Jump to content
sTn*

BREAKING NEWS. Emil Boc si-a dat demisia din functia de premier al Romaniei.

Recommended Posts

S-a retras pentru ca si-a imaginat ca o sa iasa urat de tot si asa mai scapa dramul de demnitate care il are.

Oricum, doar pentru ca era ardelean trebuia sa-si dea demult demisia, trebuie sa aiba bunul simt in sange.

Totusi, e un pas, multi sugatori n-au obraz si n-au de gand sa renunte, pana cand ii obliga legea.

Link to comment
Share on other sites

A dat demisia fortat de imprejurari; Nu vreau sa intru in polemica cu voi da omu a vazut doar interesul tarii , pacat ca nowaday mass media e cumparata politic de opozitie , si va face sa ii urati si voi pe cei de la putere. E normal asta e rolul opozitiei , sa vrea sa deturneze puterea , dar atunci cand o face pentru interes propriu , si va spala creierul continuu determinandu-va sa ii urati , atunci asta nu mai e capitalism si nici democratie. In viitor rezultatele masurilor se vor vedea , acum e normal sa fie oameni nervosi din atatea motive , dar ghici ce daca era Nastase sau Ponta sau Antonescu fie orice alternativa a comunistilor care sa fi guvernat in locul celor de la PDL in perioada asta de criza mondiala , acum nu mai aveam nici macar luxul de a sta pe forum pentru ca probabil VANAM SOBOLANII CU ARCU !!!! Asa ca nu va mai grabiti sa faceti si sa ziceti ce auziti la tv incercati sa analizati situatia si sa va informati mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Domnu' @saveS ,nu cunoasteti masurile idioate, anti economie , luate de acest grup de mascarici .

Mai jos sunt doar cateva :

1) Marirea TVA cu 5 procente = CRIMA CU PREMEDITARE

2) Taxa auto = JAF

3) Impozitul forfetar = CRIMA

Etc...etc...etc

Daca aceste "masuri" nu te-au afectat inseamna ca ori traiesti in alta tara ,ori esti foarte bogat ori ai o varsta cuprinsa intre 10 si 16 ani .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

draga daatdraqq ,

1) Marirea TVA cu 5 procente = Singura solutie viabila pentru a putea sustine economia, daca nu cumva ti-ar fi placut sa cadem in recesiune dupa care urmatorii pasi ar fi fost > foame ,frig locuri de munca 0 , ulterior >scaderea ratingului tarii > ulterior> afara din europa deci pa imprumuturi si investitori > 4 romania se transforma intr-o insula de bastinasi care ar vana sobolanii cu arcu , chiar in mijlocul Europei , toate astea ca sa nu mai dai tu inca 5% pentru un cacat de bidon de suc sau punga de chipsuri. Banuiesc ca nu te afecteaza mai profund de atat tva-ul , dar deh.. deschzi TV si te invata aia imediat cat de ferm si extremist trebuie sa devii vis-a-avis de masurile astea.

2) Taxa auto = Taxa de poluare pentru toti bulangii care merg cu RATB fara bilet si se hotarasc dupa ce fac credit la banca pe care nu il vor mai returna niciodata , sa isi cumpere o masina bomba din ani 70 , din Bulgaria , cu care ulterior dupa ce se imbata intra cu ea in tine si ghici ce nu vine politia din Bulgaria sa investigheze accidentul , vine politia Romana , platita din banii nostri ! Asa ca plateste in mortii tai dublu daca vrei 2.4 benzina din Bulgaria. (p.s. daca te simti jefuit cum zici tu fugi si i-ati banii inapoi)

3) Impozitul forfetar = Ai un cacat de s.r.l ? Dai spaga ca sa ai cifra de afaceri cat mai mica , in timp ce tu bagi bani in buzunar cu amandoua mainile ? Pai ia fi atent , atunci statul ce poate sa iti faca daca tu cauti sa il furi in continuu , e uite ca a gasit parghia necesara , se numeste impozitul forfetar , si cei pe care ii auzi tu acum ca se plang de imp forfetar sa SUGA PULA au uitat cand isi luau masinii , case si deduceau 19% tva pe firma din (30,40 de mii), acum nu le mai comvine !

AVIZ AMATORILOR. Orice alte idei mai aveti orice auziti la tv dati-mi voie sa le demontez , daca pot prin dovezi clare , indubitabile.

Da intr-adevar sunt si legi proaste , sunt si politicieni corupti la putere , bineinteles peste tot sunt , nu exista gradina fara uscaciuni , da eu mi-as dori sa isi dea in pula mea tot guvernu demisia sa ramana pe mana la PSD , sau mai bine a lu' dan diaconescu sau vadim , sa vedem atunci ce mai comentati pe cine mai injurati !!!

Am 21 de ani muncesc de la 16 ani , si mie imi e greu da macar am ochii deschisi si stiu ce se intampla in jurul meu !!!

Link to comment
Share on other sites

Timpul va dizolva ura voastra, toate vor trece... De fapt, nu, nu toate. In paginile de istorie, Boculet va ramane premierul ce a traversat Romania cu bine (cu rau = Grecia, cu brio = China, Germania) printr-o perioada de criza mondiala, actiunile sale avand numeroase costuri electorale. Aceleasi lucruri vor fi spuse si despre Base, si despre PDL, asa cum si in cartile noastre actuale de istorie PNL este laudat pentru guvernarea sa dintre cele doua razboaie mondiale (o alta perioada critica, de criza mondiala). Si PNL-ul si-a pierdut popularitatea atunci, iar noi regratam acest lucru pentru ca in locul lor au venit comunistii...

