Jump to content

Recommended Posts

Ce sistem / sisteme de operare folositi si de ce?

Eu folosesc windows pe desktop pentru gaming si oleaca de programare, majoritatea timpului ma ocup cu administrarea site-urilor si imi e mai usor de pe windows, fiind obisnuit cu el de mic :D . Folosesc si linux, dar doar ca server, debian si centos sunt cele care imi plac cel mai mult cu nginx si apache sau litespeed amandoua cu mariaDB (sa fie binecuvantat serveru).

Voi?

Link to comment
Share on other sites

Debian Testing pentru desktop, Debian Stable pentru server.

Spre deosebire de Windows, asta nu se ingreuneaza de-a lungul timpului si nu se prea strica, iar cand o face, il poti repara, nu esti legat de maini si de picioare ca la Windows.

Link to comment
Share on other sites

Pai Windows 7 Ultimate pe 1 PC si 1 Laptop ( pentru gaming ) si Kali Linux ( pentru diferite treburi ) pe un laptop mai vechi.

Degeaba incerci sa te caci pe tine ca ai 7 laptopuri si 4 desktop-uri si vrei sa iti mai iei unul de 60 milioane cand tu te bucuri la un briceag trimis de Olx si porti blugi cumparati de bunica-tu de la polonezi inainte de a pleca in armata.

i2SUmqs.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Degeaba incerci sa te caci pe tine ca ai 7 laptopuri si 4 desktop-uri si vrei sa iti mai iei unul de 60 milioane cand tu te bucuri la un briceag trimis de Olx si porti blugi cumparati de bunica-tu de la polonezi inainte de a pleca in armata.

i2SUmqs.jpg

Asta e fatality demna de de Mortal Kombat :)) mega like!

Link to comment
Share on other sites

degeaba, are acel ceva care pur si simplu ma respinge, gasisem un program foarte bun care imi facuse meniul la fel ca in win 7 insa am renuntat, momentan 7 imi satisface pe deplin cerintele, pana la urma fiecare foloseste os'ul in functie de necesitati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...