Jump to content
Guest Kovalski

Cum sa te ascunzi eficient.

Recommended Posts

Guest Kovalski

Salut tuturor, de multa vreme doresc sa scriu acest tutorial si l-am tot amanat din diverse motive.

M-am decis sa scriu acest mic topic pentru a lamuri si a ii indruma pe cei mai putini introvertiti in tainele vpn-urilor si protectiilor.

Am observat o foarte mare cantitate de topicuri cu informatii tampite, si nu spun tampite doar pentru ca imi place sa jignesc persoanele din jurul meu, dar acele persoane care dau sfaturi cretine merita impuscate, deoarece, bazandu-te pe sfaturile lor, puteti sfarsi in puscarie, sau cu identitatea compromisa deoarece un X retard ti-a sugerat sa iei vpn de la hidemyass sau orice alt provider.

Multi va intrebati, ok, pai si ce vpn ar trebui sa folosesc, ce fel de infrastructura ar trebui sa aleg, cum sa o setez, si care sunt riscurile sa mi se dezvaluie adevarata identitate in spatele unui asemenea sistem, iar raspunsul la acest lucru am sa il dau in acest articol.

Pentru cei ce nu stiu ce inseamna un VPN, server, Tunnelier, RDP, proxy, tor am sa detaliez mai jos

VPN = Virtual Private Network

RDP = Remote Desktop Protocol

Proxy = Proxy Server

Tunnelier aka tunneling = Tunneling

Server = Server Computing

TOR = The Onion Router

Pentru alte acronime puteti consulta wikipedia sau google cu placere, si va sfatuiesc sa intelegeti cat de cat aceste sisteme inainte de a va creea un sistem propriu.

Multi va intrebati, ok, pana aici e clar, dar ce vpn ar trebui sa folosesc, cine pastreaza si cine nu pastreaza loguri, asta este greu de spus, atata vreme cat eu nu detin access la sistemele lor, nu va pot spune cu certitudine cine si cine nu tine loguri, dar atat din experienta mea cat si din experienta cunoscutilor mei, va pot spune cine sunt mai buni, de asemenea au fost persoane care au facut research mai amplu in acest domeniu, si am postat un articol acum ceva vreme concentrat pe acest subiect

AICI veti gasi acest aricol in care a fost facut un mic review la cele mai folosite vpn-uri, dar noi o sa ne indreptam catre altceva in continuare.

Ce avem nevoie pentru un sistem eficient:

VPN, RDP (windows server), tunneling, Server linux, tor.

RDP Recomandat = hacked ones sau daca vreti, puteti cumpara unul de la orice offshore seller, cu conditia ca plata sa fie facuta prin btc, si sa nu ceara informatii personale, sau daca cer, sa oferiti informatii false.

Tunnelier = orice server linux (hacked sau vps) aici e mai mult de munca pentru a-l seta in asa maniera incat sa nu pastreze loguri.

TOR = https://www.torproject.org/download/download.html.en

Privazer = Free PC cleaner

Inainte de a incepe in a explica cum sa setati propriul sistem trebuie sa specific faptul ca trebuie sa fiti foarte atenti ce informatii dezvaluiti in momentul in care sunteti conectat la sistem, sub nici o forma nu trebuie sa accesati site-uri de socializare pe care le-ati mai accesat si inainte de a seta sistemul, nu va logati cu usere pe care ai mai fost logat inainte, ci pur si simplu va creeati o noua identitate complet noua care ramane in sistem, sub nici o forma nimic nu trebuie sa iasa din sistem in real life si nici invers.

Mai pe intelesul tuturor, nu accesezi skype, facebook, twitter, forumuri, mailuri, messengeruri, pe care le accesezi in mod frecvent sau care le-ai accesat vreodata inainte de a seta sistemul.

Deci, sa incepem cu setarea sistemului:

1)Downloadam si instalam Privazer

a) Aveti grija cum setati privazer, la instalare, bifati Advanced User, si setati-l sa stearga tot, inainte de prima scanare, duceti-va la setari si setati stergerea datelor cu minim 3 pass-uri (orice algoritm vreti voi dar sa fie cu 3 5 sau 7 passuri)

B) Scanati si stergeti toate urmele din PC.

