Jump to content
black_death_c4t

Ma retrag de pe RST!

Recommended Posts

TinKode nu trebuie sa ii bagi in seama pe toti e dreptu tau sa iti alegi prietenii chiar daca iti dai alta identitate eronata multi dintre noi am cunoscut persoane destul de inteligente pe forum si din diferite motive preferam sa ne dam alta identitate alta varsta etc ai dreptate nu trebuie sa spunem cine suntem si cei care incearca sa afle ceva din diferite surse vor fi dezamagiti pt ca fiecare va zice ca tu ai nu stiu ce varsta si esti din judetu x total gresit chiar si eu imi dau alte date la cei pe care ii am cunoscut pe forum sau din alte surse asta nu inseamna ca nu ai respect fata de ei

Nemessis sa retras... TinKode la fel... cine mai urmeaza ? Nytro si alti administratori ? Toti cei buni se retrag din diferite motive pana la urma e dreptu lor viata privata le apartine...

Putin respect fata de admini pt ca nu oricine ajunge administrator pe forumu rst

Salut si sa mai intri din cand in cand pe forum

Link to comment
Share on other sites

Asa putin timp? oare de ce eram sigur? :))))

In fine, nu sunt unul dintraia care nu te inghite sau asa mai departe, dar 'aerele' tale asta mi-au lasat de inteles..ca mult nu stai.

Problema reala e ca din diverse motive nu se suie calare nimeni pe userii care chiar posteaza aiureli.

Parerea mea un forum serios de hack si o comunitate puternica nu trebuie sa aiba sectiuni gen "off-topic" "taverna" si mai stiu eu ce, trollul sa nu fie permis sub nici o forma, iar userii noi sa treaca o serie de teste cand isi inregistreaza contul.

Vine unu care stie programare? 10 teste (nu neaparat extrem de grele, gandite totusi bine sa nu poata citi de pe google direct), trece testele? bun venit :D

Multi o sa sara ca ceeeee...raman putini dupaaa...ca ceeeeeeee...testeeee? esti la scoalaaaa? pai ce e mai frumos? o comunitate mica buna si stransa de prietenie unde toti lucreaza comun cand e nevoie sau ce e acum pe rst? :)

Just my 2 cents.

----------------

From nobody: Cum am speficat, nu am iesit din cauza cuiva sau a ultimelor actiuni ale mele de pe board. Crezi ca mi-a pasat mie vreun moment de ce au spus altii despre mine. Sa fim seriosi!

Link to comment
Share on other sites

Da Petzy ai si tu dreptate,dar multi poate nu stiu programare(neme de exemplu si totusi ce a realizat)si atunci ?Ajunge comunitatea de o mana de oameni care oricum is prea ocupati cu ale lor.

Bafta TinKode in ce ti-ai propus sa faci in continuare !

Link to comment
Share on other sites

Tinkode a facut o alegere destul de corecta ca sa schimbe diverse lucruri personale , chiar daca stau deoparte observ destul de multe pe aici .

Nu inteleg de ce atata negativitate, va concentrati mai mult pe lucruri care nu se fac , decat cineva sa faca ceva .Doar vorbe pentru, ca sunteti indiferenti de orice va inconjoara , fiecare cauta ceva pentru el pe forum si gata . Pun pariu ca va-ti puneo in cur unul la altul toata ziua daca s-ar putea.

In rest tot ce ati invatat o folositi pentru scopuri personale si sunt sigur ca v-ati bucura daca spre exemplu as da click pe un XSS ca sa imi preluati sesiunea si password-urile .

S-ar umple show off de oameni viteji.

Voi nu ati construit nimic , dar distrugeti tot. Eu nu reusesc sa duc la capat multe proiecte pentru ca nu am cu cine probabil mai exista si altii care au aceeasi problema.

Se vede ca inca nu v-ati saturat de aceeasi rutina SQLI si aceleasi coduri de default care compun un XSS .Voi nu faceti altceva decat sa le puneti in toate locurile posibile dupa care veniti cu un trofeu unde afirmati ca au probleme de securitate (pentru imagine)

Se vede ca inca cautati scannere care mi se par stupide deoarece toate au aceeasi rutina

si functioneaza pe acelasi principiu , probabil doar output-ul care il primiti e divers.

Fiecare puzzle pus cap la cap poate crea o arma puternica dar pe voi va intereseaza doar prostia si iesirea in evidenta.

Daca fiecare ar oferi macar 10 minute de timp grupului forumul ar creste si am putea fi intradevar o echipa de elita .Pentru a obtine access nu exista doar sintaxe de default SQLI si un XSS nu e doar un document.dookie.(vroiam sa spun cookie)

Ori va indreptati ori ploua cu ban(i) pentru fiecare lucru stupid de acum inainte

Daca mai stau pe aici e pentru ca vreau sa vad progrese dealtfel nimeni dintre voi nu mia dat nimic dar daca gresesc ceva mi-ar sari repede in cap.

