Jump to content
Guest Nemessis

[Propunere RST] Hackeri pentru viata unui copil

Recommended Posts

voi nu intelegeti ideea, ajutand administratorii si etc ne expunem mult, ideea cu deface-urile si spam-ul e ca ajungi mediatizat, cazul e prezentat pe tot .ro si posibil si la stiri daca tragem tare, asta e ideea sa atragem atentia a cat mai multor oameni catre cazu asta si a comentat unu pe un blog ca daca suntem asa hackeri de ce nu facem phising - atunci chiar ca nu ar mai avea nici un folos pentru ca ai lua cu japca banii omului

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Situatiile disperate necesita masuri disperate. Daca unul dintre noi ar avea aceeasi problema credeti ca ar mai tine cont de metode? Cancerul e cancer. Rezultatul final si destul de rapid din pacate este intotdeauna moartea sau sechele pe viata. Boala inainteaza rapid si nu va astepta sa stranga cineva bani cu tzaraita in mod legal. Cine isi ridica probleme morale referitoare la aceste cazuri poate sa stea deoparte si nu se supara nimeni. Cacaturile cu "hotul care iti patrunde in casa doar ca sa arate ca poate" se aplica la orice altceva, nu si cand e vorba de vieti omenesti. Daca tot ne apucam sa dam exemple si citate doar ca sa parem moralisti, cum ar fi sa citez si eu din drepturile omului: "orice fiinta umana are dreptul la viata, la libertate si la securitatea persoanei sale". Daca viata iti este in pericol si te ascunzi in casa cuiva fortand usa, credeti ca veti face puscarie? Sau ca e imoral? E vorba de viata si de moarte. La asta se rezuma totul. Nu exista reguli si nu te mai ajuta la nimic faptul ca ai respectat regulile atata timp cat esti mort.

Link to comment
Share on other sites

Tot respectul meu pentru ceea ce ai propus , de aici poti sa iti dai seama ca indiferent cat de priceputi am fi sau nu intruna numit domeniu , toti suntem oameni si ar trebui sa ne pese de necazul altora si sa nu mai fim asa de nepasatori ! Indiferent ca avem sau nu bani am putea macar sa facem lucrurile acestea publice , pentru ca altii care sunt mai " bogati " sa afle si eventual sa si ajute !

E de laudat initiativa voasta , avand in vedere ca are o cauza nobila .

P.S. sper ca fetita sa se faca bine !

Link to comment
Share on other sites

I suck really hard.

Ma intreb daca ai ceva bun simt ? E prima oara cand intru pe acest site si mi-a sarit in ochi postarea dumitale lipsita de bun simt . Cei care administreaza acest site merita felicitati si nu jigniti . Presupunand ca nu-ti plac postarile de pe aici , ai ocazia sa dispari .... Zi-mi adresa ca sa-ti trimit codul bunelor maniere ...!!!!! Invata sa te comporti , cand nu-ti place ceva nu dai cu parul , Dumnezeu te-a inzestrat cu darul ... de a comunica ...posibil ca in cazul tau sa fi comis eroare la capitolul EDUCATIE ...... In mod cert ai fost crescut de bunici undeva prin Pantelimon sau Zetari ...parintii tai se pare ca au fost plecati cam mult la capsuni si nu au avut timp sa te educe ! Hai pa

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate "park" cel mai bine e sa promovam pe blogurile noastre :) apoi pe retelel de socializare :) la cati suntem aici macar un sfert din suma sa adunam :D

eu zic ca se poate :) sa se ocupe cineva de un articol cu toate informatiile necesare, sa punem pe bloguri :) after sa promovam pe siteurile de socializare :)

eu mai cunosc bloggeri si vb cu ei sa ne ajute :)

Astept propuneri :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Momentan nu mai e valabil, cel putin in cazul despre care era vorba. Din fericire au reusit sa stranga banii inainte de a fi necesar ajutorul nostru. Iti multumesc oricum.

P.S. - daca exista vreun caz grav de care aveti idee ne putem implica exact cum s-a discutat in acest topic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Pulifrici (iti zic pe porecla nu ca o jignire), eu nu cred ca vreunul dintre noi te-a injurat sau ti-a zis ceva de-ampulea asa cum nu cred ca in atatia ani de zile mai ales pe Undernet ti-am vorbit vreodata urat, mai ales pentru ca amandoi eram si cred ca inca suntem prieteni buni cu Goofy. Nu iti place aici, nu mai intra. Dupa cum vezi ti-am raspuns frumos cu toate ca nu ma caracterizeaza. As aprecia sa faci si tu la fel pe viitor.

In 98-99 stii foarte bine care era nivelul. Scan, (d)dos, bnc-uri, desigur cu mici exceptii ca existau si pe atunci oameni pe care ii ducea capatana. Cam asta e si acum nivelul mircarilor cu mica diferenta ca de prin 2002 unii mai spameaza pentru cc-uri si urca scam-uri pe serverele sparte. Nu compara cacanariile alea cu ce se petrece in orice comunitate de securitate pentru ca e diferenta de la cer la pamant si o mica parte din aia care prin 98-99 zaceau pe Undernet acum sunt membri activi aici sub alte nick-uri. Pe tine te intereseaza sa rootezi serverele prinse, pe majoritatea de aici ii intereseaza cum sa obtina informatii din mailuri, db-uri etc. Nu e vina comunitatii ca nu impartasiti aceleasi "pasiuni".

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce parere aveti voi dar eu am strans 200 euro din asa ceva pentru o fetita de 5 ani care are nevoie de 5,000 euro pentru o operatie nu e o suma chiar asa mare daca ne ajutam o putem obtine si vom avea constiinta impacata ca macar am facut o fapta buna... am aflat de asta de la o ruda de-a ei si m-am decis sa ,,ajut'' asa cum stiu oricine este interesat si vrea sa ajute imi poate lasa PM

PS:pentru fraierul care a comentat aiurea sper sa nu aibe niciodata nevoie de bani pentru asa ceva....si sa-si retraga cuvintele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...