Jump to content

Recommended Posts

Primul calculator a fost Ice Felix HC-91 , pe vremea cand eram copil . Pentru a face un desen simplu , pe care azi il realizezi usor in Paint , trebuia sa scrii o multime de linii in Basic . Imi pare rau ca n`am continuam pe drumul acesta , cu programarea .

Jocurile erau pe casete , foloseai casetofonul pentru a le incarca ... si cand iti era lumea mai draga , dadea " tape loading error " . Imi e dor de sunetul acesta : http://www.youtube.com/watch?v=3WWKNWgNwLA

Il am si acum , dar este stricat .

Link to comment
Share on other sites

la mine tot ca si la Wav3, doar ca din primul meu pc a ramas doar carcasa :)) restul am schimbat.

primul meu pc l-am avut in 2003, cu toate ca nu prea mai tin minte ca faceam atunci pe la pc, si ce resurse avea.

Daca nu ma insel avea 256 mb ram. si era xp,

De prin 2003-2008 doar jocurile au stiut de mine

Interesant, care ati prins vremurile cu windows nt si 3.1 sau chiar redhat.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Pc 486 :

Intel 486SX-25MHz CPU

32MB RAM

124MB hard drive

CD-ROM

3.5" Floppy Drive (1.44MB)

5.25" Floppy Drive (1.2MB)

Cirrus Logic graphics

Creative Sound Blaster 16 sound card - Configured for DOS and Windows gaming!

Slots: 3 ISA slots (2 available open)

Ports: 2 PS/2, 2 Serial/COM (DB-9), 1 Parallel, 1 Game/Midi/Joystick port

Link to comment
Share on other sites

Primul meu PC a fost clasa a-2a eram cel mai bengos de la bloc :))))) nu mai tin minte ce avea dar stiu ca era un Pentium 4 parca 1ghz procesoru,256 mb ram,128 placa video si 60 gb hdd am dat pe el 15 milioane parca mi sa stricat doar de 2 ori.Il folosesc si azi pe post de server.Primul meu joc a fost Duke Nukem 3D dupaia Dyna,Doom 2,Bomberban,DXBall,Counter-Strike 1.5,Half-Life,Hitman Codename 47,Gothic,Fallout 1 si 2 stiu ca ii dadeam la profesoru de informatica 50 de mii si imi facea un CD cu ce jocuri vroiam :))) ce vremuri...

Am uitat sa mentionez ca a rulat Windows 98 pana in 2006 dupaia am trecut la XP.

Edited by raynor009
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...