Jump to content
dirtrock

Probleme la liceu :|

Recommended Posts

Era unu ce zicea sa te porti altfel, sa te imbraci altfel, tunzi, etc.

Nu trebuie sa te schimbi tu ca sa iti dea pace, sa se schimbe ei ! Mama lor de cocliti nebatuti.

Daca spui ca esti asa 'nemusculos', atunci du-te la politie sau macar la gardianul liceului. Crede-ma, daca vad ca nu ti-e teama de ei si ca te duci la politie, te vor lasa in pace. La 85 % din golani (pizde de'astea de se cred derbedei) li se taie macaroana cand aud de adulti (si in special de politie).

Oricum, daca ai putin sange in instalatie, nu trebuie sa fi chuck norris sa trantesti pe unul din ei; astfel, isi vor cauta alta 'victima' care nu riposteaza si vei fi lasat in pace.

N-o mai arde ala deprimat si cu capu' in jos cand treci pe langa ei. Cand sunt in grup, treci chiar printre ei, ce p*la ta ;)

Nu te gandii ca te asteapta cu 'baietii' ca nu o vor face ;)

Revin-o si pe la noi cu rezultatele.

Asta sa-ti fie deviza : "decat sa planga mama, mai bin' sa planga ma-sa"

Link to comment
Share on other sites

Nu merge treaba cu politia,or sa le dea in cel mai rau caz o amenda,apoi or sa zica esti las ,daia te-ai si dus la politie ca iti e frica de ei. ar trebui sa prinzi curaj si sa faci cum sa zis mai sus

N-o mai arde ala deprimat si cu capu' in jos cand treci pe langa ei. Cand sunt in grup, treci chiar printre ei, ce p*la ta

Nu te gandii ca te asteapta cu 'baietii' ca nu o vor face

Revin-o si pe la noi cu rezultatele.

Asta sa-ti fie deviza : "decat sa planga mama, mai bin' sa planga ma-sa"

Incearca sa fii si tu mai dur,mai baietos,cand mai vine vrunu la tine nu iti fie frica ial cu tupeu si zii sa se duca in pizda masi dai si una in freza chiar daca apoi o sa iti iei bataie (nu o sa doara chiar asa rau :)) ).Fii si tu mai pizdos;) asa o sa arati ca nu te intimideaza

Link to comment
Share on other sites

ba nu te lua dupa astia si sa te dai in bashini pe la ei ca ti`o furi ;) fi realist nu cum e in filme ;) ca viata bate filmu

Cel mai soft dute si zi lu diriga-ta sa se duca la ei sa le faca niste morala sa te lase in pace...

Or sa te lase ;) Trust me

Dupaia ce schimbi vezi tu...te apuci de o sala..o proteine o combinatie ceva...incepi sa prinzi si tu papagal in cateva luni ;)

Link to comment
Share on other sites

Daca v-ar sfatui cineva sa bateti un luptator de K1, sa va bateti cu Kilmbo Slice sau vreun mascat, oameni cu pregatire de ani de zile si voi niste cacaciosi, ce ati face?

Si aici ma refer la toti cu "te duci si ii bati pe cei 7 mai mari cu 4 ani decat tine si probabil mai bine facuti".

Link to comment
Share on other sites

Wav3 probabil o sa aibe si ochii umflati daca vrea sa nu mai fie de rasul lor si sa il lase in pace.daca bate mereu in retragere in fata lor crezi ca o sa scape vreodata de ei?eu nu cred. mereu o sa il vada ca pe un punct sensibil si de la ii fura telefonul o sa se ajunga si la altele. Ori ii infrunta ,ori devine sclavul lor (este un cuvant cam dur dar asta este adevarul).

Daca v-ar sfatui cineva sa bateti un luptator de K1, sa va bateti cu Kilmbo Slice sau vreun mascat, oameni cu pregatire de ani de zile si voi niste cacaciosi, ce ati face?

Aici nu e vorba de niste luptatori de k1 ci despre viata adevarata.

A primit aici destule sfaturi,el o sa le aleaga pe care cred ca i se potrivesc cel mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Aaa, pff, sunt clasa 12 tipii. Pai, stai ma calm ca te vor lasa in pace..tu esti boboc iar ei sunt an terminal, asta e motivul. Nu le da atentie si te vor lasa in pace. E mult pana incepi si tu sa cunosti prin liceu..

Nu citisem tot thread-ul, credeam ca sunt colegi de clasa..

Link to comment
Share on other sites

@dirtrock: Sa-ti explic treaba cu liceu'. Lumea se ia de tine cand esti mai cotei/prost, daca ai si ceva bani cu atat mai bine face omu bani de tigari. Sa te invat eu cum se fac treburile astea. Iei o bataie, n-a m-ai luat omu bataie? Apoi frumos la garda, imi dau seama ca ai tai au ceva bani daca tot ai iCacaturi, certificat medicolegal (asta se poate da si pentru o palma daca ai relatii) apo sa vezi cum iti iei tu 10 telefoane si te duci la scoala ca bosu.

Tu acu esti in papa lapte. Sa-ti spun si ce ar putea sa faca aia sa nu le poti face tu nimic. Sa te lacheasca, de fiecare data cand te vad de scuipa te fac de cacat, pana te muti de la liceu ala. Totu conteaza la prima impresie si tu ai facut-o de oaie.

Noroc si sper sa ti-o iei.

