Jump to content
Nytro

RST Upgrade

Recommended Posts

Daca dai "Go advanced", ai posibilitatea de a selecta un titlu pentru post. Acel titlu apare acolo, ca aici.

Vad ca tema are multe probleme, am reparat multe din ele, dar probabil inca sunt multe, de exemplu textul de la "Online list" pentru Guest sau Boti era de aceeasi culoare cu fundalul si tot asa. Daca gasiti astfel de probleme sa postati aici,

Link to comment
Share on other sites

Am observat un mic bug. Intr-un topic eu apar ca ultimul care a postat (daca te uiti in index), dar ultimul post e al lui benny, cu toate ca eu am postat la cateva ore dupa el. Prima data nu m-a lasat sa postez (ma intreba firefox daca sunt sigur ca vreau sa paresesc pagina si daca ziceam da dadea refresh). Culmea, la acea faza nici autosave-ul nu mergea. Dupa ceva timp am reusit sa postez. Dar a fost postat de doua ori. Unul inainte de cel al lui Andblood (sters ulterior) si unul dupa. Oricum, posturile s-au amestecat intre ele, cele doua ale mele trebuiau sa fie ultimele, iar cel al lui benny inainte de el.

Topicul in cauza este acesta: http://rstcenter.com/forum/43904-vand-captcha-sniper-1-3-a.rst

//Vad ca s-a rezolvat partea cu postul meu aparand ultimul daca te uitati in home page. Acum e cel al lui benny.

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

2 chestii legate de design am intalnit si eu

pe mozilla:

UH4Fbl.jpg

pe chrome:

3MKbh.jpg

se pare ca mi-e de la

margin-right: 108px;
. I-am scazut valoarea la 107pixeli si dispare, iar textu cu "Last Posts" ramane ok.

link: http://rstcenter.com/forum/css.php?styleid=25&langid=1&d=1322865622&td=ltr&sheet=additional.css,exalticbase.css,exalticskin.css

cod:

/* Tcat right */ .tcat_right { float: right; width: 108px; height: 45px; background: url('elitex360/gradients/tcat_right_big.gif') right top no-repeat; }

E din cauza ca am micsorat pagina de (CTRL + Scroll). Dar asta e doar pe chrome. Pe mozilla nu stiu de ce nu-mi downloadeaza imaginea.

Link to comment
Share on other sites

http://rstcenter.com/forum/search.php?search_type=1

Nu merge.

Dau la Advanced Search unde am ulterior (pe langa alt continut) doua butoane:

Search Single Content Type

Search Multiple Content Types

Search multiple Content Types merge pe cand Search Single Content type nu.

Daca dau click pe Search Single Content Type ma duce la :

http://rstcenter.com/forum/search.php?search_type=1

si ramane pagina goala fara sa incarce nimic.

Daca dau click pe celalalt buton (Search Multiple Content Types) ma duce la:

http://rstcenter.com/forum/search.php

Care e acelasi cu Advanced Search-u initial.

===================================================================

mozilaa.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Lista de useri de pe prima pagina, de jos.

Asa arata pe mozila

Si asa arata pe IE:

14004723.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

sidenote:

oday, 11:20 PM #65

entech

entech is online now

Registered user Bautor de ceai Array

Join Date

Nov 2011

Posts

8

Rep Power

0

Inainte erau centrate din ce imi aduc aminte :P nick-ul/rank-ul cu Join date post si Rep Power

==================

smileut.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nu incarca toata imaginile, pe IE si pe Mozila, nu m-am uitat si pe Chrome.

Edited by entech
Link to comment
Share on other sites

Perfect. Multumim pentru feedback, dar imi e lene sa mai repar din ele asta-seara, maine o sa ma ocup de ce pot.

Mai sunt si mici probleme temporare de la server, dar o sa se rezolve.

V-as ruga sa dati un clear la cache de la browsere, am mai discutat cu cineva si dupa ce a reinstalat browserul nu au mai aparut problemele de dinainte.

Link to comment
Share on other sites

incerc sa fac in Thread Reply / Reply With Quote si ramane in loarding, nu shtiu daca a mai fost postat.. sunt in graba :| spor la treaba

Add to users reputation nu merge

Thread Reply / Reply With Quote / Edit post > Dati click pe una din ele .. ramana in loading, apoi dati refresh.. :|

Rate This Thread nu merge

Edited by Maximus
update3
Link to comment
Share on other sites

O sa mai incerc azi sa repar o parte dintre probleme (apoi ma ocup si de sugestii, de culori si altele).

Vreau insa ca cei carora le apare acel chenar verde sa isi reinstaleze browserul si sa imi spuna daca apare la fel dupa reinstalare.

La culori mai sunt multe de modificat, dar le iau la rand.

Link to comment
Share on other sites

O sa mai incerc azi sa repar o parte dintre probleme (apoi ma ocup si de sugestii, de culori si altele).

Vreau insa ca cei carora le apare acel chenar verde sa isi reinstaleze browserul si sa imi spuna daca apare la fel dupa reinstalare.

La culori mai sunt multe de modificat, dar le iau la rand.

Am dat eu acu cateva secunde Clear Cache & Cookies la FF8 si vad ca merge bine.

Acu', cand am vrut sa dau "Reply with quote" la postul tau, au aparut punctele alea care se invart..ca un loading..si nu apare nimic..in schimb daca dau open in new tab , imi apare pagina imediat, pentru postare.

Link to comment
Share on other sites

Off Topic: @Boroqualk

1. "In sfarsit!" - In sfarsit ce? Banuiesc ca asteptai de mult o asemenea schimbare, avand in vedere ca esti pe forum de o luna, nu?

2. "As sta pe rstcenter doar pentru ca e prea frumos realizat" Tu stai pe un forum pentru cum "arata" sau pentru continut?

3. Fara suparare, dar care este sensul postului tau?

On Topic: Bug-uri majore nu am observat (ce e drept nici nu am cautat prea atent). In rest mai este ceva de lucrat le design. Cateva lucruri care mi-au atras atentia:

1. Contrastul dintre culoarea textului dintr-un post si background este prea mare. (text alb, bg inchis)

2. Contrastul dintre casuta de reply si restul este prea mare. (casuta e alba restul sunt inchise la culoare)

3. La navigation bar-ul de jos ( de unde schimbi paginile) sagetile alea sunt albastre. Cred ca ar fii mai ok verzi. imagine

4. Nu imi place bara gri pe care sunt amplasate butoanele de "Reply", "Reply with quote" etc. Cred ca ar arata mai bine daca ar fi ca cea pe care este scrisa data si ora postarii mesajului. imagine

5. Iconitele yahoo, skype, etc. au putin de background alb si din cauza asta se vad aiurea. imagine

6. Nu imi place marginea aia gri de la avatare (eu m-as lipsi de ea)

7. Link-urile de pe pagina userului (pagina de profil) sunt albastre. Ar arata mai bine verzi.

8. Banner-ul de pe index difera cu cel de pe forum (in fine, asta este o chestie veche)

9. Avatarele, numele, etc nu ar arata mai bine centrate?

Mai sunt multe. Am inteles ca tema veche era pentru VB3 si din aceasta cauza nu merge? Cred ca va pot ajuta eu.

Edited by sese
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...