Jump to content
zbeng

Cereti-mi tutoriale

Recommended Posts

Ma intereseaza foarte mult cartea The C answer book (linkul de mai jos). Contine raspunsurile problemelor din cartea lui Kernighan si Ritchie. Nu reusesc sa o gasesc in torrents nici unde. Nu o pot comanda deoarece nu am carte de credit. Am contactat 3 firme din Bucuresti care aduc carti din strainantate dar nu mi-o pot aduce, cica este out of print, ceea ce este fals, gasindu-se pe mai multe site-uri, am verificat. Ajutor va rog.

http://search.barnesandnoble.com/The.../9780131096530

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza foarte mult cartea The C answer book (linkul de mai jos). Contine raspunsurile problemelor din cartea lui Kernighan si Ritchie. Nu reusesc sa o gasesc in torrents nici unde. Nu o pot comanda deoarece nu am carte de credit. Am contactat 3 firme din Bucuresti care aduc carti din strainantate dar nu mi-o pot aduce, cica este out of print, ceea ce este fals, gasindu-se pe mai multe site-uri, am verificat. Ajutor va rog.

http://search.barnesandnoble.com/The.../9780131096530

buna

poate gasesti aici un raspuns:

http://www.freebookzone.com/goto.php?bkcls=pl_c&bkidx=14&lkidx=1

sper sa fie ok linkul

Link to comment
Share on other sites

Am revenit.:)

Am o baza de date dbname cu un tabel: wp_users care are 3 campuri: id, user_login, user_email. Vreau ca intr-o pagina web sa se afiseze toate inregistrarile din tabelul users (toate cele 3 campuri), ceva de genu:

id login email

1 vasile email @ email.com

Dupa ce am citit tutoriale php si mysql am reusit sa incropesc ceva:

<?php

$server = 'servername';

$database = 'dbname';

$username = 'user';

$password = 'pass';

$connection = mysql_connect($server, $username, $password);

echo "conected ";

if (!$connection) {

die('Could not connect to MySQL database, the server return the error: ' . mysql_error());

}

$db = @mysql_select_db($database);

echo "conected to db";

//int

//show

$query = mysql_query("SELECT * FROM `wp_users`");

$row = mysql_num_rows($query);

mysql_close();

echo "<b><center>results</center></b><br><br>";

$i=0;

while ($i < $row) {

$email=mysql_query("user_email");

$login=mysql_query("user_login");

echo "<b>$i $email $login</b>

<br><hr><br>";

++$i;

}

?>

Debugul pe care l-am facut singur m-a adus la urmatoarele concluzii:

1-conectarea la db se face, ca-mi apare mesajul de conect

2. $row - ia valoarea buna intrucat ciclul se opreste dupa 3 inregistrari atatea cate are tabelul wp_users

3. ciclul de afisare a inregistrarilor e ok intrucat apare numarul de ordine $i

DE CE NU-MI AFISEAZA SI CONTINUTUL CAMPURILOR USER_EMAIL SI USER_LOGIN???

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma m-am descurcat, am facut afisarea intr-un tabel.

Pasul 2 va fi sa inteleg cum e cu scripturile de sql injection. Ca am citit php doar de cateva zile asa ca nu fiti rai daca mai intreb cate ceva.

WTF? Ala se pune cand termeni transferul de date dintre baza de date si scriptul tau.
Link to comment
Share on other sites

Binder,packer.

Corect...am incercat multe dar majoritatea nu merg si a mai zis si unu BUNNN de ceva eof file suport.Un binder bun cu care sa fac server de ardamax keylogger 2.8 netedectabil ? Sau...ar merge daca il fac nedetectabil dupa video tutorialul de pe prima pagina? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Sal Ma poate ajuta si pe mn cnva?va rog dak puteti sa imi spuneti qm fac sa sparg parola la un dvd idiot de la jurnalu national(dvd q muzica veche).cn ma poate ajuta sa faca un post q tutorialu sau sa ma conctacteze la id codname_Seth2009...Multumesc anticipat...

P.S. Cred k ar interesa pe multa lume tutorialu...si cred k var da putine batai de cap:P

Link to comment
Share on other sites

Ar putea sa faca cineva un tutorial despre crearea unui SO (sistem de operare), daca se poate cat mai detaliat sau daca nu macar in general, sau sa puneti cateva carti despre asa ceva (daca aveti bineinteles, pe "gogu" nu am gasit prea multe).

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Sal Ma poate ajuta si pe mn cnva?va rog dak puteti sa imi spuneti qm fac sa sparg parola la un dvd idiot de la jurnalu national(dvd q muzica veche).cn ma poate ajuta sa faca un post q tutorialu sau sa ma conctacteze la id codname_Seth2009...Multumesc anticipat...

P.S. Cred k ar interesa pe multa lume tutorialu...si cred k var da putine batai de cap:P

Daca vrei sa`l copiezi foloseste DVDShrink si AnyDVD (nu stiu la ce parola te referi) sau mai simplu downloadeaza melodiile de pe DC si nu te mai complici atat.. E imposibil sa nu le gasesti

Link to comment
Share on other sites

se poate sparge parola de admin la vista? daca , da, imi arata si mie cineva cum?:)

posteaza hashul de la vista ...il poti extrage cu ophcrack, pwdump, fgdump.

e de tip NTLM, intai incerci rainbowtables - ophcrack, nu iti merge, postezi aici, sau pm me.

sau downloadezi tabelele NTLM de pe freerainbowtables.com si apoi folosesti rcracki sa spargi hashul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...