Voi nu acceptati persoanele pentru ceea ce sunt dar cautati defecte ca sa-i distrugeti.

Terminam cu polemica si trecem la fapte

Punct!

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Cand a venit TinKode am crezut ca se ridica standardu dar ce sa ceri "proletariatului".Omul chiar stie ce vorbeste si cand intra intr-un subiect se bazeaza pe ceva.M-am saturat sa vad numai oameni care cer programe de spart parole de yahoo si cacaturi de genu cand frumusetea acestui domeniu consta in atat de multe lucruri.

Il luati la pula pe nedrept pentru ca a vrut sa va ridice nivelul.Nu toti ne-am nascut invatati dar majoritatea nu vor sa invete,vor sa ia totul pe tava.

Am incercat sa fac si eu post-uri care sa ajute...Un tutorial de securitate pe servere Linux si am venit cu intrebari si provocari ce ar fi demne de o comunitate cu useri cat de cat specializati si m-a durut intr-un fel ca topicuri despre tot felul de tampenii s-au ridicat rapid,oameni cu intrebari care nu au auzit de google,oameni care se cred mari genii dupa ce folosesc un stealer pe cea mai retardata cunostinta.

Traiasca deface si "spartu parolelor de MesS"

Link to comment
Share on other sites

cand masele nu sunt civilizate din respect, nu scoti barosu si le dai in cap, pt. ca in momentul ala te integrezi perfect in acea masa de oameni, ci ii ignori si eventual pleci si iti gasesti o masa de oameni potrivita tie. mai nebun decat toti e inteleptul care incearca sa se faca auzit intre nebuni, este important sa intelegem asta. you can`t fight fire with fire. anyway, tinkode nu a plecat definitiv. parca ati fi la pomana unii din voi,cu comentarii gen a plecat,:( nu se mai intoarce...

Edited by 1749
Link to comment
Share on other sites

Eu stiu un singur lucru, o munca de genul asta NU se face pe jumatate de masura. Vrei sa schimbi ceva? O faci pana la capat. Vrei sa dai articulezi pe cei care jignesc? Ii articulezi pe TOTI - nu de alta dar am observat ca unii care sunt mai vechi pe aici scapasera. Nu te suporta lumea? Foarte bine! De cand trebuie sa fie un administrator prieten cu userii?! Trebuie sa te ocupi de evolutia comunitatii in primul rand! Zicea cineva de prieteni si "familia" RST. NU ar trebui sa existe asa ceva pentru un administrator. Greseste un moderator? Asta e, primeste warn CA TOATA LUMEA.

Te retragi? De ce ai acceptat pozitia asta acum PUTIN timp in urma?!

Link to comment
Share on other sites

@AhEaD forumurile au devenit inutile si invechite (cel putin tipul asta de forum [bulletin board]).

La fel cum ?i IRC-ul este inutil ?i învechit, nu?

Sunt metode mai "aratoase" de prezentarea a informatei.

Cum ar fi? Facebook Groups? Sau poate Apache (ex-Google) Wave?!

E rost de o discu?ie separat? pe tema asta. Dar aici, ok?

Continua?i, v? rog.

Link to comment
Share on other sites

La fel cum ?i IRC-ul este inutil ?i învechit, nu?

IRC-ul e o tehnologie veche, nu INVECHITA. Dar n-am zis nimic de IRC, m8.

Cum ar fi? Facebook Groups? Sau poate Apache (ex-Google) Wave?

Vezi social news (reddit in special, care are self posts; digg, slashdot), wiki-urile si asa mai departe.

Link to comment
Share on other sites

efectul de turma si multi idioti cu vechime..

tinkode e privit negativ de o mare parte din useri pentru ca :

1.Sa trezit "putzi" aka X user care are 5 ani vechime pe rst si 1 k posturi , sa il ia la pl-e pe tinkode din cauza unui sentiment si anume "invidie".Dupa acel idiot numit X user au venit A,B,C,D user care se iau dupa X pentru ca are 5 ani pe rst si 1 k posturi (dar ii lipseste juma de creier).

dupa A,B,C,D si X user se iau a',b',c',d' user si continua prostia.Iar pe rst apar doar posturi penale , ele la randul lor aducand idioti din google , care cauta toate rahaturile posibile.

2.Multora le lipseste CC. 90% din neuron(i) , dar cunosc si ei un union all select sau order by , se cred the godz of web si din invidie/prostie ataca pe oricine aducand disperarea si efectul de turma ..

Cu toate ca aceste persoane cunosc ceva in materie de web sunt complet idioti in engineul social (aka demisec/bebe) asa ca nu poti urma o discutie foarte ok cu ei:)..

ON: Tinkode. Daca ai inceput ceva ar fi ok sa il duci pana la linia de FINISH.

