Jump to content
zippy

Legalizare? :)

Recommended Posts

Am auzit azi la radio ca iarba asta care este mai puternica decat cocaina si iti da iluzii vre-o 3 zile.

=)))) Iti pun o intrebare ? De la iarba intri cumva in sevraj? :))

Iarba este naturala si iti da decat o stare de relaxare nu este adevarat ca iti ies spume la gura si mori ca la alte droguri...

Cunosc oameni care au zeci de ani ca fumatori de iarba si daca te intereseaza cauta despre cultura Rastafarienilor sau mai simplu despre Pacha Man :)

Link to comment
Share on other sites

=)))) Iti pun o intrebare ? De la iarba intri cumva in sevraj? :))

:)

DIn cate stiu nu intri in sevraj daca fumezi iarba..Doar daca iei ceva drog mai tare , heroina ....Nu m-am documentat in privinta la droguri , defapt stiu cate ceva asa ca sa stiu de ce sa ma feresc dar mai mult nu .,..

nu fumez .

Link to comment
Share on other sites

Nici de la coca nu intri in sevraj....sau intri daca o consumi in exces...

Iarba nici nu provoaca dependenta fizica...Adica daca unu zice ca nu poate sa se lase de fumat inseamna pur si simplu ca sa cam obijnuit sa o arda spart mai mereu :)

Link to comment
Share on other sites

=)))) Iti pun o intrebare ? De la iarba intri cumva in sevraj? :))

Iarba este naturala si iti da decat o stare de relaxare nu este adevarat ca iti ies spume la gura si mori ca la alte droguri...

Cunosc oameni care au zeci de ani ca fumatori de iarba si daca te intereseaza cauta despre cultura Rastafarienilor sau mai simplu despre Pacha Man :)

Omule eu am zis ce am auzit si eu...

Ce se mai aduna lumea la asemenea topice =))

Link to comment
Share on other sites

fiecare cu parerea lui.

Eu de exemplu de cand s-au inchis weedShop-urile si nu mai fumez am cam 3 luni si de 3 luni trec prin niste starui sacaitoare.

Sper sa nu se mai deschida pentru ca sunt si altii care sufera din cauza acestor buruieni :|

Tu nu ai citit ce am spus eu...

Coffe Shopurile sunt de cacat tu nu stii ce iti pun aia in joint asa ai planta ta scoti mugurelu dupe planta si il fumezi ia incearca tu si mai vorbim...

(Daca mai o sa fumezi zic :))

Asa se intampla si la hash sau ciocolata ...

Link to comment
Share on other sites

"nu.

Daca ar fi legalizata ar avea acces toti papagalii la iarba.

Iarba trebuie sa fie un lux, nu un lucru accesibil pentru toti ratatii."

Mare dreptate ai. Nu va doresc sa vedeti vreun tigan manelist drogat. Daca de la iarba fac asa cum fac, da' de la cocaina/LSD? =)

Link to comment
Share on other sites

pff, ba baieti, nu ca vreau sa par shem da shem in genu asta de lucruri dar nu va mai dati cu presupusul in anumite lucruri care habar n-aveti, exista sute de droguri care au diferite reactii , in loc sa mai discutati ca " priceputii " mai bine inchideti topicu , nici flocii la pula nu v-a dat si vorbiti de malaciuca'n'shit ..

Link to comment
Share on other sites

IArba-i iarba si nu are nici pe dracu !!! Bunicii nostri au hranit animalele cu ea , este aliment(se fac prin moldova renumitele turte cu julfa care este facuta din seminte de canepa), este medicament(sunt ceaiuri cu marijuana, sunt pastile ptr anumite boli de cap si tensiune) si este si materie prima din care se pot face foarte multe produse biodegradabile ....asta dat ca tot am innebunit cu totii ca trebuie sa fim verde(ecologici) !!!

In cantitati extreme si combinata cu alcool destabilizeaza putin creerul , dar in rest nu-ti face nici pe drk !!! Este interzisa ca-i pe o lista creata de un nebun!!! Dupa ce au dat-o la liber olandeziii, le-a scazut rata criminalitatii cu 15% in primul an !!! Toti mosnegii si toti babalacii care nu au ce face si aud pe la televizor de droguri ....gata si ei !!!

Cititi in plm... si nu mai sariti cu afirmatii de dragul televiziunilor si mass mediei in general!!

