Jump to content
1749

w xp / cel mai potrivit browser

Recommended Posts

Eu prefer mozzila firefox pentru ca m-am obisnuit cu el si poate fi configurat foarte usor sa iti stegi urmele,sa foloseasca proxy etc(la fel este si cu chorme) dar din punct de vedere al securitatii cred ca chome este cel mai bun in aceasta privinta deoarece din cate am inteles ruleaza intr-un sandbox.

Link to comment
Share on other sites

OFF : 1749, sunt 50 de threaduri pe aceasi tema.

Un browser foarte bun si stabil : http://rstcenter.com/forum/28277-cel-mai-rapid-si-stabil-browser.rst

Incearcal cand ai timp.

Eu folosesc Firefox in general , dar chrome pare mai rapid.Cu internet Explorer nu ma otravesc.

Uni folosesc Opera, l-am folosit intr-un timp dar e greoi,

Safari e bun , l-am folosit cateva luni dar e diferit asa ca m-am intors la firefox.

Link to comment
Share on other sites

Firefox are probleme mari cu dezalocarea memoriei. Deschizi si tu 7 tab-uri, le inchizi, ramai cu o singura pagina de 3 KB deschisa si te trezesti ca iti mananca 170 MB de memorie.

Firefox e util daca te folosesti de pluginuri mai ales, sau daca ai nevoie de setari mai avansate.

Desi eu folosesc Firefox, recomand Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Folosesc Firefox de cand ma stiu, dar am avut o perioada de 2 luni in care am folosit Opera. Ce pot spune este ca ambele sunt foarte bune , dar recomand cu caldura mozila firefox pentru ca are o gramada de pluginuri usor de instalat si cu mai multe facilitati .

Link to comment
Share on other sites

Chrome cu diferite profile. Ca ?i cum a? avea 4-5 sau mai multe browsere, fiecare cu set?rile sale ?i cu propriile pluginuri. Gen de navigare po?i dezactiva orice flash sau script ?i le activezi manual daca vezi c? ai nevoie ?i ai încredere în acel site. Unul personal pe care po?i s?-l la?i a?a ?i î?i verifici doar conturile personale. Sau altele.

Firefox pentru diferite opera?iuni.

IE uneori dac? m? gr?besc pentru c? ruleaz? destul de repede.

Opera l-am încercat pu?in, dar e greoi. Acesta e cel mai inteligent dintre toate ?i programatorii lui au dezvoltat tot timpul primii lucrurile interesante, restul copiind de la ei.

Safari e ok, dar nu-l recomand.

Ca s? r?spund ?i întreb?rii tale: Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Lynx -> No Java No problem , are suport SSL si e mai rapid decît oricare alt browser GUI , sa nascut in Unix dar a ajuns si in Windows , Poate impersona oricare alt User Agent.

Motto:

"Daca alegi lynx si renunti la el , nu este pentru ca nu iti place tie de el ci pentru faptul ca lui nu ii place de tine"

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

@pyth0n3 Am folosit odata Lynx ca browser si Finch pentru messenger si mi s-a parut interesant sa navighez si sa vorbesc din terminal...

Si ca sa raspund la intrebarea principala:

Eu folosesc Firefox, mi se pare cel mai bun pentru ca are multe Add-on -uri pe care le folosesc des...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...