Jump to content
Nytro

Grupuri noi

Recommended Posts

Pentru inceput nu vor fi mai schimbari la strctura initiala a grupurilor, doar Shell scripting va fi integrat in Linux.

Au aparut si primii recrutati.

Lista grupurilor si celor recrutati:

PHP Coder

- Synthesis - Lider

- GarryOne - Membru

Java Programmer

- M2G - Lider

- em Membru

Pyhon Coder

- cmin - Lider

- python3 - Membru

C/C++ Programmer

- Nytro - Lider

- Pantrunjel - Membru

Linux Administrator

- Zatarra - Lider

- BGS - Membru

- Spock - Membru

- adonisslanic - Membru

Visual Basic 6 Programmer

- Wav3

Malware analyzer

- Paul4Games

Windows Administrator

- wildchild

Web Designer

- robertutzu

Designer

- Surge

.NET Programmer

- Alien

Cred ca e bine pentru cateva zile, sa speram ca se vor oferi mai multi si ca vom avea o lista mult mai lunga. Si sper ca nu v-am gresit numele de utilizator de aici, imi cer scuze pentru eventuale erori.

Cat despre grupurile cu un singur membru, liderul se va alege cand se vor mai oferi noi persoane, practic, pana acum, singurul membru este si lider. Pe viitor liderii se vor schimba in functie de membrii grupului.

Toti cei recrutati au trebuit sa isi arate cunostintele, atat prin a raspunde la intrebari, cat si prin proiecte realizate, sa demonstreze ca merita un loc in grup. De asemenea s-au purtat multe conversatii tehnice.

Daca vreti sa aflati ce fel de intrebari s-au pus la anumite grupuri, pur si simplu aplicati pentru acel grup. Dar apoi nu veti mai putea aplica la inca 7 grupuri, doar dupa un anumit interval de timp, o saptamana sa zicem.

Intrebarile au fost dificile dupa parerea mea, dar nu am fost foarte stricti. Tinem cont de mentalitatea viitorului membru si de dorinta sa de a invata lucruri noi, dorinta de a crea, de a ajuta, atat alte persoane, cat si pe el insusi.

Va asteptam si pe restul. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Bun, acum vine si completarea mea. Daca tot am facut aceste grupuri, cei de pe Linux (si Shell Scripting, care a fost inclus in Linux) vor avea in saptamana aceasta un proiect de prezentat, daca nu in stagiu final, macar atat cat s-a lucrat la el. Eu le voi oferii baietilor suport atat moral cat si de natura tehnica pentru dezvoltare.

Imi propun ca in fiecare saptamana (sau un interval mai mare daca nu ne ajunge) cei din grupul Linux sa prezinte cate un proiect sau un articol complex 100% marca RST.

Recrutari se pot face oricand, dar va rog sa va ganditi bine daca vreti sau nu sa va implicati.

Zilele care urmeaza voi prezenta un regulament temporar al grupului, pana atunci numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Rog pasionatii de Java sa ma contacteze prin PM daca vor sa ia parte la proiecte. Deocamdata sunt doar eu cu em si speram sa livram ceva functional si util in maxim 2 saptamani. Chiar daca stiti sa construiti doar o interfata, sa puneti cateva elemente pe un GUI, e ok.

Astept!

Link to comment
Share on other sites

Noi membri ai grupurilor:

- sql.breaker - PHP

- Usr6 - Malware analyzer

- Gabriel87 - Designer

- gigaevil - C++ Coder

Modificare temporara: grupul Web Designer face parte din grupul Designer.

Lista de pana acum cu toti:

PHP Coder

- Synthesis - Lider

- GarryOne - Membru

- sql.breaker - Membru

Java Programmer

- M2G - Lider

- em - Membru

Linux Administrator

- Zatarra - Lider

- BGS - Membru

- Spock - Membru

- adonisslanic - Membru

VB6 Programmer

- Wav3 - Lider

Malware analyzer

- Paul4Games

- Usr6

Windows Administrator

- wildchild - Lider

Pyhon Coder

- cmin - Lider

- python3 - Membru

Designer

- Surge - Lider

- robertutzu

- Gabriel87

.NET Programmer

- Alien - Lider

C/C++ Programmer

- Nytro - Lider

- Pantrunjel - Membru

- gigaevil - Membru

Toti liderii sunt rugati sa ma contacteze sa discutam, legate de proiecte si de planuri de viitor.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca trebuie un "TAG" ceva, sa nu se confunde cu un rank din forum.

Ma refer daca vezi de ex:

M2G

Java Programmer

Bautor de gin

Sa nu se confunde cu un rank de gen VIP,Moderator...

Propun un Tag [G] sau Group la sfarsitul fiecarei categori.

Ex

M2G

Java Programmer Group sau [G]

Bautor de gin

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt sigur ca daca vad "[G] Java Programmer" in loc de "Java Prgrammers", chiar daca e prima oara cand intra pe RST vor zice: "Aaaa, da ma, acum stiu, e cu grupurile alea de care nu stiu, dar "G" vine de la grupuri si m-a lamurit".

Nu are rost, poate o sa pun un Italic, un stil aparte la ele, deocamdata nu e necesar.

Link to comment
Share on other sites

Dac? tot e lumea confuz?, ar putea fi ad?ugat G-ul ?la, cum s-a zis, dar cu link c?tre topicul acesta sau unul în care se explic? situa?ia.

Cei care au aceste ranguri este bine s? fie aten?i la topicurile care îi vizeaz? ?i s? r?spund? pe subiect, nu s? facem doar proiecte. Nu e vorba doar c? vor pierde timp ajutând, ci î?i vor completa puzzle-ul de cuno?tin?e prin g?sirea r?spunsurilor la diferite întreb?ri. Adic?, chiar dac? nu vor ?ti r?spunsul, designerii se vor descurca mai u?or s? ne explice ce sunt ?ia pixeli, ce e aia DPI sau diferen?e din varietatea de culor, brushuri sau mai ?tiu eu ce întreb?ri la diferite proiecte referitoare la rangul lor. Ei sunt pe domeniu ?i au informa?iile mai la îndemân?.

S? redefinim RST zic. :)

Link to comment
Share on other sites

@tromfil - eu zic ca atat timp cat sunt probleme pe domeniul pe care activezu poti sa ajuti, respectiv sa dai o solutie buna, daca nu macar sa incerci.

Exemplul meu:

http://rstcenter.com/forum/39180-another-problem-s.rst#post264561

Sunt sigur ca mai sunt si altii care ofera raspunsuri pe domeniu lor.

Daca si-ar vedea fiecare de treaba lui am duce RSTu` departe

Link to comment
Share on other sites

@Skiddie: Python3 posteaza la show off? Cand pula mea? Omu' are chestii mai inteligente de facut decat sa fie un Web Vulnerability Master ca toti frecangii care altceva nu stiu. In afara de Mosad, el e sigura exceptie.

@Synthesis: fac pariu ca nici muie nu face bine :)))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...