2) Downloadam tor

a) Dupa ce downloadam si instalam tor, creem o noua adresa de email, care ulterior va fi folosita in cadrul sistemului

B) de preferat sa avem o cartela sim prepayd noua cumparata de la o taraba, si un telefon antic si de demult, ex nokia 1100, nokia 3310, sau orice model antic, sub nici o forma nu o sa introducem vreodata cartela respectiva intr-un iphone smartphone sau alte cacaturi iar telefonul care o sa-l folositi la primirea sms-urilor, nu sunati niciodata de pe el, nu primiti apeluri, nu dati numarul nimanui, si mai ales sa nu fie un telefon pe care l-ati mai folosit inainte, sa fie un telefon cumparat de pe la vre-un bisnitar.

c) dupa ce am deschis tor, intram si ne facem un cont de WMZ (WebMoney)

Folosim adresa de email creeata mai devreme cu TOR, si care sub nici o forma nu o sa fie accesata vreodata in alt mod dececat din sistem, iar numarul de telefon care l-ati luat, o sa fie necesar pentru activarea contului de webmoney si ulterior pentru confirmarea tranzactiilor. La webmoney folositi nume rusesti, iar pe google gasiti o mie si una de pasapoarte rusesti, astea o sa va trebuiasca, deoarece este posibil ca cei de la webmoney sa va ceara o copie de pe pasaport, iar cand va inregistrati folositi datele din acel pasaport, nume adresa etc.

d) Ca sa incarcati contul de WMZ cu bani, puteti merge la aparatele tip qiwi sau cum dracu le spun (sunt niste automate amplasate prin mall-uri sau magazine, care ofera posibilitatea de a-ti incarca contul de WMZ cu cash, si va sugerez sa folositi doar acele aparate pentru a va incarca contul, sub nici o forma nu transferati bani din paypal sau prin card, sau prin banca.

e) Sa spunem ca am creeat contul de WMZ si avem bani in el, e timpul sa mergem la urmatorul pas

3) Cumparam VPN-ul pe care bine inteles il platim cu WMZ (atentie, nu tineti cartela sim introdusa in telefon mai mult de 2 minute, adica, dupa ce webmoney va spune sa introduceti codul primit prin sms, mai asteptati 5 minute, introduceti cartela in telefon, primiti codul trimis prin sms de catre webmoney, dupa care inchideti telefonul, si scoateti cartela)

a) Downloadati OpenVPN si VPN Protector, care sunt oferite si pe site-ul de unde achizitionati vpn-ul, iar ei va explica pas cu pas cum sa va instalati si setati vpn-ul, ATENTIE TOATE ACESTEA TREBUIESC FACUTE DIN TOR contul de wmz, cautarea pasaportului, creearea email-ului, cumpararea vpn-ului o faceti prin TOR.

B) Alegeti mereu functia de DOUBLE VPN.

c) Dupa ce ati instalat VPN-ul, puteti merge mai departe,

ATENTIE, tineti in permanenta VPN Protector activat, in caz ca pica vpn-ul sau conexiunea la internet, VPN Protector-ul va opri orice conexiune la internet pentru a va proteja identitatea, in acel moment, deconectati-va de la internet (scoateti cablul de net din pc sau dezactivati wireless-ul pentru laptopuri, inchide-ti orice aplicatie sau program care e conectat la internet, da-ti un scan/clean cu privazer, restartati pc-ul si relogati-va pe VPN.

4) Cumparam RDP-ul sau obtinem un RDP hackuit de la vre-un baiat, evitati pe cat posibil cele hostate in USA si concentrati-va pe Suedia, Germania sau Rusia.

a) Pe rdp downloadam tor, si setam tunnelier-ul

B) Pentru a seta tunnelier-ul aveti AICI un tutorial.

Sistemul final trebuie sa arate cam asa pentru activitatile mai sensibile:

PC tau > Double VPN+Protector > RDP > Tunnelier > TOR > Internet browsing (web)

Sau

PC tau > Double VPN+Protector > RDP > Tunnelier > Aplicatii (ex, jabber, programe, etc)

Pentru a va verifica ip-ul o puteti face pe check2ip.com (full scan)

De asemenea trebuie sa folositi pe propriul pc cat si pe RDP Firefox, fara nici un addon si fara functia de java sau javascript, care va pot compromite identitatea, de preferat sa folositi doar browserul de la TOR.

Privazer trebuie sa fie instalat si pe RDP si de fiecare data cand terminati activitatea, sa dati un scan/clean, atat pe rdp cat si pe propriul pc (mai ales pe propriul pc)

In caz ca am uitat ceva, si cu siguranta am uitat, am sa adaug ulterior, cei ce au sfaturi le pot formula, cei ce au sfaturi tampite abtineti-va sa nu va injur, ca din cauza la idioti ca voi au sfarsit persoane cu dosare sau mai rau.