Link to comment
Share on other sites

IArba-i iarba si nu are nici pe dracu !!! Bunicii nostri au hranit animalele cu ea , este aliment(se fac prin moldova renumitele turte cu julfa care este facuta din seminte de canepa), este medicament(sunt ceaiuri cu marijuana, sunt pastile ptr anumite boli de cap si tensiune) si este si materie prima din care se pot face foarte multe produse biodegradabile ....asta dat ca tot am innebunit cu totii ca trebuie sa fim verde(ecologici) !!!

In cantitati extreme si combinata cu alcool destabilizeaza putin creerul , dar in rest nu-ti face nici pe drk !!! Este interzisa ca-i pe o lista creata de un nebun!!! Dupa ce au dat-o la liber olandeziii, le-a scazut rata criminalitatii cu 15% in primul an !!! Toti mosnegii si toti babalacii care nu au ce face si aud pe la televizor de droguri ....gata si ei !!!

Cititi in plm... si nu mai sariti cu afirmatii de dragul televiziunilor si mass mediei in general!!

julfa e cu seminte de canepa, nu din canepa indiana. Ce e ilegal de fumat este ilegal si de cultivat. A aparut in ziar un caz acum cativa ani cand niste batrani s-au drogat de la julfa (nu mai stiu faza exact) - stiu ca a fost ancheta cu politia.

As fi de acord sa legalizeze ierburile pentru ca asa ajung multi curiosi in puscarie. Filmul "politist, adjectiv" subliniaza mentalitatea actuala. Oricum fiecare fumeaza ce ii tuna.

Iarba cica nu da dependenta. Totusi tigara da incat combinata cu tutun dupa vreo 2-3 zile te apuci de fumat daca nu de fumat iarba confundand sevrajul.

Si prostitutia merita legalizata, macar pentru scutirea de miliardele de lei care reprezinta amenzile neplatite. Si ar diminua traficul de persoane, lumea nu s-ar mai duce la curve pe strada ci la "sediu". Sanatate, curatenie, civilizatie, bani la buget (uite ca acu ar fi momentul de scos bani din asta) etc.

Daca ar fi legalizate nu ar insemna ca se va duce lumea in cap, doar ele exista oricum, legale sau nu. Doar ca ar aduce un grad de civilizatie.

Ca vad unul mort de beat sau HI pe strada oricum mi-e indiferent, nu te face mai civilizat sa fii beat legal decat afumat ilegal.

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter

Plm... Voi nu realizati consecintele. Va spun din propria experienta (am aproape 4 ani de cand am renuntat definitiv la droguri, iar cand spun droguri se includ mai multe.). Nu erau "legale" pe vremea cand experimentam eu senzatii tari. Citez cateva cuvinte spuse de unii: "Marijuana nu da dependenta"-> Cacat... da dependenta numai ca nu realizati. Nu ati observat ca fumul ala inecacios cu gust de ulei nu va place?... cel putin primele 2 fumuri trase. Dintr-un joint sa zicem ca aveti 20 de fumuri de tras; la primele 2 fumuri va innecati, la urmatoarele fumuri este ca si cum ati avea nevoie de ocigen, iar oxigenul este fumul repectiv. Marijuana te ia relaxat... Prafurile te ia cu panica, heroina euforuc, cocaina agresiv etc. Nu sunt un drogangiu sau ceva de genu`, dar stiu ce inseamna astea.

Eu sunt TOTAL IMPOTRIVA legalizarii. Am prieteni care s-au lasat acum o luna de droguri ("legale"); acum iau somnifere pentru ca au saptamani de cand nu au mai inchis un ochi.

Pe mine nu ma intereseaza oricum viata altora. Traiesti cum te intretii.

Sfatul meu pentru cei indragostiti de adrenalina: "Viata e scurta, renuntati cat aveti vointa. Vointa scade cu fiecare fum/doza. O sa realizati peste 3-4-5 ani ca aveti inima/ficatul/CREIERUL futute"

Inima se regenereaza; ficatul se regenereaza; creierul afectat, se afecteaza si mai tare. O depresie ramane pe viata, paranoia ramane pe viata, schizofrenia/psihoza la fel.

Edited by expl0iter
Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter

Pentru un trip de 5 minute si apoi dilatarea timpului, iti distrugi viitorul. Pentru un film horror (in capul tau, iar tu sa stai lat intins pe pat) chiar nu se merita. Nu fac campanii antidrog, dar efectele secundare sunt dezastruase. la varsta de 15-16-17-18 ani, chiar nu realizati ca nu e bine ceea ce faceti ;). Eu am peste 30 de ani si va pot spune ca nu e de bine cu drogurile.

OK... succes in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...