Link to comment
Share on other sites

Bine zis ,,sper sa ti.o iei,, poate asa afla si el cum este viatsa de barbat ca acum este o pizda fricoasa care a venit aici sa se planga crezand ca totul se rezolva pe internat,dar din nefericire pentru el a dat nas in nas cu viata adevarata..

Avea nevoie doar de un sfat si tot cu injurii se primeste ? Cum era sa fi in locul lui ?

Link to comment
Share on other sites

My friend, multi dintre cei e aici si-au dat cu parerea desi pun pariu ca majoritatea au fost cel putin ca tine, dar acum sunt smardoi intre 4 pereti si iti povestesc ce au vazut prin filme.

Faza e ca trebuie sa tii capul sus, sa nu pleci capul in fata celor care te fut in gura, pentru ca asa vei fi toata viata.Lupta-te pentru tine, daca nu fata in fata dale-o pe la spate la colt in noapte, stii tu in razboi si in dragoste totul este permis.

Daca ai bani e si mai bine platesti cativa baieti si te rezolva imediat , nu trebuie sa traiesti in liceu cu frica coteilor, fii barbat si gandeste-te ca ceea ce nu te omoara te intareste, si mai ales un sut in cur e un pas in fata.Ambitioneaza-te si fii mai sus ca ei.

Creierul e cel mai bun muschi pe care trebuie sa il ai.Da-te bine pe langa cei bazati, fii frate cu dracu pana treci puntea, chiar daca asta inseama sa iti calci pe anumite principii. si tine minte daca iti iei un pumn nu inseamna ca s-a terminat lumea.Si eu mi-am luat in liceu si am si dat pentru respect.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Avea nevoie doar de un sfat si tot cu injurii se primeste ? Cum era sa fi in locul lui ?
stai linistit ca asta el vrea sa fie asa"fricos" iar daca nu reuseste sa iasa din starea asta inseamna ca ar trebui sa stea cu fetele. Daca lui ca baiat ii este frica sa se bata chiar daca stie ca o sa ia bataie dar o sa castige respect din asta atunci e grav. eu unu m-as bate oricand chiar daca as stie ca o sa fiu jucat in picioare. Asa am fost crescut de mic in cartier si de taicamiu care de cate ori ma duceam la el ca ma batea vreun baiat mai mare mai imi dadea si el o palma pentru ca nu am fost in stare sa ripostez. iar invatataurile astea mi-u prins foarte bn.
Link to comment
Share on other sites

stai linistit ca asta el vrea sa fie asa"fricos" iar daca nu reuseste sa iasa din starea asta inseamna ca ar trebui sa stea cu fetele. Daca lui ca baiat ii este frica sa se bata chiar daca stie ca o sa ia bataie dar o sa castige respect din asta atunci e grav. eu unu m-as bate oricand chiar daca as stie ca o sa fiu jucat in picioare. Asa am fost crescut de mic in cartier si de taicamiu care de cate ori ma duceam la el ca ma batea vreun baiat mai mare mai imi dadea si el o palma pentru ca nu am fost in stare sa ripostez. iar invatataurile astea mi-u prins foarte bn.

Poate ti-au prins bine pe cont propriu , dar cu mai multi nu ai nicio sansa daca prinzi o lovitura sa dai nu e nimic , nu iti creste bara de respect , totusi respectul nu este acelasi lucru ca teama , cel mai bun sfat care pot sa i-l dau este sa "ii pupe in cur" , lor o sa le placa si o sa-l acepte

Link to comment
Share on other sites

, cel mai bun sfat care pot sa i-l dau este sa "ii pupe in cur" , lor o sa le placa si o sa-l acepte
bine zis aici, pupai in cur dale telefonul tau dale si banii de la parinti or sa te accepte foarte bine.

Nu stiu ce ne dam noi cu parerea cand el nici macar nu mai intra pe aici sa ne zica ce a mai facut :)) probabli a pus vrun sfat de mai sus in practica si acum e pe la spital:))

Link to comment
Share on other sites

Saracu... vad ca nu mai raspunde.. probabil a pus in aplicare una din tehnicile prezentate de desteptii de voi si acum e in spital :))

Cred ca nu le-a dat telefonu'. Iar tipii au zis: "nu imi dai telefonul, nu mai iesi din scoala cu gatul pe umeri ".

Sunt curios sa vad cum ii sta fara gat ;;)

Cat succes are thread-u asta :)))

Currently Active Users Viewing This Thread: 31 (25 members and 6 guests)

crs12decoder, 7z3p, andiz, comytzaa, DLD, fenesan, greerasu_tony, H4e, ionut97, keenzo, KodRSS, LLegoLLaS, Nokia94, ROFL, sandabot, silvian0, sniff, sql.breaker, Sweby, symboss, Wav3, Zatarra

eu unu m-as bate oricand chiar daca as stie ca o sa fiu jucat in picioare. Asa am fost crescut de mic in cartier si de taicamiu care de cate ori ma duceam la el ca ma batea vreun baiat mai mare mai imi dadea si el o palma pentru ca nu am fost in stare sa ripostez. iar invatataurile astea mi-u prins foarte bn.

Nu e nevoie s-o dai in smardoiala... crede-ma pe cuvant sunt situatii in care nu ai intra la bataie daca ai stii cu adevarat cu cine intri. Am vazut oameni batuti atat de rau incat au ramas fara niciun dinte. 300 de milioane i-a costat dantura.

De batut in liceu cu totii ne-am batut. Da' asta pentru ca bataia nu era bataie cu adevarat. Cativa pumni, ochi umflat, buza sparta, gata. In cazul lui merge o bataie :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...