Si ultimul lucru este urmatorul, nici un sistem de pe planeta nu te poate proteja de prostia umana, deci, in concluzie daca esti prost, stai acasa, pentru ca mai devreme sau mai tarziu o sa calci stramb, o sa uiti sa stergi un log, sau sa eviti un pas din sistem sau o sa accesezi un cont ceva, si-ti vei compromite identitate, din pacate pentru prostie nu am solutie inca.

Regards,

El Comandante.

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

"b) de preferat sa avem o cartela sim prepayd noua cumparata de la o taraba, si un telefon antic si de demult, ex nokia 1100, nokia 3310, sau orice model antic, sub nici o forma nu o sa introducem vreodata cartela respectiva intr-un iphone smartphone sau alte cacaturi."

- Nu sunt asa avansat ca tine , dar din proprie experienta (viata reala) sfatuiesc : Ca telefonul Antic sa nu fie folosit , daca ai avut apeluri de pe cartela ta Actuala Sim . Exemplu ai avut un nokia 1110 ai vb 2 ani dupa ea si dupa bagi cartela de la taraba si trm confirmarea dupa ea . Operatorul retine Imei-ul si il asociaza cu cartelele sim , degeaba schimbi cartela cand te cauta Gaia . Si bagi tot in aceelasi telefon . Ca ai facut un Mare cacat .

Scuzele mele daca , ti se pare ca bat campi .

Link to comment
Share on other sites

"b) de preferat sa avem o cartela sim prepayd noua cumparata de la o taraba, si un telefon antic si de demult, ex nokia 1100, nokia 3310, sau orice model antic, sub nici o forma nu o sa introducem vreodata cartela respectiva intr-un iphone smartphone sau alte cacaturi."

- Nu sunt asa avansat ca tine , dar din proprie experienta (viata reala) sfatuiesc : Ca telefonul Antic sa nu fie folosit , daca ai avut apeluri de pe cartela ta Actuala Sim . Exemplu ai avut un nokia 1110 ai vb 2 ani dupa ea si dupa bagi cartela de la taraba si trm confirmarea dupa ea . Operatorul retine Imei-ul si il asociaza cu cartelele sim , degeaba schimbi cartela cand te cauta Gaia . Si bagi tot in aceelasi telefon . Ca ai facut un Mare cacat .

Scuzele mele daca , ti se pare ca bat campi .

da bine, si te duci si cumperi un telefon de la tiganii de pe strada.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Am uitat sa specific faptul ca trebuie sa utilizati un telefon nou, proaspat cumparat, de pe la vre-un bisnitar, nu sa folositi un telefon pe care l-ati mai folosit inainte pentru convorbiri legite.

Mersi de observatie, am sa updatez in topic.

Link to comment
Share on other sites

In caz ca gresesti ceva si gaia te miroase ? Stai cu cuiu in cur ? Pt un amarat de telefon de 10 lei ?

P.s : Fiecare dintre noi a avut macar o data un telefon prin care facea treburi . Care sa nu aiba contact cu sim'ul principal .

Felicitari , am uitat sa zic !

Edited by sorin_and
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Pasaportul e necesar pentru wmz, pentru ca uneori cer verificare, si iti cer sa urci un document de identitate.. de aceea am spus ca e bine sa iei unul de pe net de preferat unul rusesc, doar nu vrei sa-ti faci copie dupa pasaportul tau si sa le-o trimiti.

Link to comment
Share on other sites

scuze. m-am exprimat eu prost. am inteles ce ai spus tu.

ar fi frumos sa folosesti metodele astea sa iti poti face un alias. carduri bancare cu rezerve de bani, pasaport, buletin, permis, etc :). Cand ai nevoie sa poti apela la el si sa te faci nevazut.

Edited by puscarie
Link to comment
Share on other sites

scuze. m-am exprimat eu prost. am inteles ce ai spus tu.

ar fi frumos sa folosesti metodele astea sa iti poti face un alias. carduri bancare cu rezerve de bani, pasaport, buletin, permis, etc :). Cand ai nevoie sa poti apela la el si sa te faci nevazut.

Atunci Binladen Era vecin de bloc cu tine !

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

@Bodostyle, nu am folosit deci intelegi de ce nu am recomandat.

