Jump to content
Guest Nemessis

[Propunere RST] Hackeri pentru viata unui copil

Recommended Posts

Mesajul poate fi structurat ca o stire, informatie, primeste omul pe mail, da poate fi spamm dar daca ai trimiti doar un mesaj nu cred ca sare ala cu gura ca e spamat.

Poate se trezeste interresul in el ( persoana care primeste mesajul) si cotizeaza, se informeaza sau mai stiu eu ce face........

Link to comment
Share on other sites

Cel mai rau ar fi sa nu fim receptionati ca fiind "pirati" si anume, sa creada cei care primesc mesaje de tip spam/bulk ca incercam sa le luam banii si sa-i bagam in buzunar, si sa tinda ca banii nu ajung in locul unde ar fi destinati. Ma refer sa nu aiba o influenta negativa acest spam.

Cat despre deface, da, dar pe site-uri gen cancan.ro cred ca ar merita intradevar, chiar am fi felicitati, insa pe alte site-uri care sunt oarecum cu respect si nu sunt dispretuite de catre marea majoriate a publicului, ar fi cam problema.

Cred ca cea mai buna campanie s-ar face pe retelele de socializare in primul rand, gen facebook si twitter, apoi pe bloguri si pe site-uri. Acum ramane de vazut si sa speram ca va fi luata cea mai buna initiativa.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa spam etc propun crearea unui blog cu diferite articole despre medicina etc + un cont de adsense creat special pentru cauza asta.

@Nemessis am vazut ca detii un tool foarte eficient, mai exact scrapebox deci ridicarea in motoarele de cautare pentru diferite cuvinte cheie nu ar trebuie sa fie o problema.

Link to comment
Share on other sites

stiam ca exista o sansa ca guvernu sa plateasca acesti $...

prin intermediul formularului e112 din cate imi amintesc

"Astfel, articolul 22 alin. (l) lit. © din Regulamentul (CEE) Nr. 1408171 stipuleaza faptul ca o persoana are dreptul si beneficieze de ingrijiri medicale in alt statmembru UE/SEE decat statul competent (de afiliere), pe cheltuiala acestuia din urma, in cazul in care, aceasta persoana a fost autorizat de catre institutia competenta sa se deplaseze in alt stat membru pentru a primi tratament medical corespunzator starii sale de sanatate."

sau as mai avea o propunere ... site-urile care vor primii deface ...am putea pune mesajul "Hacking to save a life"

spam-u e si el o idee buna dar am putea cere ajutor si de la ceilalti cu site-uri mari din Ro... gen filelist,sofpedia, etc ..macar un banner sa afiseze

dar cea mai buna idee e cu acel formular ...

sau ca tot suntem rst`isti.... RENT A HACKER / RENT a CODER

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

sau ca tot suntem rst`isti.... RENT A HACKER / RENT a CODER

Buna idee, cati de aici sunt programatori (destul de buni, in special in PHP si nu numai), ar putea sa ajute corporatii sau ma rog, oameni ce vor sa-si deschida site-uri si nu stiu cum sa inceapa, sa le/ii ajute cu cod, programare etc. Iar banii sa fie virati in contul respectiv. Poate si video tutoriale si nu numai (deja m-am cam intins).

Link to comment
Share on other sites

Îmi place ideea de ajuta astfel de cazuri grave. Dar, nu-mi place deloc idea de a folosi spam-ul/deface-urile în acest scop:

  • În primul rând, cu acela?i succes po?i s? jefuie?ti oameni ?i s? le la?i un bile?el, scriindu-le c? ”scopul scuz? mijloacele”.
  • Iar în al doilea rând, mesajul la sigur va fi în?eles gre?it: de exemplu eu, dac? a? primi un astfel de mesaj, unicul lucru la care m-a? gândi, este c? acel om, nu este altcineva decât un escroc ?i folose?te durerea altora în scopuri personale.

Sunt de-acord cu mesajul curiosului ?i sus?in ideea lui. Ba mai mult, propun s? se fac? un proiect oficial, total dedicat doar pentru astfel de ac?iuni, unde am?nun?it (?i desigur, în cât mai multe limbi) s? fie descris scopul acelui proiect, banii aduna?i, lista sponsorilor ?i celor care au donat (cu cât mai multe companii mari o s? apar? în acea list?, cu atât mai mult va cre?te nivelul de încredere), datele de contact a celor care primit ajutorul ?i alt? informa?ie care s? demonstreze c? într-adev?r, merge vorba despre lucruri serioase ?i nicidecum despre o escrocherie. Cât despre membrii acestui proiect, se poate scrie c? sunt exper?i în securitatea informa?ional?, care î?i dedic? timpul liber pentru a g?si ?i raporta vulnerabilit??i, astfel readucând zâmbetele pe buzele oamenilor blestema?i de soart?.

Dac? se va crea un astfel de site, fiecare dintre noi va c?uta vulnerabilit??i în site-urile companiilor mici/mari/mijlocii, ?i g?sind o vulnerabilitate, s? trimit? un mesaj dr?gu? care s? explice administra?iei cine el este e fapt, ce a g?sit ?i de ce a raportat vulnerabilitatea. Cât despre blogheri ?i site-urile mass-media, într-adev?r, ace?tia ne pot ajuta cu ”r?spândirea” informa?iei.

