu v? a?tepta?i la mare calitate, ?i o conducere minunat? în ?ara asta. Nu mai are rost s? v? înjur pentru c? oricum nu voi rezolva nimic!

Subliniez:

?ara asta va ajunge cu voi, f?r? voi, cu Ponta, f?r? Ponta, cu Klaus, f?r? Klaus un mare cacat al?turi de ace?ti oameni f?r? minte care critic? în fa?a televizorului ?i î?i petrec vremea vizionând o telenovel?, unii b?trâni gândesc astfel: Am avut eu o copil?rie, o tinere?e de câcat de ce s? nu aib? ?i copii, nepo?i mei acela?i viitor de câcat!

Vom ajunge s? fim condu?i de ni?te curve, zdren?e care nu se gândesc decât la bani f?cu?i din politic? pentru a î?i face opera?ii estetice.

PACE!

Edited by CocolinoRST
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...