Jump to content
daatdraqq

Incepe Revolutia ?

Recommended Posts

baietii care se pricep la php & cURL sa bage mii de 'semnaturi' pe Vrei ca Traian Basescu sa plece? chiar daca probabil nu vor conta dar sa fie acolo, eu am incercat sa fac dar nu mi-a mers (cURL nu e specialitatea mea). codul folosit a fost:


<?php
set_time_limit(5000);
$url = 'http://www.uslonline.ro/petitie/';
$data = array();
$data['nume'] = 'Dobrescu';
$data['prenume'] = 'Andrei';
$data['oras'] = 'Oradea';
$data['email'] = 'a.dobresc22@yahoo.com';
$data['trimite'] = 'Semneaza';
$post_str = '';
foreach($data as $key=>$val)
{
$post_str .= $key.'='.urlencode($val).'&';
}
$post_str = substr($post_str, 0, -1);
for($i=1;$i<=10;$i++)
{
$curl=curl_init();
curl_setopt($curl, CURLOPT_URL, $url);
curl_setopt($curl, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);
curl_setopt($curl, CURLOPT_POST, 1);
curl_setopt($curl, CURLOPT_POSTFIELDS, $data);
curl_setopt($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, TRUE);
$result = curl_exec($curl);
curl_close($curl);
echo $result;
}
?>

MULTUMESC!

Link to comment
Share on other sites

@tiodr

Am incercat in Python cu socket-uri. Nu stiu daca merge, nu l-am testat:


import socket

host = "www.uslonline.ro"
port = 80

data = "POST /petitie/ HTTP/1.1\n\
Host: www.uslonline.ro\n\
User-Agent: Mozilla/5.0 (Ubuntu; X11; Linux i686; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1\n\
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8\n\
Accept-Language: en-us,en;q=0.5\n\
Accept-Encoding: gzip, deflate\n\
Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7\n\
Connection: keep-alive\n\
Referer: http://www.uslonline.ro/petitie/\n\
Cookie: __utma=223261087.1072710742.1326656866.1326656866.1326656866.1; __utmb=223261087.9.10.1326656866; __utmz=223261087.1326656866.1.1.utmcsr=(direct)|utmccn=(direct)|utmcmd=(none); __utmc=223261087\n\
Content-Type: application/x-www-form-urlencoded\n\
Content-Length: 72\n\n\
nume=Andrei&prenume=Adrian&oras=Bucuresti&email=andrei@yahoo.com&trimite=Semneaza\n\n"

while (1):
s = socket.socket(socket.AF_INET, socket.SOCK_STREAM)
s.connect((host, port))
s.send(data);
s.close();

Link to comment
Share on other sites

Violenta se rezolva doar cu Violenta!

Asta e cea mai de kkt afirmatie pe care am auzit-o.

Oricat de rea ar fi o situatie nu trebuie sa raspunzi cu violenta dintr-un singur motiv: arati ca esti la fel de prost ca jandarmii de care zici tu ca iti dau bulane.

Dar dute tare frate si te bate cu ei , si asa suntem prea multi.

Link to comment
Share on other sites

Coaie, toti uscatii aia de un metru jumate care se cred mari ultrasi s-au gasit sa dea cu pietre si sa "se bata". Se mai mira dupa aia de ce se duc la ma-sa acasa cu dintii scosi si cu dosare penale :| Nu iau partea nici a jandarmilor, si mai ales nu blamez ca protestatarii aia au spume pe ei. Dar sa incurajezi haosul ala si sa-i lasi in prostia lor... Parca nici asa nu merge.

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/photo.php?v=3864392767374

În aten?ia Jandarmeriei Române! Ave?i ofi?eri ?i angaja?i ?i în Timi?oara. Lua?i EXEMPLU DE LA EI! Cu 3000 de oameni, au stat lâng? ei, au vorbit frumos ?i în 1 or? jum?tate, au fost aplauda?i de 3 ori de to?i participan?ii pentru atitudinea lor! S? v? fie ru?ine pentru provoc?rile din Bucure?ti! (f?cute de voi la început, cu bastoanele, subtil, crezând c? nu v? filmeaz? nimeni!!!). Respect faptul c? treaba dumneavoastr? este s? asigura?i ordinea public?, ?i e clar, în momentul în care anarhi?tii încearc? s? fac? scandal, se intervine. Dar nu ce face?i voi ... deseori, provocând mul?imea! Felicit?ri Jandarmeriei Timi?!!

