Jump to content
wirtz

Pagina Anti-Romania

Recommended Posts

Cred ca nu prea am ce comentarii sa fac... https://www.facebook.com/pages/Anti-Rom%C3%A1nia/157295874377834

Bozgorii astia nenorociti iar au inceput. Ar merita sa infiinteze adimistratorii o categorie dedicata combaterii sovinismului maghiar unde sa faca fiecare ce poate... fiecare cu anumite cunostinte... insa nu un club showoff...

Multa lume care a dat raport psotarilor de pe aceasta pagina, inclusiv eu am primit de la facebook "nu este nimic gen hatespeech" ... daca fb rezolva problema nu mai postam aici.... tocmai la ajutor.

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Am dat de doua ori report la pagina aia.. si de doua ori la nici 2 secunde dupa ce am dat submit am primit urmatorul raspuns.

Screenshot_from_2014_03_31_19_06_31.png

In concluzie.. muie facebook si muie ungaria si nu, nu sunt prost.. scriu ungaria cu u mic pentru ca ungaria nu e o tara.

Link to comment
Share on other sites

am pus si eu o groaza de oameni.. toti primim acelasi lucru.. si am raportat in fel si chip.. nu doar cu hatespeech.. am raportat de la pagina.. la postari care chiar erau contra termenilor de la jewbook.

imi bag... in ei ceva. pai eu aveam o pagina la site.. una nationalista.. aveam 3,000 si ceva de likeuri.. si nu erau sovinisme si tot am primit ban pt hatespeech. mortii si ranitii lor ...

Link to comment
Share on other sites

am pus si eu o groaza de oameni.. toti primim acelasi lucru.. si am raportat in fel si chip.. nu doar cu hatespeech.. am raportat de la pagina.. la postari care chiar erau contra termenilor de la jewbook.

imi bag... in ei ceva. pai eu aveam o pagina la site.. una nationalista.. aveam 3,000 si ceva de likeuri.. si nu erau sovinisme si tot am primit ban pt hatespeech. mortii si ranitii lor ...

Ia legatura cu un admin si puncteaza-i posturi din pagina si standardele lor de comunitate:

" attack others based on their race, ethnicity"

"We remove content and may escalate to law enforcement when we perceive a genuine risk of physical harm, or a direct threat to public safety."

Eventual fa o pagina in exacta opozitie cu aceasta. E o nisa destul de buna :-/

Link to comment
Share on other sites

Nu fac ca n-am chef sa raman iar fara profil.. nu de alta dar patesc asta la fiecare 3 luni din cauza unor jeguri care imi dau raport daca pun o poza cu "traiasca Trianonul"... e ca si cum fac unii o pagina xxx si primesc mii de likeuri dar in 2 zile e jos.

Link to comment
Share on other sites


Post?ri recente ale altora pe Anti RomániaVezi tot
Andrei Giolu
_|_ cu dedicatie pentru toti bozgorii care pretind un petic din tara noastra...sa cereti autonomie in Rusia!
acum aproximativ un minut

Robert Iordache
Sa imi bag pula in familia voastra de bozgori lesinati
acum 2 minute

Haku
hahahaha
acum 6 minute

Andrei Giolu
huaaaa! bozgori imputiti...mars inapoi de unde ati venit
acum 6 minute

YuLii FcSb
Sus e Iancu pe statuie,si le da la unguri muie ! <3
1 · acum 7 minute

Belea Catalin
ce pula mea sugeti ma?
1 · acum 9 minute

Deci,o muie la aproximativ 3 minute , e bine .

Link to comment
Share on other sites

Am dat de doua ori report la pagina aia.. si de doua ori la nici 2 secunde dupa ce am dat submit am primit urmatorul raspuns.

In concluzie.. muie facebook si muie ungaria si nu, nu sunt prost.. scriu ungaria cu u mic pentru ca ungaria nu e o tara.

Acela e r?spunsul automat. De-obicei la reporturi se ajunge la vreo 2-3 status change-uri. Ai r?bdare, doar într-o zi sau dou? vei primi un r?spuns.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Nu este un lucru nou faptul ca ungurii din Tinutul Secuiesc vor autonomie. Si in Brasov, la liceul maghiar, sunt evenimente antiromanesti si i-am vazut pe copii purtand tricouri cu Ungaria mare (Ungaria + Transilvania).

Nu avem ce sa le facem. Da, este libertatea de exprimare, dar afecteaza negativ imaginea tarii (ambele lucruri sunt mentionate undeva prin Constitutie). Facebook nu o sa scoata pagina decat daca o dau in bara si pun poze calumea ce incita la rasism.

Singura posibilitate de a fi stearsa pagina este sa-i dati in judecata pe oameni (nervi, stres, tribunale, timp pierdut). De putut se poate, dar trebuie sa aveti o rabdare de fier de luni de zile sau chiar ani, la cum se misca statul roman.

Totusi, voi cum ajungeti in partea asta a Internetului? Cum ajungeti sa gasiti paginile astea? Si dupa ce le-ati cautat bine, tot va dati cu curul de pamant ca nu va place.

Link to comment
Share on other sites

Deci s-o gasit niste extremisti unguri sa faca scandal pe facebook ca sa faca trafic si sa atraga atentia plictisitilor de romani care se aduna la bautura si injura de unguri, cand ei nu se vad ei pe ei: inculti, fara loc de munca, fara viitor, fara ambitie, le place bautura, sunt si lenesi, mincinosi, invidiosi, le place sa se planga, au uitat de pasta Colgate sau deodorant, adica vai de ei e putin spus.

