Jump to content
win

Metoda de Justificat BANI

Recommended Posts

Un prieten are o suma de bani facuta prin affaceri la negru,

Vrea ca sasi cumpere un restaurant, dar se gandeste ca ar putea avea probleme dupa,

pentru ca nu poate devodi provieneta banilor.

Stie cineva cum ar putea sa 'SPALA' bani astia fara sa existe urma de dubiud din partea autoritatilor ?!

Ofer 200 usd LR in schimbul unei informati serioase.

Link to comment
Share on other sites

O varianta simpla ar fi deschiderea unui ONG (organizatie non profit). O astfel de organizatie are dreptul de a desfasura o gama larga de afaceri si totodata are posibilitatea de a atrage Donatii. Suma respectiva ar putea fi donata de o cunostinta sau mai multe in functie decat este de mare suma.

Pentru alte idei PM.

Link to comment
Share on other sites

O varianta simpla ar fi deschiderea unui ONG (organizatie non profit). O astfel de organizatie are dreptul de a desfasura o gama larga de afaceri si totodata are posibilitatea de a atrage Donatii. Suma respectiva ar putea fi donata de o cunostinta sau mai multe in functie decat este de mare suma.

Pentru alte idei PM.

ca idee daca vor sa te frece ii verifica pe cei care au donat de unde au ei banii aceia

EDIT: postat odata cu @nustiunumabag

Link to comment
Share on other sites

Si tot aici trebuie sa justifice cumva "cunostinta" respectiva banii, deci nu merge.

Ma indoiesc ca se face o ancheta amanuntita in acest sens doar daca persoana in cauza este intr-adevar filata si atunci e mai complicat.

In acest caz ar trebui sa traga sforile din umbra si sa scoata pe altcineva la inaintare. Iar daca intr-un fel sau altul vrea sa justifice banii ar trebui sa treaca prin niste afaceri mai mult sau mai putin imaginare pentru a aparea intr-o evidenta contabila.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Iarta-ma ca-ti stric "affacerile", dar voi sunteti niste nenorociti care spurcati civilizatia. Numai banii vi s-au infipt in cap, dar va veni o vreme cand in locul lor va fi o sulita. Lasand la o parte faptul ca sunteti niste jeguri care furati bani de la gura altora, n-aveti nici inspiratia de a investi in ceva cu adevarat profitabil, dar sunteti tipici: toti imbecilii, cheliosii, incultii, puscariasii, hotii, isi deschid cate-un restaurant sa aiba unde sa-si duca veacul, ca mancarea, bautura si anturajele cu cardurile de ciori e destinul vostru pe pamant. Si pe langa toate astea, sunteti atat de prosti incat va mandriti PUBLIC ca ati furat bani si ca doriti sa-i spalati si ne-ati gasit pe noi fraieri ca sa punem botul la firimiturile voastre aruncate. Vezi ca o spalare adevarata duce comisionul pana la 50% din suma, dar ai certitudinea ca nu te leaga nimeni. Una peste alta, sunteti niste lesinaturi care nici macar n-aveti legaturi serioase care sa va indrume cu spalarea de bani. Baietii grei nu adreseaza o astfel de cerere pe un forum de copii. Ti-am citit postarile anterioare si esti un cacat habarnist, care nu merita nici macar o flegma. Ii propun staff-ului RST sa nu incurajeze astfel de activitati aici, mutand topicul la gunoi si restrictionandu-ti accesul pe forum, ca esti incredibil de cretin.

Pe langa limbajul lui de om cu patru clase, gandeste-te ca poate fi si honeypot. Omul foloseste un limbaj prin care poate fi luat la misto, dar se gasesc oameni sa-i si raspunda. #preaMulteFilme

Link to comment
Share on other sites

Un prieten are o suma de bani facuta prin affaceri la negru,

Vrea ca sasi cumpere un restaurant, dar se gandeste ca ar putea avea probleme dupa,

pentru ca nu poate devodi provieneta banilor.

Stie cineva cum ar putea sa 'SPALA' bani astia fara sa existe urma de dubiud din partea autoritatilor ?!