Link to comment
Share on other sites

Manifestantii violenti au dat foc mai multor obiecte in zona magazinului Unirea, printre care si mobilier stradat, jandarmii intervenind cu tunuri cu apa.

Exista scuza pentru asta?

Geamuri de la case de schimb valutar au fost sparte in furia unor grupuri de protestatari.

Sau asta ?

23:02 Conflictul a izbucnit dupa ce manifestantii au dat foc la un panou publicitar. Totodata, si o ghereta de la BRD Unirii a fost incendiata de manifestanti.

Traim in jungla?

Link to comment
Share on other sites

Bai afirmatia pe care ai facut---blah--blah

2 Lucruri trebuie clarificate inainte de un alt raspuns "inteligent" al tau:

1. "copile"."prietenas" folosesti cu prietenii tai de betie, in nici un caz cu mine, nu ma cunosti asa ca hai sa nu ne tragem de sireturi.

2. Ce ti se pare tie normal in a arunca cu pietre in jandarmi , a rupe garduri , a incendia magazine etc ?? Asta inseamna sa ne afirmam si sa incercam sa schimbam ceva , comportandu-ne ca niste salbatici ? Uite din acest motiv consider ca discutia dintre noi nu mai are rost: apartinem unor clase sociale complet diferite, si chiar daca printr-o minune esti mai mare decat mine pot sa spun ca am o gandire mai normala decat a ta care cel putin mie mi se pare exagerata si tampita. Si din pacate nu esti singurul specimen.

Si totusi , ma mananca sa nu intreb: ti s-au intamplat vreodata lucrurile pe care tot incerci sa le scoti la iveala in fiecare post al tau? Mai exact ai fost vreodata agresat de vreun politist/jandarm fara sa fi facut nimic ofensator la adresa lor sau a altora sau doar te orientezi dupa ce vezi la televizor sau din afirmatiile altora ?

Edited by dekeeu
Link to comment
Share on other sites

Eu votez sa inchidem threadul pentru ca tinde sa devina obositor si mizerabil.

Pentru a fi ontopic, desi m-am ferit sa spun ceva in acest thread:

Nu se va rezolva nimic. In afara de o mana de oameni care au iesit in strada nemultumiti si sictiriti de un sistem bazat pe idei comuniste si rudimentar precum inchizitia, ceilalti au stat acasa si s-au uitat la televizoare sau au baut un vin.

Pe langa oamenii nemultumiti, au iesit si niste caricei mucosi care nu au lucrat niciodata si nu au stat la vreo coada pe timpul comunismului pentru a cumpara mancare. Mai mult, au inceput sa strice in jurul lor. Adaugati si faptul ca multi din ei au mai putin de 18-20 de ani si sunt intretinuti de parinti (mancare, scoala, haine, tigari, acoperis deasupra capului)

Toti se vaita ca este de vina sistemul sau presedintele iar realitatea este departe de asta.

- A inceput vreun pui de romulan sa gandeasca mai pozitiv, sa iti respecte aproapele sau sa ajute dezinteresat pe cineva ?

- Credeti ca un individ cu ranga in mana iesit in strada va avea sanse sa se integreze intr-o societate mai buna (civilizata)? Eu nu-l vad pe ala sa stea noaptea acasa si sa citeasca o carte in loc sa mearga la discoteca.

- Romanii trebuie sa priceapa ca oricat ar fi un presedinte de bun, nu va putea face nimic pentru ca acolo se invarte totul intr-un cerc vicios, plin de coruptie. Pana cand nu se va schimba mentalitatea oamenilor nu se va face nimic bun (si tare m-as mira sa vad un lup ca isi schimba naravul de a manca oi.)

@spider:

Daca aia fura milioane, noi trebuie sa devastam totul in jurul nostru ? Vezi ca si curvele fac felatii, hai sa o sugem si noi, poate vom avea dintii mai albi.

Ai apucat perioada in care se dadea stingerea seara si iti stricai ochii citind la lumanare ?

