Jump to content
yceman

Unde Lucreaza Membri R.S.T

Recommended Posts

pe unde apuc, ba-n parc pe banca in zile insorite, ba-n bar in zile ploioase, ba-n aeroport, cateodata la terasa cu berea-n fata, rar in birou, si foarte rar pe munte, cu calu la oi.

strict necesar: bateria extinsa la laptop, semnal gsm, cafea.

optional, insa preferabil: wlan, 220v, bere, jack, redbull.

ideal:jacuzzi + 2-3 muze "playboy, 90-60-90, 55kg, fara inhibitii si prejudecati"

administrator la firma propie.

Edited by firewind
Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu toti reusesc sa faca ce vor ei in viata , Iar unii fac ceea ce nu sunt in stare sa faca , altii sunt mentinuti de catre parintii lor si habar nu au ce cu ei

Oricum sper (cred ca raman doar cu speranta ) sa ajung vreodata la Universitate

Varsta = 23 de ani

Vorbesc Engleza, Russa, Italiana, Romana si limba Slavona

Lucrez in jur de 12 ore pe zii in alt domeniu care nu are nici o legatura cu informatica

Este o munca destul de grea si obositoare , (o chem de c***t) pe care nu imi place sa o fac dar in Viata nu tot timpul poti sa alegi ceea ce iti place

Lucrez de la varsta de 14 ani si stau singur

Nu depind de nimeni , si nu am treaba cu nimeni

Nu este mama sa puna mancare pe masa

Acasa la mine suntem o famile foarte mare compusa din urmatoarele persoane :

pyth0n3 , hp dv5-1105el , un pc desktop cu monitor vechi si un case pt server , inca 2 pc desktop si cateva hard diskuri , un mini laptop samsung ,cateva postere cu eminem ,2pac , un switch , 1 router ,si inca cateva routere dar nu stau la mine acasa ,

Prietenii cei mai buni stau tot la mine acasa intro biblioteca deoarece in afara de carti nimeni nu cred ca este corect

Ok , Forgot Vine si prietena mea si zice hai sa iesim :)

Sunt de servici cam 24 cu 24 deoarece lucrez si noaptea ,

Singurul timp pe care imi mai ramane mai deschid o carte ,deschid un computer , merg la un bar sau pub

Peace la toti copiii care stau pe spatele lui mama si lui tata :))))))))

Scuzati prezentarea daca e prea lunga , sper doar sa nu imi apara un copil prost care sa faca comentarii proaste deoarece le pun deja raspunsul

Shot your mother fucking mouth

Peace to All !

Link to comment
Share on other sites

ma bucur sa vad ca nu aveti gusturi proaste...

da ma referam la munca adevarata...deaia care face $ nu sparge $

sunt freelancer de 2 ani, lucrez pe cont propriu, acte facturi tot tacamul, de obicei lucrez cu romanii plecatii in afara, mai rar cu firme din ro... eu o consider munca adevarata, ajung uneori si la 2000 euro pe luna castig (nu mereu...) adevarat ca uneori e stresant...

munca ca freelancer iti ofera atat satisfactii cat si probleme... (nu ai in fiecare luna clienti, uneori ai prea multi clienti ca nu ii poti duce alteori trece luna si nu ai unul) iar pe de alta parte tre sa te ocupi tu de taxele la stat, de impozite si asigurare medicala si ce mai e...

deci chiar daca stau acasa in pat majoritatea timpului asta nu iseamna ca e si usor mereu :)) sau ca nu e munca adevarata...

Link to comment
Share on other sites

@pyth0n3 ...daca $ sunt ok...eu zic ca si restu e ok...

"Banii nu inseamna nimic ,suntem noi cei care ii dam o valoare"

by pyth0n3

Secretul fericirii este sa faci ceea ce iti place in viata , nu ceea ce esti obligat sa faci chiar daca esti platit mai putin pt ceea ce iti place sa faci ,decat sa iei mai multi bani si sa nu fii fericit , sa nu iti placa ceea ce faci si sa o faci doar pt ca est obligat si nu ai alternativa

Link to comment
Share on other sites

Lucrez ca elev pe 37 de ron, dintre care 2 lei se scad cand ii scot de pe card iar 5 lei raman pe card deoarece nu pot scoate decat multiplu de 10 asa ca luati _|_ base si ai lui. Dar lucrez acasa ,fac in jur de 200-300 de euro pe luna dar faza e ca ii fac pe telefon:)) imi cumpar toate prostiile posibile de pe net prin sms:D (cu ocazia asta ii rog pe cei care stiu vreo metoda de a scoate banii de pe telefon sa imi dea un pm...sau macar un site care accept plata prin sms...scuze de off).

Link to comment
Share on other sites

Student la Facultatea de Electronica, Comunicatii si Calculatoare sectia Electronica din anu 3 o sa trec la Comunicatii

Am lucrat la 3 firme de la 14 ani ca:

1. Administrator retea (1 an)

2. Web design & web programming (1 an si 6 luni)

3. Consultant IT + Web design & web programming (4 ani)

Ceva freelancing de acasa: Situri, depanari pc-uri...

Acum m-am inscris sa plec in afara dupa sesiune pe partea de IT pe o perioada intre 6 sapt si 1 an si 6 luni sa vad cat aleg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...