Jump to content
.net

O mica mare problema

Recommended Posts

Deci practic dati-mi voie ca sa va explic..Lasam abureala si trecem la poveste.

Astazi in asa zisa zi de 13 am venit de la scoala si am aprins calculatorul sa intru pe net, dar imi aparea X-ul rosu (in timp ce am aprins calculatorul se auzea un sunet ciudat in unitate asa ca i-am dat 2 capace, iar sunetul a disparut.). Ba si dupaia..initial am crezut ca x-ul se trage de la capacele ce i le-am dat unitatii..dar mi s-a parut culmea si am zis sa sun la net. Am sunat pe un baiat de la net la care aveam numarul si mi-a spus ca a primit ordin sa ma deconecteze de la net 'din cauza ca am facut niste prostii'..asa mi s-a spus. Apoi am sunat pe fiul patronului si dupa vreo 6-7 apeluri mi-a raspuns si mi-a spus ca au dreptul de a-si rezerva clientii si ca nu ma mai vor ca,client la ei. Am intrebat de ce si mi s-a spus ca au inregistrari cu mine de 1 an de zile..ce inregistrari nu stiu, si m-a intrebat de ce am eu cont pe site-ul asta..intrebarea lui a sunat cam asa: 'De ce ai tu cont pe site-ul ala ce treaba ai cu alea cu cardurile?' si i-am spus adevarul, ca nu am nici o treaba. Si maine sunt chemat la firma sa vedem ce si cum cica imi arata dovezi..

PS: Voi ce credeti? Vi se pare corect?

-Kwelwild

Link to comment
Share on other sites

Pai da-le ma peste nas. Unde cacat vad ei carduri aici ? Futu-le sfintenia sufletelor de labagii notorii care vorbesc prostii.

Eu stiu ca nu sunt carduri aici dar sunt idioti si nu inteleg. Maine cica imi arata el mie dovezi ca are inregistrari cu mine..probabil de la vulnerabilitati..dar nu vad nimic ilegal. Ce ar trebui sa fac maine cand ma duc?

Link to comment
Share on other sites

Tin sa va anunt ca treaba cu Kwelwild e serioasa.. I-a fost pusa interdictie la internet 2 ani pana cand va implinii 18 ani. Cand a ajuns la firma, le-au luat telefoanele, ca cica ar fi "ascultate" de cei de la SRI. Directoare firmei, cred, i-a spus ca au venit cei de la SRI si i-au cautat pe acasa si la firma si le-au spus de acest utilizator, ca ar fi facut prostii si-l urmaresc de un an + telefoane ascultate. Fiul patronului i-a spus ca la 18 ani sa se lase de calculator daca vrea sa mai fie liber.. Cam asta stiu din cate mi-a spus el.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa va anunt ca treaba cu Kwelwild e serioasa.. I-a fost pusa interdictie la internet 2 ani pana cand va implinii 18 ani. Cand a ajuns la firma, le-au luat telefoanele, ca cica ar fi "ascultate" de cei de la SRI. Directoare firmei, cred, i-a spus ca au venit cei de la SRI si i-au cautat pe acasa si la firma si le-au spus de acest utilizator, ca ar fi facut prostii si-l urmaresc de un an + telefoane ascultate. Fiul patronului i-a spus ca la 18 ani sa se lase de calculator daca vrea sa mai fie liber.. Cam asta stiu din cate mi-a spus el.

I-au luat providerii de net telefoanele ca erau ascultate ? Tu te auzi ce spui ma ? Pai SRI la ce plm i-au mai ascultat telefoanele alea daca aia de la net l-au instiintat ?

Link to comment
Share on other sites

:)) tare asta. Daca il urmareau, ascultau aia de la sri, nu ar fii spus nimanui, niciodata, iar interceptarea telefoanelor, se face doar cu mandat de la un judecator.SRI face doar informari, catre parchet, aia pun politia sa cerceteze. Daca este cazul deschid un dosar penal, care se termina ori printr-un rechizitoriu si trimitere in judecata, ori cu nup(neinceperea urmaririi penale). Daca aveau cu ce, il acuzau, si il chemau la parchet, apoi il trimiteau in instanta. Din instanta fie iesi fie nevinovat, fie condamnat, cu diverse interdictii.DOAR UN JUDECATOR iti poate impune o interdictie/restrictie, in rest nimeni. Sunt si diversi jm3k3ri, care-ti pun interdictii, in bar, in discoteca, la femei, si daca esti "fraer" pui "botu". In rest, povesti de copii...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...