@Silviu, nu, cafenele/wireless public implica riscul de a fi prins in MITM (man in the middle attack) prin urmare tot sistemul creeat o sa fie nefolositor si poate duce la compromiterea securitatii tale. Desigur, daca esti un user avansat si esti sigur ca nu iti face mitm, atunci da, ceea ce e mai complicat de dovedit, daca cineva din retea iti intercepteaza pachetele.

Link to comment
Share on other sites

Cu toate c? nu m? încânt? subiectul.. + re?ele wireless publice/cafenele etc.

Nu prea e recomandat sa folosesti retele publice . Merge un modem cu o cartela pe alt nume , sau cum e in Romania , pur si simplu o cartela . Numai ca viteza o sa fie super aiurea. Acum , nu de fiecare data o sa folosesti toate bazaconiile , numai in anumite cazuri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
ai uitat sa precizezi cel mai important lucru, abonamentul la internet, preferabil sa fie ceva prepay. altfel iti bagi pula-n ea combinatie.

Daca citeai un pic, pe pagina celor de la safe-inet, vedeai urmatorul lucru.

4096 bit encrypting is given by DoubleVPN

Adica pachetele sunt encryptate inainte de a pleca catre ISP.

Sa presupunem ca nu ai un abonament prepaid, ci un abonament normal, ISP-ul nu o sa-ti vada nimic in afara de conexiunea cu ip-ul serverului de VPN si un trafic encryptat, primul server accepta pachetele si le trimite in "numele lui" catre al doilea server, aici nu stiu sigur daca o face cu aceeasi encryptie sau alta diferita, dupa care, al doilea server, preia pachetele, si le trimite in numele lui mai departe, in cazul schemei noastre catre RDP.

Da, stiu nu am explicat chiar tehnic, dar am incercat sa explic intr-o maniera cat mai inteleasa de catre toti.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Daca citeai un pic, pe pagina celor de la safe-inet, vedeai urmatorul lucru.

Adica pachetele sunt encryptate inainte de a pleca catre ISP.

Sa presupunem ca nu ai un abonament prepaid, ci un abonament normal, ISP-ul nu o sa-ti vada nimic in afara de conexiunea cu ip-ul serverului de VPN si un trafic encryptat, primul server accepta pachetele si le trimite in "numele lui" catre al doilea server, aici nu stiu sigur daca o face cu aceeasi encryptie sau alta diferita, dupa care, al doilea server, preia pachetele, si le trimite in numele lui mai departe, in cazul schemei noastre catre RDP.

Da, stiu nu am explicat chiar tehnic, dar am incercat sa explic intr-o maniera cat mai inteleasa de catre toti.

Fara suparare, citeste putin aici "Fake Google SSL Certificates"

Asta nu se schimba niciodata


TU -> ISP -> VPN

Ce il impiedica pe provider sa faca o routare ?

Si uitam ceva, majoritatea utilizatorilor ruleaza windows. Nu vad ce l-ar impiedica pe ISP sa nu iti traga un redirect la hosturile de update utilizate de antivirus, windows si alte aplicatii. Caz in care ai instala ce iti dau ei.

Eu asa as face, nu vad de ce ei nu :))

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, citeste putin aici "Fake Google SSL Certificates"

Asta nu se schimba niciodata


TU -> ISP -> VPN

Ce il impiedica pe provider sa faca o routare ?

Si uitam ceva, majoritatea utilizatorilor ruleaza windows. Nu vad ce l-ar impiedica pe ISP sa nu iti traga un redirect la hosturile de update utilizate de antivirus, windows si alte aplicatii. Caz in care ai instala ce iti dau ei.

Eu asa as face, nu vad de ce ei nu :))

Nu este ilegal?

@behave, ps-axl a deschis acest thread cu titlul "Cum sa te ascunzi eficient." si nu cu titlul "Cum sa te ascunzi 100000000%".

Cat despre faptul ca este legal sau ilegal conteaza foarte mult, atunci cand este vorba de instanta, unele dovezi pot fi inadmisibile tocmai pentru ca sunt ilegale (aici e cu dus si intors si variaza de caz)

@ aelius

The VPN connection behaves like this:

You connect to the Internet in the normal manner, through your ISP.

The VPN client software on your computer initiates a connection with the VPN server.

The VPN server encrypts the data on the connection so it cannot be read by others while it is in transit.

The VPN server decrypts the data and passes it on to other servers and resources.

https://help.riseup.net/en/how-vpn-works

Nu ma intelege gresit, nu iti pun la indoiala cunostiintele in domeniul IT si nici nu te insult.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Ei sunt legea!