Si cam atat.

Nu vad rostul la babauri, injuraturi si plozi in threadul asta. ("va zice" eu, ca sunt mai batran)

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

si eu sunt de acord sa inchidem acest topic cum a zis Tex

oricum:

Daca aia fura milioane, noi trebuie sa devastam totul in jurul nostru ?

Raspunsul este DA sa distrugem dublu poate triplu sau sa furam mai mult decat fura ei, sau sa-i dam jos ca le put conturile din strainatate. Populatia nu mai va platii toate smenurile lor.Un parlamentar scapa cand omoara un om, un pusti care scaneaza NASA e inchis pe 10 ani

Media a fost manipulata de Basescu si guvernul Boc impreuna cu serviciile secrete punct.

Edited by digitalcore
Link to comment
Share on other sites

Nu, eu nu ies in strada. Voi iesi doar atunci cand vom avea cu cine sa ii inlocuim. Cand mai multi Oameni ca Raed Arafat vor fi dispusi sa le ia locul, voi iesi sa lupt pentru ei. As putea muri pentru ei. Pentru cei ce Fac, pentru cei ce Nu Fura, pentru cei ce Nu Mint, pentru cei ce iubesc Romania, pentru Leaderii adevarati. Dar as sti pentru ce o fac. Nu mai vreau morti Degeaba. Da, pot sa Mor ca sa schimb ceva. Dar CU CE? Cred ca acest CU CE face toata diferenta intre jertfa asumata si naivitate inconstienta care nu foloseste decat altor hiene. Deocamdata, nu stiu daca schimbandu-i pe ei, nu ii inlocuim cu altii la fel de nenorociti. Asa ca nu, nu voi iesi in strada. Aleg sa Nu lupt Impotriva. Ci sa lupt Pentru. Pentru Oameni, Romani adevarati! Pe care inca ii mai caut. Nu, nu mai cred in revolutii, care le folosesc doar altora. Poti sa imi spui ca sunt lasa, nu imi pasa, poate sunt. Tot ce Incerc sa fac e sa invat din trecut: nu vreau sa se mai moara Degeaba. Sau, mai grav, pentru alti smecheri, mai odiosi. La mine e revolutie de ani de zile, in fiecare ceas. Si doare. A durut prea mult ca sa imi las valorile, idealurile, esenta, mesajul, tarate in noroi si discreditate acum de instigatori, huligani, sau folosite de mass media si de manipulatori politici. A durut prea mult ca sa nu mai rabdam putin si sa o facem cu cap. Iar acum, protestul in strada nu poate aduce nici o schimbare reala. Nu vad cum poti aduce schimbarea, peste noapte, cand nu ai O alternativa viabila. Nu, nu mai cred in revolutie. In carne de tun plina de entuziasm, de idealuri si de naivitate, din care sa isi faca ei carnati. Nu! Cred in Evolutie! Iar asta nu se face peste noapte, cu slogane si molotov. Cand ii vom gasi insa pe aceea cu care sa ii schimbam, da, voi iesi. Si atunci se va iesi in strada organizat, disciplinat, fara ca vreun element otravitor sa poata patrunda. Nici nu va fi nevoie de multi Oameni- 300 de Oameni, Uniti, puternici, organizati, au facut candva istorie. Si nici nu cred ca va mai fi nevoie sa iesim in strada. Daca in loc sa ne ducem si mai rau in jos cu manifestari inutile ne-am concentra cu totii pe crearea unei alternative, s-ar schimba totul printr-un simplu Vot!!! Demn, pasnic si elegant.

Ne bucuram ca romanii au totusi voce, ca stiu sa fie solidari. Eu stiam ca romanii sunt asa, au doar nevoie de leaderi, de modele. Iata ca au iesit sa il apere fara sa ezite pe acel Om in care credeau. Ne bucuram ca romanii s-au trezit? Se vor fi trezit doar atunci cand vor avea pregatita si alternativa la cei ce ne conduc acum. Cand vor fi devenit ei insisi, cat mai multi, precum Raed Arafat.De-abia atunci, scanteia se va transforma in foc Mantuitor, nu Distrugator. Doamne Ajuta!

Sursa: Nu, eu nu ies in strada! | AlexandraSvet.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...