Ofer 200 usd LR in schimbul unei informati serioase.

iti cauti un cazino care sa-ti ofere chitanta pe banii respectivi, au un procent pe suma.

Link to comment
Share on other sites

am citit si eu un articol despre manipularea forumurilor (etc) bazata pe psihologie si a fost foarte interesant :))

bine punctat aici !

Pe langa limbajul lui de om cu patru clase, gandeste-te ca poate fi si honeypot. Omul foloseste un limbaj prin care poate fi luat la misto, dar se gasesc oameni sa-i si raspunda. #preaMulteFilme
Link to comment
Share on other sites

Iarta-ma ca-ti stric "affacerile", dar voi sunteti niste nenorociti care spurcati civilizatia. Numai banii vi s-au infipt in cap, dar va veni o vreme cand in locul lor va fi o sulita. Lasand la o parte faptul ca sunteti niste jeguri care furati bani de la gura altora, n-aveti nici inspiratia de a investi in ceva cu adevarat profitabil, dar sunteti tipici: toti imbecilii, cheliosii, incultii, puscariasii, hotii, isi deschid cate-un restaurant sa aiba unde sa-si duca veacul, ca mancarea, bautura si anturajele cu cardurile de ciori e destinul vostru pe pamant. Si pe langa toate astea, sunteti atat de prosti incat va mandriti PUBLIC ca ati furat bani si ca doriti sa-i spalati si ne-ati gasit pe noi fraieri ca sa punem botul la firimiturile voastre aruncate. Vezi ca o spalare adevarata duce comisionul pana la 50% din suma, dar ai certitudinea ca nu te leaga nimeni. Una peste alta, sunteti niste lesinaturi care nici macar n-aveti legaturi serioase care sa va indrume cu spalarea de bani. Baietii grei nu adreseaza o astfel de cerere pe un forum de copii. Ti-am citit postarile anterioare si esti un cacat habarnist, care nu merita nici macar o flegma. Ii propun staff-ului RST sa nu incurajeze astfel de activitati aici, mutand topicul la gunoi si restrictionandu-ti accesul pe forum, ca esti incredibil de cretin.

Ai dreptate in oarecare masura dar tu ce ai facut pana acum i zimi cati bani ai in portofel curati sau murdari?

Omu(gaboru) a facut niste bani dar vad ca voua nu vi sa mai ridica vela in ultimul timp din cauza originii banilor in multe chestii poi de aia o a muriti ba saraci..

P.S. Tiganii de fac de rahat afara care fac gainarii... nu carderii :) de rusi de ce nu vb nimeni ca sunt cu 20 clase peste noi:)

Link to comment
Share on other sites

Poate ca aveti dreptate, nu sunt un profesor la limba romana,

Nu am 3 facultati terminate,

Dar la programare slabe sanse sa ma bateti :)

Intrebarea din post avea alt scop ....

Ai un singur post, limbaj mai jacardea decat jacardelele, tupeu cat incape si... colac peste pupaza incerci sa si sfidezi. Sentinta ? C?r?i tu-?i ceapa m?-tii.

On topic: spalarile de bani (inca) nu prea sunt necesare in Romania. Legea este foarte perisabila si permisibila. Totusi, daca intradevar exista genul acesta de "situatii" se poate trece la spalare chimica (in stil leguminos) prin 2-3 offshore (de preferat in tari non declarative bancar / a se vedea Ukraine si Belarus, precum si Africa de Sud) apoi, daca tot mai sunt suspiciuni, se trece prin inalbitorul numit BURSA (brokerii "stie" de ce).

Link to comment
Share on other sites

Toata povestea cu restaurantul a fost inventata, am scris ce mia trecut prin cap in momentul in care am scris postul.

aveam nevoie de aceasta informatie pentru cineva interesat & dispus sa-mi dea 5000 euro pentru informatie.

Dupa ce am primit zeci de injuraturi de la oameni "corecti", pe mai multe forumuri, am gasit solutia GRATIS (omul nu a vrut nimic in schimb). Cum a zis @tedeus solutia se numeste bursa ... si nu se pierde decat max 2% 3% din bani ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...