Un astfel de proiect nu trebuie s? dea gre?.

?i da, ”Binele n-a fost nicicând r?u, R?ul n-a fost nicicând bine...”

Link to comment
Share on other sites

@Nemessis,

Din p?cate ai perfect? dreptate (?i tot din experien?? o spun), dar cred c? totu?i e mult mai bine pe cale ”pa?nic?”, mai ales dac? îndrept?m ”puterea bi?ilor” spre companiile care se ocup? cu don?ri/investi?ii, companii non-profit ?i multe altele care nu î?i mu?c? degetele pentru fiecare b?nu?. Plus la aceasta, la sigur c? o companie va dona mai mult decât 100 de oameni lua?i la un loc. Desigur, la început va fi greu s? ob?ii ceva de la marea majoritate, dar a?a cum am mai spus, cu cât mai multe companii vor dona ?i cu cât mai serio?i vom fi — cu atât mai mult? încredere o s? primim.

Apropo, pe lâng? faptul ca singurei s? c?ut?m site-urile vulnerabile, putem oferi astfel de servicii: testare ?i suport, iar noi fiind mul?i, la sigur vom putea oferi servicii de calitate.

Link to comment
Share on other sites

Îmi place ideea de ajuta astfel de cazuri grave. Dar, nu-mi place deloc idea de a folosi spam-ul/deface-urile în acest scop:

  • În primul rând, cu acela?i succes po?i s? jefuie?ti oameni ?i s? le la?i un bile?el, scriindu-le c? ”scopul scuz? mijloacele”.
  • Iar în al doilea rând, mesajul la sigur va fi în?eles gre?it: de exemplu eu, dac? a? primi un astfel de mesaj, unicul lucru la care m-a? gândi, este c? acel om, nu este altcineva decât un escroc ?i folose?te durerea altora în scopuri personale.

Sunt de-acord cu mesajul curiosului ?i sus?in ideea lui. Ba mai mult, propun s? se fac? un proiect oficial, total dedicat doar pentru astfel de ac?iuni, unde am?nun?it (?i desigur, în cât mai multe limbi) s? fie descris scopul acelui proiect, banii aduna?i, lista sponsorilor ?i celor care au donat (cu cât mai multe companii mari o s? apar? în acea list?, cu atât mai mult va cre?te nivelul de încredere), datele de contact a celor care primit ajutorul ?i alt? informa?ie care s? demonstreze c? într-adev?r, merge vorba despre lucruri serioase ?i nicidecum despre o escrocherie. Cât despre membrii acestui proiect, se poate scrie c? sunt exper?i în securitatea informa?ional?, care î?i dedic? timpul liber pentru a g?si ?i raporta vulnerabilit??i, astfel readucând zâmbetele pe buzele oamenilor blestema?i de soart?.

Dac? se va crea un astfel de site, fiecare dintre noi va c?uta vulnerabilit??i în site-urile companiilor mici/mari/mijlocii, ?i g?sind o vulnerabilitate, s? trimit? un mesaj dr?gu? care s? explice administra?iei cine el este e fapt, ce a g?sit ?i de ce a raportat vulnerabilitatea. Cât despre blogheri ?i site-urile mass-media, într-adev?r, ace?tia ne pot ajuta cu ”r?spândirea” informa?iei.

Un astfel de proiect nu trebuie s? dea gre?.

?i da, ”Binele n-a fost nicicând r?u, R?ul n-a fost nicicând bine...”

Si eu sint de acord si convins ca asa poti sa opti mai mult pe cale pasnica,si pe linga ce a scris B7ackAnge7z putem sa oferim noi un curs sa facem un curs (tip video tutorial) cu donatie

primul curs de exemplu sa cuprinda numai aparare ca multa lume inca nu stie ce pericol il asteapta pe net.

un curs ce cuprinde keylogger,trojan,etc...pentesting

de exemplu cum functioneaza un e-mail Phishing atack dar nu areti tot cum functioneaza areti numai la suprafata si specifici pentru ce sint banii de la donatie

al doilea curs cu 3 euro si specifici pentru ce sint banii

pe linga asta mai facem un curs pentru interesati in domeniu hack un fel de pentest sau alt fel de curs ca doar sintem o gramada aicia si fiecare ii bun in categoria lui facem video tutorial cu explicatie fiecare in domenu lui, ne incelegem binenceles inainte fiecare ce categorie si le incarcam pe net ,dar nu aicia pe forum si trimitem linkul cu video la nemesis (la administartori forumului) si voi alegeti si cei bun deintre video si creiati un un curs din toate videourile care vin (wallpaper unul dintre voi sa faca un wallpaper pe care il folosim toti dintre noi ca Desktop background)

dupa ce facem cursurile aunci trimitem spam cu cursul si scopul

si iti garantez ca sint o gramada care sint interesati numai sa puii copii din ro :)

scuze de gramatica si scris

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...