Jump to content
robertutzu

Ai OS piratat/cumparat/free?

Ai OS piratat/cumparat/free?  

167 members have voted

  1. 1. Ai OS piratat/cumparat/free?



Recommended Posts

1.Am un windows 7 piratat.

2&4.Nu se pune problema de bani insa nu as da bani pe un produs facut de Microsoft pentru ca SUG toate.De la office pana la orice sistem de operare.Il folosesc pentru ca aplicatiile ce le folosesc au nevoie de procesor de grafica si softuri facute doar pentru windows(mamaliga lor de software developeri).In schimb, daca m-as folosit de OS ca sa fac bani, as cumpara soft original.Pentru uz personal n-are rost sa arunci banii aiurea.

3.Am folosit si distributii de linux, de la backtrack pana la debian si slackware.Nu are rost sa insir calitatile linuxului pentru ca m-as lungi prea mult.

Link to comment
Share on other sites

1.1 Windows 7 profesional x86 1.2 Ubuntu 11.04 x86

2.1 L-am luat gratuit prin MSDNAA

3.1 Daca nu il aveam free foloseam unu piratat. 3.2 Am vrut sa incerc si un sistem Linux

4. De ce sa dai bani pe el cand poti sa il ai piratat si care sa faca tot ce face unul cu liceenta (inclusiv update-uri)?

Link to comment
Share on other sites

1.Xp pe pc(piratat),windows 7 pe laptop,ubuntu.

2.--did not pay--

3.Ca e mai challenging fata de windows,alta mancare de peste.>:D<

4.Piratat pentru ca nu se merita sa dai banii pe ceva ce se poate obtine gratis,pentru ca il folosesc acasa.Pentru ca nu cred ca isi merita banii.:P

Link to comment
Share on other sites

Linux Mint Debian Edition x64 GNOME - Rolling Distro, deci nu e o versiune anume(dar codenameul curent parca e Julia :) )

Back|Track 5 x64 GNOME (pe 10 August o sa trec la BT5 R1 x64 GNOME - adica cand o sa apara)

Dual Boot, hard disk 160 gb(traiesc greu, 3 partitii de 50 gb).

Si inca 2 distrouri pe stickul de 8 gb:

- Ubuntu 10.04 x64

- Backtrack 4 R2 (daca am probleme cu BT5 de pe HDD)

De ce numai Linucs? Because I fuckin' can! Si din cauza ca dupa parerea mea, Windowze e facut doar sa fie crapat de unii ca noi.

Link to comment
Share on other sites

1. Momentan XP in limba germana (cunostintele mele in limba germana se limiteaza la faptul ca stiu sa ma prezint, sa spun cati ani am, sa injur si sa-i zic cuiva ca e homosexual) ca nu-i calcul meu al meu e in service (tot windows doar ca 7, la fel de piratat ca si xp-ul in germana).

2. 1,024 bani (luand in considerare tariful kW/h, factura la net si timpul de download)

3. Am si cateva distributii de linux pe laptop dar prefer windows-ul din comoditate.

4. Nu as da bani nici pe taxele postale ca sa mi-l aduca la usa daca mi-ar da windows-ul free.

Edited by Surge
Link to comment
Share on other sites

1. Ubuntu 11.04

3. Am optat pentru Linux din mai multe motive:

Programare C cu librarii instalate una-doua...

Pe Debian-based am "aptitude" ce ofera o instalare usoara...

Suprafata GNOME, destul de atragator (urasc Unity-ul din Ubuntu 11.04, mi se pare o porcarie, de aceea am trecut inapoi la cel classic)...

Rapiditate...

(etc...)

Link to comment
Share on other sites

Debian Squeeze (Debian -- The Universal Operating System)

Am optat pentru un sistem operativ liber derivat din familia *NIX deoarece sunt convins ca reu?esc sa

lucrez intrun mod rapid si profesional ceea ce in diverse alte sisteme mi-ar lua probabil pu?in mai mult timp.

Debian este sistemul meu de baza si e doar o alegere personala in rest lista sistemelor operative ar fi urm?toarea:

Linux: RedHat/Centos /Fedora/Suse

Unix: FreeBSD/OpenSolaris

Intentia este sa folosesc un sistem operativ care ocupa putine resurse si e simplu , in acelasi timp sistemele operative merita studiate pentru a intelege modul in care vin structurate fie ele closed sau open source.

Parerea mea este ca fiecare isi alege un sistem personal in care poate lucra in mod rapid si in acelasi timp simplu iar lista continua cu diverse sisteme secondare pentru studiu.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

1.Windows Xp SP3 x32 piratat(desi fac updateuri tot pentru ca am gasit un fel de exploit cum sa il fac genuine fara nici un program nimic).

4.Il am piratat deoarece ce rost ar avea sa dau bani, da il folosesc zilnic dar eu sunt de parere ca in Romania nu iti permiti tu sa iti iei licenta si ai prefera sa bei o bere si chestii de genul.Folosesc windows xp pentru ca mi se pare cel mai curat si fara toate rahaturile care imi ingreuneaza rularea+grafica care nu ma ajuta la nimic, am Ubuntu 11.04/Backtrack 4 R2 in VMware si planuiesc sa invat mai multe despre linux si poate sa si trec pe linux, desi nu cred ca o sa pot trece permanent pentru ca eu programez in delhpi si daor cu lazarus sau asa poti face aplicatii pentru linux dar o sa invat si C.

Link to comment
Share on other sites

I.

1. De care?

2. Daca ai platit, cat te-a costat?

3. Daca ai free- De ce ai optat pt cel free? - linux sau alt os free

4. Daca ai piratat - Care e motivul de ai OS piratat?

R.

1. Windows XP.

2. -

3. -

4. De ce nu? Daca il platesc, primesc o masina bonus? Sau care'i faza...

Link to comment
Share on other sites

Am 6 pc in casa dupa cum urmeaza:

1. server, folosesc clearos, un hibrid intre redhat si centos, pe care am 3 masini virtuale (debian, ubuntu, debian)

2. windows 7, piratat, este pe o firma, intentionez sa cumpar licenta...candva.

3. windows 7, piratat.

4. momentan blackbuntu, free.

5. diverse distributii de linux, il folosesc pentru teste.

6. diverse distributii de linux, il folosesc pentru teste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...