Jump to content
yceman

Unde Lucreaza Membri R.S.T

Recommended Posts

la mine totul a inceput dintro prostie ,inainte lucram pe callcenter pe la czone/rds eram fraierul de iti raspundea la tel cand iti pika netul dupa care am fost avansat am trecut pe voip unit de acolo am plecat pe la o firma ca admin it ,a dat firma faliment si d evreo 8 luni cred sunt freelancer pe web / castig binisor (700euro media) fara sa am sef si chestii de genu...

Link to comment
Share on other sites

Eu unu am lucrat prin toate domeniile si prin jumatate din tarile din Europa, am fost fermier si zidar prin Spania, dulgher, zugrav, depanator PC/TV, mecanic auto prin Italia, in Grecia am fost sofer, in Franta ma ocupam de restaurarea fatadelor cladirilor vechi, in Germania (vizita doar), in Anglia iar mecanic auto, in Cipru printr-un hotel ( cu facultatea), in Polonia ghid turistic neoficial iar in Romania noastra am fost sef de echipa la constructii hidrografice pe un afluent al Tisei, zidar, instalator, electrician, barman(la barul lui fratemio),muncitor forestier. Am inceput Fac. de Constructii din CN, dar lipsa banilor te face chiulangiu, si acolo daca ai lipsit te-ai ras. Acum sunt la Geografie, aici e relaxare, iar cu lucrul, cand am oferte sunt universal:)).

A, nu am 50 de ani :). Am doar 25, dar lucrez de la 10 ani,pana la 16 ani impreuna cu tata. De ce? Pentru ca-mi place sa vad/cred ca las ceva in urma. Nu a fost obligatie, a fost placerea de-a fi independent.

Link to comment
Share on other sites

Freelancing, meditatii php, web development, depanator pc. Anul asta am lasat-o mai moale.. am 19 ani, sunt intr-a 12-a si trebuie sa invat pt bac si admiterea la Drept(sau cibernetica daca intru cu media pe care o am).

Acum invat fizica, economie, gramatica, matematica, literatura simultan. Deja ma gandesc la vremurile in care imi permiteam sa joc counter-strike sau dota :D... erau frumoase :D.

Viata e grea. Oricum e usor sa scapi de ea asa ca nu-mi pun probleme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...