Jump to content
Wisa

Fun stuff

Recommended Posts

This conversation took place through email.

* Customer: "I need something off the web, and I don't have any way to use a browser!"

* Tech Support: "There's a browser called 'lynx' that you can use from a shell." (gives a brief description of how to use it)

* Customer: "What's lynx? I need a browser!"

* Tech Support: (again mentions lynx and says how to use it)

* Customer: "I need a browser. If you can't help me, get someone else to answer my emails."

I used to do tech support for a company that made computer accessories and video game accessories. We had a pay-for-access web site for one of our products. The site was full of special codes and cheats. One day, a customer called, asking how to access the site.

* Tech Support: "Well, just go to ."

* Customer: "How do I do that?"

* Tech Support: "Type it in in your web browser."

* Customer: "Huh?"

* Tech Support: "Ok...sir...do you have Internet access?"

* Customer: "Huh? No. No Internet. I don't even have a computer."

* Tech Support: "Ok, sir, you need a computer and an Internet account to access web sites."

* Customer: "Oh. Well, it didn't say that when I mailed in the membership card. I want my money back."

Daca vreti sa ma radeti intrati aici:http://rinkworks.com/stupid/

Edited by neutron
Link to comment
Share on other sites

Uite aici sfaturi pentru haceri adevarati

http://www.elite-hackers.com/?p=starting

Conclusion

Go ahead and mess around with some of those tools and Windows mods. After you have a good looking desktop with the basic necesseties, familiarize yourself with them. Mastering programs like Notepad and Telnet are vital to a hacker's every day process. After you are comfortable, go ahead and check out some more hacking tools.

"LOL"
Link to comment
Share on other sites

LoL ... pe site-ul dat de xZu la click dreapta -> source:

=)) katerinka curata

<!-- 

You tried to steal my code. Your IP has been logged and you WILL be hacked.
schiz0id

-->

sunt curios de mult, cum se poate face sa-ti ascunzi sursa la site?

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate. Eventual ceva criptare prin javascript, dar de care tot se trece ca doar e pe partea de client.

eh baietii se refera exact la ascunsul prin introducerea unui mesaj "...steal mi code" si un kilogram de spatii si enteruri... ca asa suna in challenge

Intr-adevar pe java n-ai ce sa ascunzi, java e client deci "da, stapane!"

Link to comment
Share on other sites

Samwell-What what in the butt =))

----------------------------------------------------

Cel mai bun "mobile tracker" din lume :))

Mobile phone tracking

----------------------------------------------------

O mica farsa :D

YOU GOT RICK ROLL'D

---------------------------------------------------------------------------------

Asta a lui nemesis imi place rau =)) mam pisat pe mn de ras

Acum vreun an de zile lucram la un provider de cartier si raspundeam si la telefoanele legate de suportul tehnic in privinta sistemelor de la oameni din casa (adica cei care sunt mai paraleli cu calculatorele). Sa va spun cele mai interesante faze in decursul celor 2 saptamani de munca:

1. NU MERGE NETUL

Suna telefonul. Raspund:

Eu: Alo, buna ziua.

Clientul: Salut, am si eu o problema.

Eu: Spuneti va rog.

Clientul: Frate de 2 saptamani nu merge netul

Eu: Aveti placa de retea data pe enable?

Clientul: Adica?

Eu: Dati un click dreapta pe Network Neighbourhood si Properties.

Clientul: Mersi frateeeeee. Esti tare. Hai ca dau un restart ca acuma merge netul.

Mi-a inchis telefonul iar eu am ramas perplex.

2. UNDE ESTE DESKTOPUL? (femeie in varsta)

Suna telefonul. Raspund:

Eu: Buna ziua.

Clienta: Buna ziua.

Eu: Cu ce va pot ajuta?

Clienta: Am o problema cu internetul. Nu imi merge de cateva zile.

Eu: Aveti placa de retea data pe enable?

Clienta: ???????!!?!?!?!?!?!?!?!?

Eu: Dati click dreapta pe Network Neighbourhood si dupa aceea Properties.

Clienta: Unde e aia?

Eu: Ar trebui sa aveti pe Desktop iconita de la retea, daca nu o aveti va explic cum sa o faceti sa apara.

Clienta: Stati putin ca eu am in fata altceva.

Eu: Ok. Trebuie sa aveti in fata desktopul

Clienta: Stati ca nu il gasesc.

Eu: Doamna inchideti toate programele si folderele deschise si veti avea desktopul in fata.

Clienta: (dupa vreo 20 deÂÂÂÂ* secunde) nu stiu domne unde e desktopul asta. Lasati ca va aduc calculatorul la firma.

Inchide telefonul.

3. NU MERGE NETU'

Vine un client (cam la 18 ani)

- Frate sa ma f** in netul vostru ca nu merge deloc. Mi-a zis **** (unul din patronii firmei) sa vin cu calculatorul la voi ca cica e de la mine. Sa moara mama de nu e calculator nou si nu are cum sa fie de la el. Uite aici calculatorul sa te uiti la el daca are probleme.

- Stai 2 minute sa vad ce are.

Iau pc-ul, ma duc cu el in spate si ii dau drumul. Deschid Panda antivirus si ce vad acolo? Era setat la maxim firewallul si nu accepta nici un fel de trafic. Setez antivirusul, beau o cafea, fumez o tigare si ma duc la om:

- Frate era virusat rau. Ti l-am devirusat si l-am pus la punct dar te costa 300.000.

Imi da omul banii, isi ia calculatorul si pleaca.

4. GABORII SI INTERNETUL

Vine la sediul firmei un politist.

- Ia zi baiatu' iti aduc si eu calculatorul ca nu merge netul de cand mi-am tras cablul in casa si au venit 3 baieti de la voi, mi-au schimbat ip-ul de cateva ori si tot nu merge.

- Da veniti cu calculatorul in jurul orei 16:00

La ora 16:00 vine gaborul cu calculatorul. Deschid calculatorul dau click dreapta pe monitoarele de la retea si enable. Surpriza!!! Merge netul.

Concluzie? Mi-am dat demisia si 3 administratori de retea (retea in care sunt si eu) nu au stiut sa dea un amarat de enable la placa de retea.

Edited by litzard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...