Jump to content
v3ctor

Straini care protesteaza impotriva eutanasierii ar trebui eutanasiati si ei !

Recommended Posts

Pentru ca sunt niste retardati .

Surse : Eutanasierea câinilor vagabonzi, subiect de proteste în Belgia | Romania Libera si Brigitte Bardot si Pamela Anderson se opun EUTANASIERII cainilor vagabonzi. "Ce urmeaza in Romania este un GENOCID" | Kanal D - Imi place

Poate ca in Franta sau Belgia sau chiar America nu le manca cainii pe strada copii , bine ca atunci cand au fost taiate salarii nu a protestat nimeni de afara , dar de caini ii fute grija .

Sa dea Pamela un tur de Timisoara si daca nu o musca un caini de silicoane eu ma alatur cauzei ei .

Si pentru dobitocii care cred ca sterilizatul e o solutie , in primu rand e scump , in al doilea aveti impresia ca un caine sterilizat nu musca ? Si pentru aia si mai dobitoci care vor sa ii adopte : http://www.realitatea.net/copil-de-3-ani-mutilat-de-un-maidanez-adoptat-parin-ii-vor-sa-omoare-cainele_1269801.html

Link to comment
Share on other sites

Ai perfecta dreptate. Nu inteleg ce ii fute grija pe straini despre ce se petrece la noi in tara. Nu ii suport nici pe aia care vor ca maidanezii sa nu fie eutanasiati. In adapost se cheltuieste pe un maidanez mai mult decat alocatia unui copil. Oameni retardati.

Link to comment
Share on other sites

Daca le e drag atat de mult de cainii nostrii de ce nu vin sa ii adopte ?

Crescand la tara stiu ca un bocanc in fata cainelui era cea mai buna solutie dar cainii din oras sunt mai domoli ca pisicile .

Cat despre eutanasierea cainilor , mi se pare cea mai buna solutie daca situatia persista .

Acum sa facem si noi ca ei si sa ne plangem ca leii omoara zebre in Africa

Link to comment
Share on other sites

Auziti, ei ca ei, ca sunt vedete si nu au multa minte, dar pe noi de ce ne fute grija de ei ?

Deaia nu putem eutanasia cainii ? Din cauza a doua curve care habar nu au cum e pe aici ? ))

Nu inteleg de ce se amana atat de mult aspectul asta.

Nu avem bani nici de eutanasiere?

Link to comment
Share on other sites

Nu avem bani nici de eutanasiere?

Sunt atatia si atatia muscati de caini care i-ar eutanasia gratis.

Totusi, o fiinta INFERIOARA omului, care ia viata unui copil, nu merita sa traiasca. Daca azi mai existau dinozauri si faceau macel intr-o scoala ii mai apara careva? Sa vina duduile sa faca 3-4 ture de cartier sa vada ce "inofensivi" sunt cainii astia, apoi sa faca scandal cat le-or tinea gura.

Link to comment
Share on other sites

Sunt atatia si atatia muscati de caini care i-ar eutanasia gratis.

Totusi, o fiinta INFERIOARA omului, care ia viata unui copil, nu merita sa traiasca. Daca azi mai existau dinozauri si faceau macel intr-o scoala ii mai apara careva? Sa vina duduile sa faca 3-4 ture de cartier sa vada ce "inofensivi" sunt cainii astia, apoi sa faca scandal cat le-or tinea gura.

De?tept e?ti ?i tu m?, dar o fiin?? uman? poate s? ia via?a unui animal nevinovat? Nu este corect nici ca un animal s? ia via?a unui om ?i nici ca un om sa ia via?a unui animal nevinovat. A?i ajuns mai r?u ca m?celarii oameni buni, exist? posibilit??i care se pot pune în aplicare în aceast? privin??, nu doar moartea.

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput sa sustin un adapost pentru caini.

Nu am de gand sa dau bani pentru copii, pentru batrani, etc pentru ca nu se merita, daca omul este o fiinta inteligenta si rationala sa isi produca banii de paine in mortii lor, nu dau 2 bani pe umanitate si pe semenii mei(cu mici exceptii), din partea mea ati putea muri toti si nu mi-ar pasa.

Suntem(am spus suntem, deci nu va simtiti jigniti) paraziti pe acest pamant si am cam merita sa disparem, si acum sa fim si seriosi, cati dintre voi ati facut mcar voluntariat la un centru de batrani sau ati avut cea mai mica initiativa de a schimba ceva in tara asta, bateti tare in tastatura si vreti schimbare....

Si in incheiere, uite ce gandire de fiinte superioare aveti, sa omoram tot, o fiinta superioara are grija de toate vietatile, ne credem superiori dar nu stiu prin ce suntem.

