Jump to content
ehd

Sunteti de acord sa ne implicam cu Siria?

Daca SUA ataca Siria impotriva vointei tarilor membre NATO si Onu cum a-ti reactiona  

36 members have voted

  1. 1. Daca SUA ataca Siria impotriva vointei tarilor membre NATO si Onu cum a-ti reactiona

    • Voi scrie macar un post in care sa comand actiunile de dominanta ala SUA
    • Sunt de acord cu invadarea unui stat suveran ca Siria din motive de siguranta NSA


Recommended Posts

Repet a 3-a oara:

NU POATE INCEPE AL 3-lea Razboi MONDIAL.

Economia e cam la pamant. Rusia/China nu e interesata sa atace FIZIC pe nimeni. America NU are suficienti bani ca sa sustina un razboi armat cu o tara mare. (IRAN, RUSIA).

Razboaiele mondial incep DOAR in perioade de maxim economic. Cand lumea are multi bani si nu stiu ce sa faca cu ei. Cand lumea e saraca nu-i arde de razboi mondial. In schimb se bat "pe ascuns" pentru tot felul de resurse.

(Rusia nu mai vinde arme SUA, Nu mai da gaze naturale). Europa nu-i mai vinde documente secrete Rusiei... etc.

Deci cei care vorbesc de WW3 o fac doar pentru Rating. daca scrii "WW3 Starts now! Find out more" ai cu 90% mai multi vizitatori decat la o stire normala.

Rezumat: Nu incepe ww3! Razboiul cu Siria nu va afecta direct decat sirienii. Se repeta povestea din Libia!

Link to comment
Share on other sites

Interventie SUA in Siria? De ce?

Asa a fost si placa cu irakienii, cum ca au arme de distrugere in masa. Iar dupa interventia lor armata, dovezi canci. Ce au prezentat la un moment dat, a fost fabricat.

Americanii ataca pentru a demonstra ca sunt o putere, pentru a-si testa armele in permanenta si mai ales, pentru PETROL. Restul e can-can pentru ei. Mai da-i in cacat de americani.

Link to comment
Share on other sites

Repet a 3-a oara:

NU POATE INCEPE AL 3-lea Razboi MONDIAL.

Economia e cam la pamant. Rusia/China nu e interesata sa atace FIZIC pe nimeni. America NU are suficienti bani ca sa sustina un razboi armat cu o tara mare. (IRAN, RUSIA).

Razboaiele mondial incep DOAR in perioade de maxim economic. Cand lumea are multi bani si nu stiu ce sa faca cu ei. Cand lumea e saraca nu-i arde de razboi mondial. In schimb se bat "pe ascuns" pentru tot felul de resurse.

(Rusia nu mai vinde arme SUA, Nu mai da gaze naturale). Europa nu-i mai vinde documente secrete Rusiei... etc.

Deci cei care vorbesc de WW3 o fac doar pentru Rating. daca scrii "WW3 Starts now! Find out more" ai cu 90% mai multi vizitatori decat la o stire normala.

Rezumat: Nu incepe ww3! Razboiul cu Siria nu va afecta direct decat sirienii. Se repeta povestea din Libia!

SUA nu are suficienti bani pentru a incepe un razboi cu o mare putere? Stai tu linistit, are suficienti bani ca sa inceapa razboi cu toata galaxia. Uite-te la documentarul Zeidgeist si o sa vezi ca dolarii se fac necontorizat in SUA, fara ca sa dea cineva vreo explicatie cuiva.

Link to comment
Share on other sites

Repet a 3-a oara:

NU POATE INCEPE AL 3-lea Razboi MONDIAL.

Economia e cam la pamant. Rusia/China nu e interesata sa atace FIZIC pe nimeni. America NU are suficienti bani ca sa sustina un razboi armat cu o tara mare. (IRAN, RUSIA).

Razboaiele mondial incep DOAR in perioade de maxim economic. Cand lumea are multi bani si nu stiu ce sa faca cu ei. Cand lumea e saraca nu-i arde de razboi mondial. In schimb se bat "pe ascuns" pentru tot felul de resurse.

(Rusia nu mai vinde arme SUA, Nu mai da gaze naturale). Europa nu-i mai vinde documente secrete Rusiei... etc.

Deci cei care vorbesc de WW3 o fac doar pentru Rating. daca scrii "WW3 Starts now! Find out more" ai cu 90% mai multi vizitatori decat la o stire normala.

Rezumat: Nu incepe ww3! Razboiul cu Siria nu va afecta direct decat sirienii. Se repeta povestea din Libia!

SUA deja exagereaz? cu ace?ti "Terori?ti", dar ei nu sunt terori?ti, doar î?i ap?r? poporul. SUA nu o s? se opreasc? pân? nu acapareaz? toate resursele naturale; ce poate fi mai de pre? de cât petrolul?

