Jump to content
coolbyte

Donatie pentru RST

Recommended Posts

Salut,

Fiind de ceva vreme pe acest forum si am tot invatat diverse lucruri, as dori sa fac o donatie pentru a ajuta comunitatea sa se dezvolte. Suma o sa fie una modica, dar banuiesc ca oricat este de ajutor.

As fi recunoscator daca un admin sau cineva din staff ar spune cum pot sa fac o donatie si in ce cont.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut, multumim pentru initiativa, dar propun sa iti tii banii pentru a sponsoriza un concurs sau un challenge. Daca chiar doresti sa faci bine comunitatii spune-ne suma de care dispui (fara critici - aviz celorlalti) si vom organiza un concurs. De asemenea poti sa organizezi si tu.

Link to comment
Share on other sites

N-am inteles reactia ta, Zatarra.

Nytro plateste din buzunarul propriu hostingul. Orice suma ajuta comunitatea !

Si eu si altii platim din banii proprii hostingul tocmai de aceea am vorbit cu Nytro si voi pune pe picioare un sistem de donatii.

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam ca ma pot lipsi de 10-20 RON si macar o parte din curentul pe care-l consuma. Daca fiecare ar contribui din cand in cand cu cate ceva poate ca ar fi mai usor.

In legatura cu concursurile nu cred ca este cineva care se baga pt atat, doar sa ma alatur cuiva.

Link to comment
Share on other sites

Daca doreste sa faca o donatie, ar fi bine sa il ajutam sa o faca cat mai curand.

Nu vad de ce am astepta.

Ar fi frumos si un Hall of Fame (o pagina) cu cei care au donat, eventual suma daca doresc si userul, daca doresc / anonim.

Link to comment
Share on other sites

Daca doreste sa faca o donatie, ar fi bine sa il ajutam sa o faca cat mai curand.

Nu vad de ce am astepta.

Ar fi frumos si un Hall of Fame (o pagina) cu cei care au donat, eventual suma daca doresc si userul, daca doresc / anonim.

da, sau un grup ceva gen DONATOR.

Link to comment
Share on other sites

ar fi binevenit si un grup gen diickotu la donatie/noi chiar ne chinuim pe forumul asta sa fim ascultati

Ma pis pe DIICOT si pe spionii lor care nu au altceva mai bun de facut.

@begood il ajut eu acum sa faca donatia daca chiar insisti acum

@coolbyte Verifica-ti PM-ul

Link to comment
Share on other sites

Sistemul de donatii este cam riscant parerea mea.Vor dori unii sa doneze dupa carduri furate sau bani facuti prin cine stie ce metode. Cel mai bine e pe incredere.

Vrea cineva sa doneze , ii da frumos un pm lui Nytro si tranzactia se face intre cei doi. Scurt si la subiect.

Link to comment
Share on other sites

Sistemul de donatii este cam riscant parerea mea.Vor dori unii sa doneze dupa carduri furate sau bani facuti prin cine stie ce metode. Cel mai bine e pe incredere.

Vrea cineva sa doneze , ii da frumos un pm lui Nytro si tranzactia se face intre cei doi. Scurt si la subiect.

Si ce-l opreste sa doneze de pe paypal furat daca nu este sistem de donatii? Crezi ca o sa-i ceara Nytro poza la buletin pe un forum de securitate?

Link to comment
Share on other sites

Este o idee buna. Paypal, daca va fii un prost sa doneze de pe un cont naspa, o sa isi faca o gramada de probleme. Pe de alta parte, contul in care se vor primi banii, nu va face retragerile in secunda doi, ci sa spunem, dupa 15-30 zile, asa ca un eventual pagubit poate face plangere.

Link to comment
Share on other sites

Chiar ca este riscant... ar fi bine ca donatiile sa fie disponibile doar utilizatorilor de incredere, cei pe care adminii au ajuns sa-i cunoasca cat de cat ... mai lipseste sa vedem la stiri cum ca "Nytro a fost retinut pentru investigatii" ... lumea e rea iar utilizatori cu intentii mai putini ortodoxe sunt destui...

Link to comment
Share on other sites

Nu am trecut prin chiar toate post-urile, dar din ce inteleg, va creati necazuri unde nu sunt. Ce probleme, ce sisteme de donatii ? Cum sa ceara paypal ? Eu nu stiu cum unii din voi inca folositi paypal pe aici pe forum, si banuiesc ca si pe HF, dar in fine, aia e alta discutie.

Cont bancar e singurul care ar ajuta. Daca totusi nu se doreste numele in public, etc, bitpay.com eu zic ca e perfect pentru aici, + perfect money, wmz, si cam atat

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...