Majoritatea nu ar trebui sa aveti drept de vot sau de procreere, daca as fi presedinte...in lagare v-as baga pe toti sau la zid.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca stiti de ce a fost asa reactia acelor straini. Marea majoritate a oamenilor ce locuiesc in RO, au tendinta de a crede ca daca nu dai cu pumnul si nu omori ceva nu esti bun de nimic, practic, nu esti barbat.Exact de asta acei straini ne privesc ca pe niste maimute, din cauza voastra, cei ce vreti sa eutanasiati niste animale, cam vreo 10000 la numar, si sa creati un genocid. Rusine voua, pentru ca ati facut Romania sa fie vazuta in toata lumea, ca o jungla, plina cu animale iresponsabile care sunt gata oricand sa creeze un genocid.

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput sa sustin un adapost pentru caini.

Nu am de gand sa dau bani pentru copii, pentru batrani, etc pentru ca nu se merita, daca omul este o fiinta inteligenta si rationala sa isi produca banii de paine in mortii lor, nu dau 2 bani pe umanitate si pe semenii mei(cu mici exceptii), din partea mea ati putea muri toti si nu mi-ar pasa.

Suntem(am spus suntem, deci nu va simtiti jigniti) paraziti pe acest pamant si am cam merita sa disparem, si acum sa fim si seriosi, cati dintre voi ati facut mcar voluntariat la un centru de batrani sau ati avut cea mai mica initiativa de a schimba ceva in tara asta, bateti tare in tastatura si vreti schimbare....

Si in incheiere, uite ce gandire de fiinte superioare aveti, sa omoram tot, o fiinta superioara are grija de toate vietatile, ne credem superiori dar nu stiu prin ce suntem.

Majoritatea nu ar trebui sa aveti drept de vot sau de procreere, daca as fi presedinte...in lagare v-as baga pe toti sau la zid.

+1 Mi-ai citit gandurile ! Exact asta vroiam sa spun si eu ! Noroc ca nu am mai consumat energia ca sa tastez. :D

In al doilea rand, animalele au constiinta. Daca au constiinta vreau sa traiasca si se lupta pentru asta, nu traiesc de la sine ca plantele sau ca viermii (si viermii sunt animale dar fara constiinta, nu toate au). Daca au contiinta atunci sunt raspunzatoare de alegerea lor. Daca sunt raspunzatoare de alegerea lor atunci ar trebui omorati DOAR acei caini care au fost implicati in omorarea acelui copil lasat nesupravegheat.

Apropo, cati dintre oameni nu sunt ca viermii ? Nu se lupta sa traiasca, traiesc asa ca buruienile, de la sine. Pe aia de ce nu-i casapim sa nu mai cheltuim bani cu ei ? Si asa nu-s buni de nimica...

Un centru specializat în dresarea lor, bani b?ga?i în oameni care ?tiu s? dreseze un animal, iar dup? aceea animalele capabile s? fie trimise corpora?iilor care se ocupa cu paza - plm - plm, exist? modalit??i.

Aberezi. Doar nu o sa platim de acuma si taxe pentru drearea furnicilor, a soparlelor, mangustelor si ce naiba mai avem noi si nu le convine unora ca avem. Dreptul la viata este general valabil pentru orice fiinta vie !

Link to comment
Share on other sites

Doar o parere personala: toti care sunt PENTRU eutanasierea cainilor SUG PULA.

Votez pentru eutanasierea oamenilor pe strada.

Nu stiu de voi dar eu crescut la tara, ati auzit vreodata cum tipa porcul cand este taiat? Ati vazut cum se zbate o gaina dupa ce a ramas fara cap?

Deci cainii sunt destul de norocosi. De ce nu iei ~10 caini acasa, de ce?

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de acord cu astfel de discutii in contradictoriu deoarece sunt constructive si intotdeauna se ajunge la o concluzie clara. Nu trebuie sa impiedicam lumea sa isi exprime opinia, de aceea, cand topicul va ajunge la 300 de posturi, toti cei care si-au exprimat punctul de vedere vor primi statutul de V.I.P.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de acord cu astfel de discutii in contradictoriu deoarece sunt constructive si intotdeauna se ajunge la o concluzie clara. Nu trebuie sa impiedicam lumea sa isi exprime opinia, de aceea, cand topicul va ajunge la 300 de posturi, toti cei care si-au exprimat punctul de vedere vor primi statutul de V.I.P.

Nice one ))

Insa, nu vad ce concluzie te astepti sa iasa din toata treaba asta.

Automat jumate vor eutanasierea, jumate nu.

Insa ceea ce nu inteleg este faptul ca unii de aici zic ca nimeni in europa nu face asta.

Gresit !! Nu stiu de unde aveti aceasta idee, insa mai peste tot in lume, se ia cainele de pe strada, te asteapta in jur de 10 zile sau mai putin pentru un stapan sau cineva care vrea sa il adopte, si apoi il eutanasiaza. Foarte simplu !

Am peste 4 membri din familie care au fost muscati la un moment dat de un caine de pe strada, care mult zic ca nu sunt periculosi. Eu zic ca sunt, si nu este admisibil ca intr-o tara europeana, in 2013, sa avem mai multi caini vagabonti pe strada ca Nigeria.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...