Link to comment
Share on other sites

In plus, nu vad ce e atata agitatie, daca USA ataca Siria, Rusia sau China or sa stea sa se uite, cel mult le dau arme din razboiul mondial sa se apere. Oricine intra in conflict cu USA are o mare problema, iar Siria este un aliat prea mic ca sa merite riscul.

1.Nu te-ai intrebat de ce Rusia a sustinut Iranul cind a fost nevoie,iar acuma Siria?

2."cel mult le dau arme din razboiul mondial",ai vazut rectia Israelului/SUA cind Siria a primit sistemele c300?

3.Nu uita ca SUA e singura tara care in numele "democratiei" a folosit arma nucleara impotriva altei tari(care nici nu avea armament nuclear)

4.Vezi ce reprezinta rusii in materie de armament la momentul actual.

Link to comment
Share on other sites

Discuti peste discuti dar voi uitati cati oameni mor acolo nevinovati, ceva trebuie sa se intample ca prea multi oameni mor.

Despre Rusii pe ei nu intereseza citi oameni mor acolo atita timp cit fac vinzare arme cu siria si pe desupra Rusia urmareste si ia alte scopuri

1.De cind au fost alungati din Afganistan au pierdut suveranitatea in Asia centrala si lumea arabica prin urmare vor iara integrarea in lumea arabica .

2. Si Rusia si China nu sint de acord ca sa ii invadeze pe Siria pentru ca se gindesc ca daca aproape de noi fac Americani figuri poate ne vin si noua rindul o data ca la Siria.

Am vazut mai sus niste discuti cu ce ne-au facut noua Rusi

1.Pentru cei care nu cunoaste istoria :) Noi am fost aliati cu nemti, am luptat inpotriva Rusilor la Stalingrad, noi cu nemti si italieni deci ce te astepti sa iti faca rusi tie sa iti dea flori de 8 martie :)) asta a fost sa fie am meritat soarta .

Cit despre SUA nu are rost sa vb parerea mea este ei sint cei mai mari teroristi pe planeta asta :)

Concluzie pe nimeni nu ii intereseza citi oameni mor toti urmaresc numai interesele lor asa a fost asa o sa fie :)

Link to comment
Share on other sites

@Matt Chiar crezi ca SUA o duce asa bine? Gandeste-te cat de "bine" o duc ei dpdv economic. Gandeste-te ce s-ar intampla daca maine toate fabricile americane din China s-ar inchide si daca China ar refuza sa mai acorde imprumuturi americanilor.

1.America a manipulat ( si inca o face ) criza economica.

2.America e singura "tara" care are o trezorerie privata.

3.America a ajuns in stadiul de a experimenta lucruri pe care altii nici macar nu si le inchipuie : vor sa traga cu un fir de grosime 2 mm o greutate de 10 + tone.

4.Americanii au ajuns sa produca prototipuri de oameni.Platesc femei cu 5000 EURO ca sa le nasca lor 10 copii apoi sa ii testeze pe diverse experimente.

5.Se spune ca americanii au ajuns sa aiba propriile ferme UMANE.

6.In anii 90 cei de la NASA aveau sisteme touchscreen cu ecranul de 2 mm.

Unora o sa li se para SF-uri ce am scris eu mai sus, dar sa stiti ca nu este.

Link to comment
Share on other sites

1.America a manipulat ( si inca o face ) criza economica.

2.America e singura "tara" care are o trezorerie privata.

3.America a ajuns in stadiul de a experimenta lucruri pe care altii nici macar nu si le inchipuie : vor sa traga cu un fir de grosime 2 mm o greutate de 10 + tone.

4.Americanii au ajuns sa produca prototipuri de oameni.Platesc femei cu 5000 EURO ca sa le nasca lor 10 copii apoi sa ii testeze pe diverse experimente.

5.Se spune ca americanii au ajuns sa aiba propriile ferme UMANE.

6.In anii 90 cei de la NASA aveau sisteme touchscreen cu ecranul de 2 mm.

Unora o sa li se para SF-uri ce am scris eu mai sus, dar sa stiti ca nu este.

Dovezi ca nu este SF ce ai scris mai sus?

Link to comment
Share on other sites

1.America a manipulat ( si inca o face ) criza economica.

2.America e singura "tara" care are o trezorerie privata.

3.America a ajuns in stadiul de a experimenta lucruri pe care altii nici macar nu si le inchipuie : vor sa traga cu un fir de grosime 2 mm o greutate de 10 + tone.

4.Americanii au ajuns sa produca prototipuri de oameni.Platesc femei cu 5000 EURO ca sa le nasca lor 10 copii apoi sa ii testeze pe diverse experimente.

5.Se spune ca americanii au ajuns sa aiba propriile ferme UMANE.

6.In anii 90 cei de la NASA aveau sisteme touchscreen cu ecranul de 2 mm.

