Jump to content
Guest Mosad

[Petitie]Sectiune privata

Sunteti de acord?  

87 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord?

    • Da
      66
    • Nu
      21
    • Indecis
      5


Recommended Posts

Ar mai fi o chestie, poate si posibilitatea de a cere un ajutor mai special, eu de multe ori m-am confruntat cu niste probleme legate de anumite chestii pe care nu puteam pur si simplu sa le postez tocmai din cauza acestor 'batuti in cap' si pentru faptul ca era vorba de ceva sensibil, in caz ca ajungea in mainile unui skiddie idiot, se ducea dracului totul, asa cum se stie foarte bine recentul caz cu WAP. De asta ce ziceti? Un locusor unde te pot ajuta oameni priceputi sau mai putin priceputi, dar care nu o sa profite in secunda doi sau/si sa ruineze totul?

Si da, invitatie all teh way.

Link to comment
Share on other sites

Un cms/forum pe un alt site, cativa membri de inceput, sistem de invitatii. Un numar limitat de invitatii, daca cei invitati se descurca primesc si ei la randul lor dreptul de a da invitatii.

Daca unu face o prostie, plateste si el si cel care l-a invitat.

Simplu.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de acord cu sectiunea asta si sunt constient ca nu voi intra acolo prin simplu fapt ca nu pot reinventa roata si nici intelectu nu imi permite sa scot ceva marca "BGS" dar sectiunea va fi perfecta persoanelor care stiu ce fac si macar asa exploit-urile vor fi valabile mai mult timp...

Link to comment
Share on other sites

Un cms/forum pe un alt site, cativa membri de inceput, sistem de invitatii. Un numar limitat de invitatii, daca cei invitati se descurca primesc si ei la randul lor dreptul de a da invitatii.

Daca unu face o prostie, plateste si el si cel care l-a invitat.

Simplu.

Sa nu o dam in tracker de acu... Pe urma sa te lauzi tu ca ai invitatii pe RST si le mai si vinzi pe deasupra. Cel mai corect ar fi : Administratorii fac un topic in care fiecare user ar trebui sa-si prezinte calitatile. Va trebui sa ai vechime si un minim de "activitate" pe forum, acu ar trebui sa depinda si acea activitate. Daca da primesti Permis,daca nu primesti Respins.

Link to comment
Share on other sites

are dreptate si N-W-A dar si bebe cand zice ca o dam in tracker (chiar daca uneori ar cam treb sa taca)

ON: PRO!!! criterii: minim 300 posturi, cine vrea sa aiba acces trebuie sa aiba si ce posta. minim 1 thread de calitate pe saptamana per membru (posteaza un tool/info/etc util). leecherilor (cei care iau cu bratul si nu posteaza nimic) li se retrage accesul la acea sectiune.

ar fi extrem de utila o astfel de sectiune. nici macar nu avem un bb code care sa ascunda guest-ilor textul scris (inafara de URL)

Link to comment
Share on other sites

Guest vini4p
Un cms/forum pe un alt site, cativa membri de inceput, sistem de invitatii. Un numar limitat de invitatii, daca cei invitati se descurca primesc si ei la randul lor dreptul de a da invitatii.

Daca unu face o prostie, plateste si el si cel care l-a invitat.

Simplu.

Hmmm... cine dracu crezi ca mai face inca un forum pentru ca cineva are chef sa posteze niste log-uri de Firefox sau alte cacaturi !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.

LOL ce tampenie, din partea mea NU!

Adica ce pula mea puneti voi "privat" aici (log-uri = cacaturi, + 2,3 chestii de pe alte board-uri mai importante), cand mai e postat si in alte 10 locuri si le leech-uiesc aia! :))

Si in plus ce pula mea suferiti sa va "postati" lucurile "extra private", sau suferiti de cuvantul asta ca suna mai 1337. :))

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
ce am postat eu la vip pe isr ti s-a parut leechuiala si porcarie ? nu conteaza, alea 2-3 posturi, exploiteru de oscommerce, shelluri in level si in citate ?

Am zis eu ceva de VIP Section?

Pai in primul rand, ce vor astia sa faca nu este PRIVATE SECTION, aia care deja exista pe RST! Acolo puteti pune ce vreti. Sectiunea asta "priv" este pt ce am zis in postul anterior.

prostule, vezi ca tu ai suferit cel mai tare pana acuma, ai postat o gramada de siteuri sparte si cacaturi FACUTE DE ALTII in care ai pus numele tau pe ele, asa ca vb frumos

Site-uri sparte, acum foarte mult timp, si era show off adica un screen sau niste chestii ce nu erau importante pt alti, nu altceva. Iar cacaturile alea facute de alti daca au fost 2,3 si cam atat.

Am vb destul de frumos! :))

LE: Anyway nu ma bagati in seama, reluativa discutia! :))

Edited by .TinKode.
Link to comment
Share on other sites

In primul rand asta cu numarul de posturi, dupa parerea mea, e o idee tampita... vine cunoscatorul de pe hi5 si posteaza toata ziua-n off-topic, scrie un "bine ai venit" si un "felicitari, cum ai facut?" si-si ia acces la private section in 2 saptamani? Exemplu concret: simpleboy22, fara suparare...

Credeti ca nu o sa aiba lumea ce sa posteze la private section, dar din moment ce toti stiu cat de repede pica toate tool-urile/vulnerabilitatile/parolele si tot ce se mai posteaza, e si firesc ca lumea sa fie mai rezervata in postat. Sunt 100% sigur ca daca se va face un VIP section cu oameni calumea, or sa fie destul de multe materiale.

O metoda simpla si eficienta ar fi validarea conturilor manuala de catre un administrator, alta varianta nu-mi vine in minte.

P.S: vorbesc pur ipotetic, va rog nu postati commenturi de genul "bine ca te crezi tu cunoscator"...

Link to comment
Share on other sites

In primul rand lasati-ma cu Wap Activator-ul ala.

Asa, eu am spus cum vreau: la inceput sa primeasca acces cine are ce posta, un singur post, dar ceva interesant. Apoi, cei care au intrat deja vor hotari prin vot daca cineva sa mai intre sau nu. Desigur, pentru a intra va trebui sa faca si el acel post nr. 1. Si tot asa.

Link to comment
Share on other sites

Legat de acces, ce mai buna idee, parerea mea, este ce a lui nytro, trebuie sa postezi ceva pentru a-ti castiga dreptul sa fi selectionat, eventual un formular, in care dai detalii despre ce intentionezi sa postezi, iar dupa o verificare, primesti acces si postezi.

Niste reguli evident, prin care sa se stipuleze ce anume se doreste se postezi acolo, nu cai verzi pe pereti, ca sa nu ne rezumam la loguri and stuff, ideal ar fi ca acolo se se posteze; exploituri, poate topicuri cu invitatii la razii private, softuri crackuite care nu se gasesc ex:programe consacrate de hosting, cu explicatii despre cum a fost spart, tools originale ale userilor, dar totul sa fie opera utilizatorilor, in cazul in care se descopera ca cineva si-a insusit orice chestie sa fie decazut din drepturi, la fel diferite penalizari cu excluderea pt 2 sapt 1 luna etc, pentru certuri si altele.

Numai cu niste reguli exigente poate fi asigurata o buna functionare a sectiunii.

Cum suna baieti?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...