Jump to content
Nytro

Poll RST - Alegeri

Votez pe:  

183 members have voted

  1. 1. Votez pe:

    • VICTOR PONTA
      11
    • KLAUS IOHANNIS
      68
    • MONICA MACOVEI
      35
    • CORNELIU VADIM TUDOR
      17
    • CĂLIN POPESCU TĂRICEANU
      4
    • ELENA UDREA
      1
    • DAN DIACONESCU
      8
    • TEODOR MELEŞCANU
      1
    • KELEMEN HUNOR
      2
    • NU MERG LA VOT!
      37


Recommended Posts

cea mai buna solutie pentru a scapa de toate jigodiile politice este prin neprezenarea la vot ... si demonstrarea ca lumea nu mai are incredere in sistemul politic romanesc ,astfel se poate intampla acelasi lucru care sa intmplat cu venirea lui carol ...

in ceea ce priveste Monica Macovei ! vad foarte multi tineri cre o sustin .... voi sunteti batuti in cap ...

ministru al justi?iei între 2004 ?i 2007 -> sub traian basescu ... ! deci se poate vede clar implicarile ei ? plus ca "În 2009 Macovei s-a al?turat Partidului Democrat Liberal, candidând la alegerile pentru Parlamentul European" ...in ceea ce priveste iohanis e ungur .... o sa vrea autonomie ! de ponta mie scarba efectiv .... deci fratilor nu va duceti la vot ... ps am chiulit de la gramatica limbii romane

Link to comment
Share on other sites

Daca nu mergeti la vot demonstrati ca sunteti prosti, ignoranti si ca nu va pasa de tara in care traiti. Si nici de voi. Ulterior va plangeti de presendinte, dar nu realizati ca din cauza voastra se ajunge asa. Nu demonstrati nimanui nimic. Nu o sa ii pese nimanui ca ies la vot doar 30% dintre persoanele cu drept de vot dintre care jumatate sunt bozgori, tigani si babe proaste. Astia or sa va decida viitorul pentru ca voi stati in fata monitorului si dati la laba.

Asadar, pe viitor, cand nu va convine ceva in tara ganditi-va la urmatorul gand pe care vi-l ofer cu drag: SUGETI PULA.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa faptul ca speculezi putin si vorbesti de numere prea mari, cred ca miscarile din justitie din perioada respectiva au fost chiar binevenite. O buna parte din populatie se bucura de faptul ca apar dosare si pe nume sonore, iar focusul pe justitie a fost perceput pozitiv si din afara tarii.

In fapt, avem doi candidati la prezidentiale care se bucura de o imagine pozitiva in afara tarii: Iohannis si Macovei. Iohannis pentru ca e neamt, a facut lucruri bune cu Sibiul, are ceva decoratii; Macovei pentru activitatea din justitie si pentru activitatea din Parlamentul European.

Sincer acum, pe cine ati trimite la o intalnire de rang inalt? L-ati trimite pe Vadim sa vorbeasca despre tigani si unguri? L-ati trimite pe Diaconescu sa vorbeasca despre Elodia? Pe Ponta degeaba l-ati trimite, nu ar fi bagat in seama, deja i s-a facut o imagine de mincinos si om neserios.

Presedintele nu da legi, nu creaza locuri de munca, dar ne reprezinta tara in relatiile internationale, deci ar fi bine sa nu ne alegem un bufon.

Cat despre mersul la vot, e treaba voastra ce faceti. Dar daca stati acasa, opinia lor ([1], [2], [3]) o sa conteze mai mult decat opinia voastra.

Nu speculez nimic. O parte din ele sunt informatii publice iar alta parte sunt din informatii sigure. Politica nu trebuie sa fie implicate in justitie.

Vadim ala care il blamati multi, are cultura cat toti la un loc (cel putin)

Link to comment
Share on other sites

Daca ar iesi duminica asa cum e aici ar fii perfect. (ponta 3%, Iohanis 49%, Macovei 37%).