Unora o sa li se para SF-uri ce am scris eu mai sus, dar sa stiti ca nu este.

Cu toate astea dac? China dore?te, poate s? dea de p?mânt cu toat? economia american?, ergo vai de pula lor.

Link to comment
Share on other sites

wildchid : Pe americani nu ii mai intereseaza de mult timp economia altora.Ei au bani cacalau.Criza financiara a fost un boom pentru ei, au ordonat-o, au vrut sa slabeasca celelalte mari puteri economice.Ei vor sa fie avansati in domeniul militar,informatic.Ei se gandesc cum sa duca razboaie in spatiu,cum sa construiasca o lume in spatiu.

Ganditi-va ca tot ce se intampla in lume este manipulat, totul dar absolut totul.Totul este un "Chaos"

Link to comment
Share on other sites

Nu americanii sunt de vina, ei sunt doar niste papusi. Voi chiar credeti ca exista mult petrol acolo? Pentru asta incerca America sa atace Siria? Cititi aici: Adev?rul despre r?zboiul din Siria: propaganda occidental? ?i motivul real pentru care SUA dore?te s? pun? ghearele pe aceast? ?ar? | Secretele lui Lovendal

Rusia va declara razboi Arabiei Saudite daca America ataca Siria, nu ma credeti? Rusia va ataca Arabia Saudit?, dac? SUA va declan?a r?zboiul în Siria! Politicienii ??tia controla?i de Oculta Mondial? vor un nou r?zboi mondial! | Secretele lui Lovendal - Secrete, conspiratii, OZN, extraterestri, Illuminati, Anunnaki, Ni

OZN-urile se afla deasupra Siriei, cu ce motive? Siria e atacat? de OZN-uri negre ?i masive, având tehnologii de origine "nep?mântean?"! Sau poate e vorba de arm? secret? ?i fantastic? de-a americanilor... | Secretele lui Lovendal - Secrete, conspiratii, OZN, extraterestri, Illuminati, An

Razboiul acesta nu este pentru a lua petrolul sau aurul din occident....

Cred c? ?i tu ?i Lovendal ?la v? uita?i la Astronau?ii antici de pe History, e imposibil s? fie bun pe toate domeniile din care relateaz? articolele.

Link to comment
Share on other sites

Voi scrie macar un post in care sa comand actiunile de dominanta ala SUA

Sunt de acord cu invadarea unui stat suveran ca Siria din motive de siguranta NSA

io nu am inteles ce optiuni sunt astea?

pune si tu

da sau nu

mai ales ca prima varianta nu am inteles ce vrea sa insemne

revenind la post Romania ar trebui sa isi vada de problemele si hotii ei

daca s-a putea evita un atac in Siria ar fi mult mai bine

Link to comment
Share on other sites

@Antzzk ( si nu numai )

Nu mai postati linkuri cu Illuminati/Reptilieni, ETC si tot soiu', speriati oamenii, suntem prea "mici" ca sa facem ceva fara ajutorul unui om care ar putea dezvalui foarte multe despre aceste lucruri, un om gen Snowden ar fi fost ideal, dar gandeste-te ce ar pati un om care ar dezvalui activitatile secrete ale Masoneriei, ar fi ucis inainte sa clipesti;

Ai prefera sa te bagi peste lucrurile altor natii si sa-ti faci probleme "rasei" tale decat sa speri ca ei vor inceta?Asta e adevarata intrebare;

Mai pe scurt: Make peace not war :)) ;

Link to comment
Share on other sites

Cum pula mea sa fii de acord ca niste oameni straini,din alta tara,sa se duca peste alti oameni cu familii si copii si sa le dea cu bombe in cap?Ce mentalitate de oameni preistorici care doresc sa-si insuseasca avutul altora poate duce la un razboi in zilele noastre?Nu sunt si aia tot oameni?Adica noi suntem oameni si aia sunt vite de sacrificat?De ce nu se duc in Africa,sa vada acolo cea mai oribila crima impotriva umanitatii:foamea.

Ce cacat au americanii probe ca au folosit aia gaz sarin,cand expertii spun ca in 2-3 saptamani se pot vedea rezultatele.Asta imi aminteste de fiola cu uraniu imbogatit adusa la un congres ONU despre care se zicea ca e din armele nucleare din Irak.

E stat suveran,sunt arabi,sa se macelareasca intre ei,ce ma intereseaza pe mine.Daca ar veni un razboi in Romania,m-as ascunde in padure,si m-ar durea la pula,nu o sa-mi pierd eu viata pt basescu sau stefan cel mare sau mihai viteazul ,ei devin sfinti si salvatori de neam,si eu erou necunoscut.

Probabil ati vazut prea multe filme cu rusi.Inca nu v-ati dat seama ca America are puterea.O sa va dati seama in curand..

fhj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...