Link to comment
Share on other sites

cred ca pe multi ii doare in 14 de ban. doar nu e greu sa iti faci alt cont dupa aia. Ahead, mai ameninti mult lumea pe aici ca faci curatenie? tu esti in stare sa dai ban si pt. ca nu-ti convine ce a spus x sau y, nu pt. motive serioase. si ce faci tu cu mouseul de nu face nici zorro cu sabia? ti-l bagi in fund, sau cum?lose the attitude. spre deosebire de altii, eu nu fac pe mine de frica ca primesc ban, asa ca am avut curajul sa imi sustin punctul de vedere.

Edited by 1749
Link to comment
Share on other sites

cred ca pe multi ii doare in 14 de ban. doar nu e greu sa iti faci alt cont dupa aia. Ahead, mai ameninti mult lumea pe aici ca faci curatenie? tu esti in stare sa dai ban si pt. ca nu-ti convine ce a spus x sau y, nu pt. motive serioase. si ce faci tu cu mouseul de nu face nici zorro cu sabia? ti-l bagi in fund, sau cum?lose the attitude. spre deosebire de altii, eu nu fac pe mine de frica ca primesc ban, asa ca am avut curajul sa imi sustin punctul de vedere.

Ok, daca imi explici cu ce sloboz te-am facut eu sa te simti ofensat cu ceea ce am scris te las sa ciripesti in voia sortii.

In primul rand sub numele meu scrie administrator, nu am acest rank ca am pupat in cur pe X si Y, sunt administrator de cand tu probabil te chinuiai sa iti faci ID de messenger.

Nu cred ca are nimeni nimic de obiectat fata de felul cum am administrat pana acum si fata de banurile care le-am dat.

Faza ca ai curaj sa imi raspunzi si sa fii tare in gura o apreciez, ai personalitate, nota 10.

Am o presimtire vaga ca esti unul din userii carora le-am dat ban si m-am si amuzat pe faza asta!

Sub numele asta de o mie sapte sute toamna nu cred ca ne-am mai ciocnit pana acum pe forum.

Ca o concluzie care trebuie si tu si restu sa o intelegi, sunt administrator ( ala cu rosu pe chat ), noi facem regulile voi le suportati, nu va convine: google dupa alt forum de securitate.

Nu cred ca am facut niciodata nimic care sa aduca neplaceri comunitatii.

Asa ca: apreciez ca ai curajul sa ma sfidezi dar nu vad cu ce te-ai simtit tu personal jignit.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu mai spun nimic, dar uitandu-ma in trecut, comportamentul lui Tinkode s-a schimbat radical in ultimul an. Am privit in urma si mai departe de insecurity nu l-am putut gasi. La inceputurile ISR era un tip mai calm, la fel de ambitios si convins sa invete. Atunci nu era TINKODE code breaker..... era un alt tanar care dorea sa invete cat mai multe. De atunci a invatat multe dpdv tehnic, dar a pierdut din relationare(dpdv social). In trecut a colaborat cu diversi, au invatat impreuna. Acum TINKODE e un ahtiat dupa bani. Multe din discutiile sale sunt legate numai de realizarile lui, depre cati bani face el, iar colaboratori cat mai putini. In afara publicitatii pe care a atras-o asupra sa dar si asupra comunitatilor de "hackeri" din Romania (inca consider ca nu este un lucru bun) si in afara de egoul sau crescut (eu consider ca sufera de cultul personalitatii) nu stiu ce a facut in prezent pentru comunitate.

Ex: Interviu EVZ decembrie 2010. Tinkode a propus 3 tineri care sa dezbata tema wikileak si atacurile importiva lor. Desi s-au dezbatut aspecte legate de etica(accesarea de documente clasificate), nimeni nu a atras atentie asupra lucrurilor bune pe care o comunitate de hackeri le poate aduce in atentie.

---PS---

Aceasta este parearea unui oarecare "putoi" de pe aici si nu numai.

Link to comment
Share on other sites

da, sunt unul din userii care a primit ban inainte, sunt pizda aia pe care o tot injura benny_loppa,dupa cum s-a exprimat el,si daca tot te-ai amuzat atunci, te poti amuza in continuare cum vrei. si asa cum am mai spus, nu mi-e frica de un ban sau de alte lucruri, sunt mai dementa asa si probabil de-aia ma mai injura cate unu, mai primesc un ban sau o amenintare...da, m-am simtit ofensata, dar trec cu vederea si imi vad de ale mele.am observat ca esti administrator, ca doar stiu sa citesc.daca te bati cu pumnu in piept ca esti administrator inca de cand eu incercam sa imi fac un ID de mess, asta nu te ridica deasupra mea.eu nu consider ca te-am sfidat. mi-am aparat doar punctul de vedere.nu am injurat, nu te-am jignit,nu m-am batut cu pumnul in piept ca am facut si am dres sau ca sunt eu mai tare ca altul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...