Eu votez cu Iohanis, consider ca doar el il poate opri pe ponta. Cealalta varianta ar fii Macovei, dar nu cred ca are sanse... De exemplu la mine in oras nu am vazut inca niciun afis cu Macovei, dar cu ponta sunt peste tot.

Link to comment
Share on other sites

Care ai votat ma KELEMEN HUNOR ? Ati uitat de opinca taranului Roman atarnata pe palatul parlamentului de la Budapesta sau vreti sa va cotropim saracia aia de tara cu totul :)))))

Zsolt same.

Nu ca ar fi votat aici, da ma calca pe nervi cand vad tupeu de maghiar sa candideze la presedentia Romaniei.

E ca si cum ar candida acum Cioaba la italieni ... (bine-ar fi ca ne-am scapa de ei).

Link to comment
Share on other sites

„Dac? votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai l?sa s? vot?m.” — Mark Twain

„Nu votez niciodata pentru cineva, tot timpul votez impotriva.” —W. C. Fields

Nimeni nu-mi decide mie viitorul,in afara de mine insumi.Nu-mi place democratia,nu ma duc la vot.Probleme?

Cand o sa fie politicienii nostri ca cei din Suedia dati-mi un telefon.

Link to comment
Share on other sites

nytro .... sa fim seriosi .... chiar daca merg oamenii la vot se poate intampla acelasi lucru care s-a intamplat la alegerile trecute mai exact castigarea prin cei din diaspora ... ce te face s-a crezi ca psd-ul nu poate face acelasi lucru acum ... vad o miscare pe internet ce impinge foarte multi tineri sa mearga la vot ... tineri care dupa parerea mea nu ar trebui sa isi exercite dreptul de a vota pana la varsta de min. 25 ani ! ....

In ceea ce priveste din noul psd-ul se stie ca ei intodeauna au castigat cu ajutorul Moldovei ... pentru ca sa fim seriosi suntem multi si prosti .

Link to comment
Share on other sites

Partea cea ma trista cand ma uit la sondaj e ca "NU MERG LA VOT!" e pe podium, medalia de argint deocamdata.

Da... e aiurea ca de multe ori nu avem cu cine sa votam si atunci zicem ca nu are rost, da nici aia nu e o solutie, cum au spus si altii mai sus.

La fel, daca mergem si stampilam aiurea sau facem alte chestii pe acolo tot nu rezolvam nimic, pentru ca votul respectiv o sa ajunga direct la Cosul de gunoi. Mai bine stateam acasa.

Deocamdata pentru noi asta e singura "arma" pe care o avem, poate locurile ramase libere le stampileaza/completeaza ei dupa.

Who the fuck knows what's happening all over the place.

E simplu. Nu iti place de X, votezi cu Y. Asta e cel mai rau ( si corect ) lucru pe care poti sa il faci, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

„Dac? votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai l?sa s? vot?m.” — Mark Twain

„Nu votez niciodata pentru cineva, tot timpul votez impotriva.” —W. C. Fields

Nimeni nu-mi decide mie viitorul,in afara de mine insumi.Nu-mi place democratia,nu ma duc la vot.Probleme?

Cand o sa fie politicienii nostri ca cei din Suedia dati-mi un telefon.

Ok, am invatat sa nu ascult proverbe de 2 lei deoarece marea majoritate sunt total stupide si fara sens.Sa spunem ca toti romanii fac ce scrie in proverbu ala .Va rezulta o tara de prosti neinteresati.Va mirati ca sunteti papusile guvernului si sunteti contralati .Am observat ca cea mai mare parte din populatia acestei tari sunt oi fara creier ca isi schimba parerea dupa o zi pe alta si el defapt habar n-are ce se intampla cu adevarat.Eu am invatat sa ascult orice proverb , parere , idee etc , dar sa selectez ce consider corect si util.De ce trebuie sa te iei dupa scriitorul ala , care a scris niste carti pentru copii.Ce legatura are el cu politica?Think about it.