Poti trece prin 100 de VPS-uri si 50 conexiuni routate de acasa si de pe contul tau sau daca intri pe orice cont de-al tau esti compromis!

Inclusiv daca spargi wireless-ul vecinului tot degeaba o faci....

Eu nu pot sa inteleg cum mai puteti vorbi de legalitatea cand vine vorba de guverne avand atatea magarii pe masa

//edit

Pana si daca te duci la hypermarket sa cumperi un dvd si trimiti dvd-ul ala undeva se poate ajunge la tine

Cititi pe site-ul celor de la wikileaks cum te invata ei sa te protejezi daca vrei sa le trimiti ceva (si am impresia ca ei cam stiu cum sta treaba)

Si sa nu uitam ca o parte din providerii de VPN si soft-uri de securitate sunt mana in mana cu undead-ul

Edited by behave
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Deja aberezi, invata cum functioneaza o encryptie un vpn ce inseamna un key ce inseamna salturi etc si o sa intelegi ca nu e chiar asa usor sa spargi anumite key-uri.

1) compania care am sugerat-o eu e ruseasca.

2) wikishit face referire la USA si la guvernul din USA, in caz ca nu stii geografie, Rusia != USA

3) daca nu ti se face sniff pe local n-au cum sa sparga un key asa mare, cel putin nu repede, si nu cu tehnologia curenta, tocmai de aceea se incearca sa se ajunga la computere cuantice, pentru a putea sparge astfel de encryptii intr-un timp decent, in prezent un md5 cu o parola de 30 de caractere iti ia vre-o 8 ani sa o spargi, astea cu un server decent. (stiu ca exista si putere de calcul mai mare)

4) legile din USA se aplica in USA si raman in USA, si Rusia se cam pisa pe USA, nu o sa vina fbi-ul sa faca legea in Rusia, si nici DIICOT-ul sa le spuna la rusi ce sa faca, ca se pisa aia pe noi si pe USA.

5) stiu si eu ce inseamna NSA, FBI, Snowden, PRISM etc, poate sunt mult mai documentat decat tine in capitolul asta, tocmai de aceea am si specificat in topic sa evite USA sau tarile controlate de USA si sa se axeze pe Rusia Germania sau Suedia.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Nu este ilegal?

Asta ?. Nu, nu este ilegal. Poate imoral.

Daca ei te intercepteaza, nu este ilegal, spun ca o fac pentru scopuri legale. (pentru a combate criminalitatea informatica). Daca tu interceptezi pe cineva, se numeste infractiune.

Intai te poate intercepta sa vada daca e ceva interesant si apoi pot merge sa obtina legal un ordin judecatoresc pentru asta. Dar cine-i verifica oricum? :)

In Romania o dispozitie judecatoreasca pentru interceptare o obtine un procuror in cateva ore. Si asta fara dovezi. Pur si simplu: "Exista indicii temeinice si presupuneri rezonabile"

+ Cireasa de pe tort. Cand un referat ticalosit facut de procuror are 200.000 de pagini, cine crezi tu ca sta sa-l citeasca ?

Legea pentru noi are caracter obligatoriu. Pentru ei are caracter facultativ. Crezi cumva ca suntem Liberi si e Democratie ? Te inseli.

E tot un fel de inchizitie, dar cu alta fata.

Nu stiu ce va mira. Se pot altera headerele pachetelor TCP/IP ? DA. Deci asta se numeste spoofing. Insusi rahatul de protocol are flaws si noi le numim features.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, citeste putin aici "Fake Google SSL Certificates"

Asta nu se schimba niciodata


TU -> ISP -> VPN

Ce il impiedica pe provider sa faca o routare ?

Si uitam ceva, majoritatea utilizatorilor ruleaza windows. Nu vad ce l-ar impiedica pe ISP sa nu iti traga un redirect la hosturile de update utilizate de antivirus, windows si alte aplicatii. Caz in care ai instala ce iti dau ei.

Eu asa as face, nu vad de ce ei nu :))

Asta ?. Nu, nu este ilegal. Poate imoral.

Daca ei te intercepteaza, nu este ilegal, spun ca o fac pentru scopuri legale. (pentru a combate criminalitatea informatica). Daca tu interceptezi pe cineva, se numeste infractiune.