Nu cred nici o vorba ca Ungaria vrea sa ia Transilvania. Stiu ca ungurii dau cetatenia maghiara ungurilor de nationalitate romana si ca sunt romani care nici nu au dovezi ca sunt maghiari sau ca provin din familii de maghiari, si obtin cetatenia ca poate da de pica cu ceva beneficii, adica romani profitori. Stiu ca ungurii romani sunt romani, si daca ar fi razboi ar lupta pentru Romania. Stiu destui unguri romani, si sunt oameni de treaba, isi vad de familiile lor si casele lor si nu au nici o treaba cu Ungaria si planurile ei. Stiu multi romani care sunt plecati peste hotare, dau din gura mult si prost, si se lauda ca sunt patrioti, dar nu s-ar intoarce in Romania nici in ruptu' capului. Dar se lauda cu putinul pe care il dau, si anume sangele de roman, de care la strain nu ii pasa. Tot ce conteaza in lumea asta, ca esti roman, ungur, alb/negru, e ce poti sa faci, si cum poate patronul sa faca bani de pe tine.

Sincer, mi se rupe de o pagina de facebook pe care orice prost cu o opinie o poate face, ca sa starneasca sentimente de ura de la oameni inculti sau capabili de putin!

Link to comment
Share on other sites

99% din comentarii sunt romanesti.Cel mai probabil pagina e facuta tot de vreun roman,chestiile nationaliste prind foarte bine.Suntem in NATO si ei si noi,in UE,voi chiar mai credeti in povesti de autonomie?Ungaria nu e Rusia,e nici jumate cat Romania.Decat sa fiarba orezul in voi,mai bine v-ati amuza de pozele pe care le-au pus.In special de asta :))

Pun pariu ca ala de uplodeaza pozele se rade de se caca pe el la comentariile romanului furios.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Degeaba vorbiti voi, sunteti popoare infratite. Cei mai buni la revolutii online.

Nu vor obtine nimic in Romania. Marea lor majoritate sunt oameni extraordinari. Am lucrat cu cativa maghiari si pot spune ca m-au ajutat mai mult decat romanii. Si la facultate am colegi unguri si trecand peste faptul ca eu personal nu-i suport(din alte considerente decat etnia), sunt foarte ok ca oameni.

Decat sa va faceti griji de unguri, faceti-va griji de tigani. Sunt singurii care sfideaza realitatea. N-au tara dar defapt sunt stapanii Romaniei. Din pacate oriunde m-as duce, sunt singur. Noaptea.

Link to comment
Share on other sites

Autorul acestui thread a avut cel putin 3 threaduri in care cerea sa-l ajute cineva sa dea ddos la o pagina, sa faca deface la o alta, sa faca nu stiu ce reporturi pe ceva pagini de facebook, in timp ce el are un site asa zis nationalist pe care publica tot felul de articole de cacat. (articole despre panarame despuiate ridicate la rang de vedete peste noapte, posturi diverse despre ciori si mass-media.

Si da, nu-mi plac ungurii, dar chiar nu cred ca doriti sa va pierdeti timpul cu campanii si revolutii pe internet. Pula noastra, stiam ca oamenii din IT sunt mai deschisi la minte. Si recunoasteti, unguroaicele chiar sunt bune. Sunt multe familii mixte si traiesc fara sa-i doara capul de ceva. Cacanaria asta de ura pleaca de la politicieni.

Si tu ba gigele, minunatule nationalist care esti: Nationalitatea trece prin stomac. Daca STATUL nu te sprijina cu ceva si platesti in jur de 80% taxe, esti un SCLAV. Spune-ne si noua ce protectie sociala ai sau ce ti-a oferit statul pana acum? Vezi ca problema noastra consta intr-o pagina pe facebook. No shit. Daca stati in case si o sa va scarpinati la pula pe facebook credeti ca veti schimba ceva ?

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Autorul acestui thread a avut cel putin 3 threaduri in care cerea sa-l ajute cineva sa dea ddos la o pagina, sa faca deface la o alta, sa faca nu stiu ce reporturi pe ceva pagini de facebook, in timp ce el are un site asa zis nationalist pe care publica tot felul de articole de cacat. (articole despre panarame despuiate ridicate la rang de vedete peste noapte, posturi diverse despre ciori si mass-media.

Si da, nu-mi plac ungurii, dar chiar nu cred ca doriti sa va pierdeti timpul cu campanii si revolutii pe internet :) Pula noastra, stiam ca oamenii din IT sunt mai deschisi la minte.

Pai chiar creatorul threadului are pagina nationalista.

Link to comment
Share on other sites

Ai raportat pagina Anti Románia deoarece con?ine amenin??ri violente credibile.

Închide

Stare Aceast? pagin? nu a fost ?tears?

Detalii

Î?i mul?umim pentru c? ?i-ai f?cut timp s? raportezi con?inutul care consideri c? nu respect? Standardele comunit??ii noastre. Rapoartele de acest tip ajut? la men?inerea unui mediu pl?cut ?i primitor pentru utilizatorii site-ului Facebook. Am revizuit pagina pe care ai raportat-o pentru c? ar con?ine amenin??ri violente credibile ?i am decis c? nu încalc? Standardele comunit??ii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...