Orice cetatean trebuie sa se implice in politica, tara nu se face fara popor

Orice cetatean are dreptul sa se implice in politica si are dreptul la un punct de vedere in momentul discutiei despre diverse.Eu merg la sedintele consiliului local impreuna cu cativa prieteni si vreau sa spun ca orasul nostru este pe locul 3 ca venit pe locuitor, deci un oras cu cetateni implicati este un oras puternic.Asta se aplica si la nivel national.

Link to comment
Share on other sites

Sistemul romanesc e cam prost organizat si e plin de coruptie...iar asta ne trage in jos.Daca vrem sa fim o tara civilizata,ar trebui sa ne luam dupa nemti,ei avand cea mai puternica economie din europa.Deci din ce-am vazut pana acum,Klaus Iohannis ar fi cel mai bun candidat pentru presedintie.

Link to comment
Share on other sites

Sistemul romanesc e cam prost organizat si e plin de coruptie...iar asta ne trage in jos.Daca vrem sa fim o tara civilizata,ar trebui sa ne luam dupa nemti,ei avand cea mai puternica economie din europa.Deci din ce-am vazut pana acum,Klaus Iohannis ar fi cel mai bun candidat pentru presedintie.

Gluma de prost gust. :|

Link to comment
Share on other sites

Ok, am invatat sa nu ascult proverbe de 2 lei deoarece marea majoritate sunt total stupide si fara sens.Sa spunem ca toti romanii fac ce scrie in proverbu ala .Va rezulta o tara de prosti neinteresati.Va mirati ca sunteti papusile guvernului si sunteti contralati .Am observat ca cea mai mare parte din populatia acestei tari sunt oi fara creier ca isi schimba parerea dupa o zi pe alta si el defapt habar n-are ce se intampla cu adevarat.Eu am invatat sa ascult orice proverb , parere , idee etc , dar sa selectez ce consider corect si util.De ce trebuie sa te iei dupa scriitorul ala , care a scris niste carti pentru copii.Ce legatura are el cu politica?Think about it.

Orice cetatean trebuie sa se implice in politica, tara nu se face fara popor

Orice cetatean are dreptul sa se implice in politica si are dreptul la un punct de vedere in momentul discutiei despre diverse.Eu merg la sedintele consiliului local impreuna cu cativa prieteni si vreau sa spun ca orasul nostru este pe locul 3 ca venit pe locuitor, deci un oras cu cetateni implicati este un oras puternic.Asta se aplica si la nivel national.

Daca toti ar face ce scrie in proverbul ala,statul ar fi nevoit sa delege o autoritate credibila,elita intelectuala sau membrii cu prestanta culturala/stiintifica pt. a-si alege conducatorii.Nu milioane de tigani/babe/unguri/cocalari.Economie de bani si o alegere in cunostiinta de cauza a celor care au cat de cat o cultura politica.

Sistemul votului e unul depasit in opinia mea,nu mai suntem 400 de oameni din Sparta sa ne alegem conducatorul,eu ma implic in viitorul tarii prin faptul ca invat o scoala/muncesc cinstit/nu fur/nu violez/nu ucid.

Fiecare cu opinia lui,mie mi se pare o turma de oi cei care se duc la vot,milioane de oameni,intr-o tara plina de resurse naturale dar pe ultimul loc din UE si care n-a invatat nimic de la revolutie incoace din minciunile tuturor celor care ne conduc.

Pib-ul nu cred ca creste fiindca te duci tu la sedinte :)) poate aveti mai multa industrie pe acolo,cred ca ala e principalul factor.

Si daca tot nu-ti plac citatele scrise de parintele literarturii americane,am sa-ti mai dau unul,de-a dracu :))

„Când ai de f?cut o alegere ?i nu o faci, aceast? nepronun?are este ea îns??i o alegere.” — William James

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...