Poate ca se putea trece ma usor peste criza, dar legile de care amintea daatdraqq erau menite sa aduca fonduri bugetului de stat, nu sa creasca popularitatea. Ati fi preferat sa ne imprumutam de la straini mai mult? Sa ne vindem toate resursele ca sa putem in continuare sa sponsorizam asistatii sociali cu bani de bautura si tutun? Poate ca da... dar peste 20-30 de ani, copii nostri ar fi regretat ca i-am condamnat la un trai in sclavie. Oricum viitorul lor nu suna prea bine, dar nu pare a fi decis inca.

Posibil ca nici cei mai batrani de pe aici nu sunt suficient de cititi sau trecuti prin viata ca sa-si dea seama ca uneori trebuie sa strangi curelele si sa treci la munca. Sau e posibil ca cei despre care vorbesc sa fie deja la munca. Eu, insa, am un avertisment pentru voi: dupa majoritatea perioadelor de criza, in tarile cu o democratie slaba au urmat regimuri totalitare. Hai sa nu ne mai lasam pacaliti inca o data, ar fi bine sa nu ne hazardam si de data aceasta spre sclavie.

Din punctul meu de vedere, un mare consumator de net, copil nascut si crescut in democratie, oricine ar fi fost la putere in perioada de criza ar fi avut doar de pierdut. Dar reamintesc ca nu cei de la putere (i.e. PDL) au votat ACTA in parlamentul european, va las pe voi sa vedeti cine.

Deschideti bine ochii pe cine mai votati la urmatoarele alegeri, s-ar putea sa v-o faceti cu mana voastra.

Desigur, presa e platita sa faca totul sa para scandalos, pentru ca asta se vinde... Dar pe voi cine va plateste sa credeti tot?

Link to comment
Share on other sites

Imi placeau mai mult discutiile de zilele trecute cu Tinkode. Chiar nu exista alte locuri in care sa va manifestati opiniile politice? Offtopic, offtopic, dar vad ca e cel mai activ subiect. :)

LE: O faceti in oras, cu prietena, la buda, beat prin santuri, la masa, cu familia, cu gasca, cu amicii, nu va ajunge?

Link to comment
Share on other sites

Cu astia stiai cum sta treaba furau de rupeau si faceau cacaturi ... sa vedem ce o urma ... cine spune ca nu se poate mai rau am un raspuns pentru ei ... intotdeauna se poate mai rau !

Niste mascarici spagari o veche gasca de pe vremea comunista au fost atunci tari sunt si acum si abea peste 20-30 ani cat mai au cacatii de trait va mai trebui sa ne chinuim noi cu ei. Poate copii lor sa fie de alta mentalitate dar cine e acum la manete e corupt la nivel de adn.

Ne trebuie o conducere straina una de succes si un sistem deja incercat si care functioneaza excelent. Atata timp cat noi nu producem nici sila nu avem cum sa iesim din criza.

E ca si cum nu mananci nimic nici apa nu bei si te astepti sa iti fie din ce in ce mai bine ...

Link to comment
Share on other sites

Draga @saveS ,

Consider ca nu are rost ca continui aceasta discutie pentru ca iti este afectata gandirea si nu ai intelege niciodata urmatoarele :

- acel amarat de SRL este inima economiei,plateste impozite,ofera locuri de munca

- nu poti pune un impozit pe un venit inexistent

- nu toata lumea isi cumpara masini ca sa umble beti cu ele

- doar un om prost sau rau intentionat poate sa ia masura cresterii TVA sau a impozitelor pe timp de criza

Asa ca o sa inchei aici si o sa iti urez mult succes !

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Draga @saveS ,

Consider ca nu are rost ca continui aceasta discutie pentru ca iti este afectata gandirea si nu ai intelege niciodata urmatoarele :

- acel amarat de SRL este inima economiei,plateste impozite,ofera locuri de munca

- nu poti pune un impozit pe un venit inexistent

- nu toata lumea isi cumpara masini ca sa umble beti cu ele

- doar un om prost sau rau intentionat poate sa ia masura cresterii TVA sau a impozitelor pe timp de criza

Asa ca o sa inchei aici si o sa iti urez mult succes !

Iti dau dreptate in mare cu o mica completare - oricine are dreptul la a avea o masina fie ea cum o fi. Este la fel de important ca dreptul si libertatea de a avea o locuinta a ta.

Aceste "intamplari" cu guvernul nostru sunt dictate de afara si totul este dictat de afara unde Romania trebuie sa ajunga New Mexico din varimotive si unu dintre ele este ca aici va trebui sa fie forta ieftina de munca pentru toata europa.

Sa nu uitam ca sunt cativa care dicteaza ce si unde sa se intample ca lucruri bune sa se intample pentru ei. E trist sa vezi ca altii pot cum ar fi polonia si tarile care au fost in razboi sunt mult mai sus ca noi care de bine de rau nu avem nici cutremure si nici inundatii cum au altii.

Cu riscul de a ma repeta solutia trebuie sa vina de afara o solutie care e testata care functioneaza si care poate fi aplicata si la noi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...