Intai te poate intercepta sa vada daca e ceva interesant si apoi pot merge sa obtina legal un ordin judecatoresc pentru asta. Dar cine-i verifica oricum? :)

In Romania o dispozitie judecatoreasca pentru interceptare o obtine un procuror in cateva ore. Si asta fara dovezi. Pur si simplu: "Exista indicii temeinice si presupuneri rezonabile"

+ Cireasa de pe tort. Cand un referat ticalosit facut de procuror are 200.000 de pagini, cine crezi tu ca sta sa-l citeasca ?

Legea pentru noi are caracter obligatoriu. Pentru ei are caracter facultativ. Crezi cumva ca suntem Liberi si e Democratie ? Te inseli.

E tot un fel de inchizitie, dar cu alta fata.

Nu stiu ce va mira. Se pot altera headerele pachetelor TCP/IP ? DA. Deci asta se numeste spoofing. Insusi rahatul de protocol are flaws si noi le numim features.

Trebuie sa mentionez urmatoarele:

Curtea Constitu?ional? este competent?, potrivit dispozi?iilor art. 146 lit. d) din Constitu?ie, precum ?i ale art. 1 alin. (2), ale art. 2, 3, 10 ?i 29 din Legea nr. 47/1992, s? solu?ioneze excep?ia de neconstitu?ionalitate cu care a fost sesizat?.

Obiectul excep?iei de neconstitu?ionalitate îl reprezint? prevederile art. 64 alin. 2 din Codul de procedur? penal?, astfel cum a fost completat prin Legea nr. 281/2003 privind modificarea ?i completarea Codului de procedur? penal? ?i a unor legi speciale, publicat? în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 468 din 1 iulie 2003, cu urm?torul con?inut:

"

Mijloacele de prob? ob?inute în mod ilegal nu pot fi folosite în procesul penal."

Autorul excep?iei sus?ine c? textul de lege criticat contravine dispozi?iilor constitu?ionale ale art. 16 alin. (1) ?i (2) referitor la egalitatea în drepturi a cet??enilor, art. 21 alin. (1), (2) ?i (3) privind accesul liber la justi?ie, art. 23 alin. (1), (9) ?i (10) referitor la libertatea individual? ?i ale art. 24 alin. (1) privind dreptul la ap?rare.

Daca ei te interceptioneaza ilegal, este ilegal.

Daca ar fi sa discutam despre democratie si libertate, presupun ca nu este threadul care trebuie, ci mai degraba la o bere sau cu o portavoce prin centrul Bucurestiului unde nu te asculta nimeni si te crede nebun.

Odata ajuns in Instanta dosarul este public la fel ca si dovezile, unde acestea nu pot fi admisibile daca sunt procurate prin mijloace ilegale. Mai multe detalii presupun ca ti se pot oferi, avand in vedere ca pe acest forum se afla multi avocati sau persoane capabile sa dezvolte acest subiect.

Cand un referat ticalosit facut de procuror are 200.000 de pagini, cine crezi tu ca sta sa-l citeasca ?

Eu cred ca ai sa fii si tu in stare si avocatul tau daca este cazul (ca doar de asta platesti avocat), cand este vorba de un prejudiciu si de multi ani de inchisoare, incat ai sa citesti acele 200.000 de pagini si pe intuneric daca este cazul. Dupa cum am mai spus, sunt cazuri si cazuri, nu toti procurorii sunt la fel de nesimtiti precum crezi.

Nu ma intelege gresit, nu vreau sa ma pun in gura cu tine, dar sunt cazuri si cazuri, poate gresesc si eu, dar nu vreau sa ii "trash-uim" omului thread-ul

The VPN connection behaves like this:

You connect to the Internet in the normal manner, through your ISP.

The VPN client software on your computer initiates a connection with the VPN server.

The VPN server encrypts the data on the connection so it cannot be read by others while it is in transit.

The VPN server decrypts the data and passes it on to other servers and resources.

Multumim pentru informatii ps-axl vom tine cont.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Deci contul WMZ alimentat la un tanomat sau bancomat amplasat in mall sau magazine...intrebarea e: Cum ramane cu camerele de supraveghere?

Referitor la siguranta si posibilitatea de a face ceva neortodox, parerea mea e ca nu se fac demersuri prea mari pentru prinderea unui faptas cat timp e un prejudiciu mic pentru ei dar semnificativ pentru noi...mai exact nu o sa se scoata armamentul greu din dotare pt prinderea lui X pt ca a furat 1000,3000, x000$€£...vor fi doar niste plangeri cu niste cercetari pana intr-un anumit punct. Acest punct difera in functie de cat de bine ti.ai ascuns posteriorul...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...